Skocz do zawartości

SAS Jeep Willys


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na wszystkie pytania. Zestaw jest marny, ale nie ma innych, są za to gotowe M2, (Voyager VBS0201, Tasca 35-L09), ale ustalmy: są granice mojego szaleństwa. Sama blaszka jest faktycznie jakaś taka dziwna, miękka.

Pokrywa komory nabojowej moim zdaniem przekombinowana (mocno), skrzynka amunicyjna nie za specjalna. Aber produkuje zestaw samych skrzynek cal.50 , o numerze 35A58. To samo tyle, że z kalkami. Nie zdecydowałem się, bo potrzebna mi była jedna i miała zastąpić wykonaną poprzednio samodzielnie, jeszcze gorszą. Z uchwytem pod lufę być może masz rację, ja jednak sugerowałem się tym zdjęciem:

 

e2ad5bee079e8bc7.jpg

 

Już pominę fakt, że w ogóle nie lubię Abera – szczególnie „żółtych” blaszek, nowe „białe” wydają się bardziej przyjaźnie. Niektóre pomysły firmy powalają i chyba jestem za "cienki w uszach" żeby dać sobie z tym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle mam wrażenie, że tego uchytu nie powinno tam być...

 

Zaś Co do kondycji psychicznej nie martwił bym się tym zbytnio, u każdego "granica" przebiega gdzie indziej.

 

Teraz, za przeproszeniem koleżeństwa, "kupa" roboty z maowaniem drobiazgów, ammo boxy, paczki, teczki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłoczenia zaszpachlowałem aby je nieco złagodzić, ów zaczep jak mówisz, faktycznie wygląda chyba zbyt solidnie jednak w pewnym stopniu przynajmniej czuję się usprawiedliwiony co do obu posunięć:

 

 

ad619743fa1b327c.jpg

 

przyznaję, że temat niejako pozostaje otwarty gdyż oglądając zdjęcia Willysów owe mocowania sprzetu inż-sap. sprawiają wrażenie różnych.

 

Co do zawieszenia nie będę polemizował.

 

Nie ma mowy o "czepialstwie", w końcu po to jest forum by wymieniać spostrzeżenia, z resztą jak widzisz dyskutujemy sobie tu we dwóch.

Co do Twojego Jeepa SAS, pewnie nie zdołam go "dogonić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Willysa p.Marcina Łukawskiego. Figurki budzą porządanie, zwłaszcza, że trudno dostępne.

 

Jako że mój pojazd się suszy, rozpocząłem prace nad dioramką.

Pierwsze przymiarki...

 

7256f3f9109b4bef.jpg

 

...teraz przygotowanie podłoża;

 

6b26ad3677cf4269.jpg

 

montaż głównych elementów (śróbkami) zakończony;

 

50414442e57656f6.jpg

 

warsztat przed nałożeniam "pustyni":

 

91131a2189b42011.jpg

 

baza dioramki przygotowana do malowania:

 

28bbd73cbf956d8e.jpg

 

cdn...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie gotowiec:

 

82e293c1c2f7854f.jpg

 

widok z perspektywy Luftwaffe:

c896758e4a071157.jpg

 

powstał jeszcze w tak zwanym "międzyczasie" pomysł, by na grillu powiesić "czaszkę bawoła afrykańskiego". To szkic tego łaba:

 

ef79c1288b717bd9.jpg

 

Oczywiście nie mam dokumentacji fotograficzej potwierdzających taką fantazję zbirów z SAS, ale z drugiej strony dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.