Skocz do zawartości

[G] M8 Greyhound "Podolak" w PSZ - Tamiya 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

No to "Podolak" ukończony. Podobnie jak mój Sherman, umiejscawiam ten model gdzieś na początku 1946 roku we Włoszech, gdzie nasi się szkolili do kolejnej wojny. O samym Podolaku za dużo nie wiemy, więc nie będę się jakoś rozpisywał. Jest to wóz dowodzenia i już nie wojenny, więc nie ma mowy o żadnych dodatkach i ekstra wyposażeniu, które by sprawiło że model byłby ciekawszy. Nie uszkodziłem go też zanadto. 

Sam model to poczciwa Tamka z waloryzacją blaszek od Edka, metalowa lufa i anteny. Cieszę się i dziękuję za wsparcie przy budowie, zwłaszcza za odpowiednią motywację przy wnętrzu. Jest ono widoczne i gdybym nie zrobił go porządnie, efekt byłby mizerny. Zdjęcia może tego za dobrze nie oddają, ale coś tam jednak widać. Zapraszam do oglądania. 

IMG_2883.JPG

IMG_2886.JPG

IMG_2887.JPG

IMG_2890.JPG

IMG_2891.JPG

IMG_2900.JPG

IMG_2894.JPG

IMG_2895.JPG

IMG_2898.JPG

IMG_2899.JPG

IMG_2903.JPG

IMG_2902.JPG

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny podoba się :super: też miałem wrażenie że anteny za grube ale po przejrzeniu kilkunastu fotek tego pojazdu to były faktycznie różnych średnic i te też ujdą :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, to fakt trochę obicia by się przydały, nie do przesady 

 

Malowanie, nie ma lipy. Dużo czasu spędzone, Brakuje mi na tych hamerykańcach bagażu bo tak pusto dla mnie.

 

Chodzi o plecaki na wieży,kask  i na tyłku pojazdu coś większegom podróżnego:).

 

Spoko robota. No i chociaż dwie figurki  i grunt pod m8:)

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, patrykd napisał:

Malowanie ładne samego pojazdu

Dziękuję. 

10 godzin temu, patrykd napisał:

Brakuje mi troszke obic przetarc rdzy. Oczywiscie w nie za duzej ilosci.

Pojazd umiejscowiłem w 1946 roku. Nasze siły otrzymały go w 1945 i jedyne zdjęcie jakie mamy jest z defilady. Jak wiemy, wiele pojazdów do tego czasu zostało odmalowanych i/lub przemalowanych na inne kolory. Wiele również miało wcześniej dwukolorowe kamo a nie jednolite. Jako że po zwycięstwie pojazdy nie były już w fazie wojennej, ale tylko szkoleniowej, wyjeżdżając na poligony by się dalej szkolić, zapewne obchodzono się z nimi znacznie łagodniej. Dlatego też zbyt intensywne obicia czy uszkodzenia by mi tutaj merytorycznie nie pasowały. 

10 godzin temu, patrykd napisał:

Anteny strasznie grube

Użyłem standardów od RB-Model. 

13 minut temu, robertmodelarz napisał:

Fajny wypłowiały olive drab

Bardziej jest to brytyjski SCC-15, ale robiąc modulację nie trzymam się konkretnych odcieni. Przy amerykańskim OD bym go troszkę inaczej pomalował, z lekko innym odcieniem. Bardziej nasyconym. 

14 minut temu, robertmodelarz napisał:

Otwarte włazy robią robotę. Wielkie gratulacje.

Bardzo dziękuję za miłe słowa. 

3 minuty temu, MayonesEXG7 napisał:

Brakuje mi na tych hamerykańcach bagażum bo tak pusto dla mnie.

 

Chodzi o plecaci na wiezy, i na tyłku pojazdu.

Jest to Polak a nie Amerykaniec 😉Jak już tłumaczyłem przy moim Shermanie, który podobnie jak ten model umiejscowiłem w 1946 roku, to wyjeżdżając na szkolenia na poligon raczej nie brano tobołów ze sobą. Na zdjęciu z defilady również nie jest jakoś obwieszony. Dodatkowo jest to pojazd dowódczy. A figurantów nie znalazłem u siebie odpowiednich by tutaj umiejscowić. 

 

Ogólnie wielkie dzięki za miłe słowa. To podbudowuje i zachęca do kolejnej pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba! Model jest genialnie pomalowany - bardzo przestrzennie, artystycznie a jednocześnie na tyle delikatnie, że nie wali po oczach. Świetnie zaplanowane odcięcia rozjaśnień i w punkt przejścia jasne-ciemne. Wiadomo, że dodatkowe smaczki typu rdza, obicia, brud wpływają często dodatnio na ogólny odbiór modelu (jeśli dobrze technicznie i z umiarem wykonane), ale tutaj ze względów merytoryczno - historycznych mogłyby być dyskusyjne. Poza tym może nawet wbrew swoim gustom muszę stwierdzić, że nie jest to temu modelowi jakoś bardzo potrzebne bo wygląda świetnie i bez tego. No i wykonanie Browninga też klasa. Brawo i kłaniam się nisko bo pojazd może i niepozorny a wykonanie miażdżące :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt przekroczył moje oczekiwania, zwłaszcza że nie przemawia do mnie technika cieniowania. Ale finalnie szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wymalowany i wykończony model  , podoba mi się taki jaki jest , sam też bym go nie obijał .

Oglądałem wiele powojennych pojazdów na fotkach raczej wszystkie zadbane .

Pozdrawiam Mirek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.