Jump to content

7 TP wer. polska (j.w.) [Mirage Hobby] 1/72

skala72
 Share

Recommended Posts

No i stało się, po wersji niemieckiej 7TP rozpocząłem prace nad 7TP w barwach polskich, takich jak powinny być.

7 TP '38 (jw) 1/72.

995a09fd73881a01m.jpg

73c432507539630am.jpg

bc709c01ffafe862m.jpg

Na Youtubie znalazłem bardzo fajny filmik ukazujący bitwę pancerną z 1939 roku.

http://pl.youtube.com/watch?v=hWezYFUTn-4 (cz.1)

Edited by Guest

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pewno będe śledzić poczynania w budowie tego pięknego, a co najważniejsze, polskiego szkraba.

Bardzo ciekawy filmik załączyłeś do tematu.

Życze powodzenia w budowie. ;D

Fajnie fajnie, takiego modelu jeszcze w warsztacie nie było.

Będę podglądał, bo mam takiego samego w pudełku, plus part i lufka.

Będziesz coś dorabiał, uzupełniał nity itp? czy modelik prosto z pudła?

Trzymam kciuki, na pewno będzie fajny maluszek

Na robienie nitów np. na wieży jestem za cienki, to strasznie małe jest, popatrz TU i na dodatek nie mam narzędzi do tego, chyba, że ktoś mi podpowie co i jak, na chwilę obecną, stanąłem na wieży i jej wnętrzu, jest tak fragment działa (kom. ład.) oraz KM.

Na robienie nitów np. na wieży jestem za cienki, to strasznie małe jest ....

e tam, ja zrobiłem straszną amatorkę przy T-70 i nawet wyszło nie najgorzej, w sumie nie tak znów wiele roboty a efekt całkiem całkiem

Rzuć okiem TU

Z tego co pamiętam to mirage dał bardzo ładne nitowanie na górnych powierzchniach i całkiem łyse boki....

to w 35, ale technologia podobna tyle, że ja wierciłem na przestrzał, jakoś łatwiej mi było solidniej przykleić druciki. Obcinałem "na oko" zwykłym nożykiem.

Ja mam bardzo cienki drucik miedziany, nie wiem czy nie będzie za cienki w porównaniu z tymi "oryginalnymi". Spróbuję chociaż zrobić nity na podstawie wieży. Zobaczymy, mam nadzieję, że nie zwalę

Ja mam bardzo cienki drucik miedziany, nie wiem czy nie będzie za cienki w porównaniu z tymi "oryginalnymi". Spróbuję chociaż zrobić nity na podstawie wieży. Zobaczymy, mam nadzieję, że nie zwalę

Jak to mawia mój imiennik z tego forum jak nie spróbujesz to się nie dowiesz

Zawsze można zaszpachlować jak się nie uda.

To jest takie maleństwo, że praktycznie nie powinno być widać różnicy między nitami. A bok wieży będzie dużo plastyczniejszy.

Hehe tak Cię na to nitowanie nakręcam, bo ja też się dość długo zastanawiałem czy robić czy nie, odważyłem się i nie żałuję

No to chyba się zdecyduję, mam kilka fotek i rysunków technicznych gdzie dobrze widać śruby na wieży, bo to były śruby a nie nity, nity były użyte w prototypach 9 TP.

Czy ktoś posiada zdjęcia rozmieszczenia anten siódemki ?

Może to Tobie pomoże:

7TP.jpg

Schemat pochodzi z kwartalnika historyczno-modelarskiego Militaria Vol1, nr 5 1996 rok wydawnictwo Fenix

Rewelka, dziękować bardzo !!

Czy masz to ciut w większej rozdzielczości ??

PS. znalazłem też coś takiego:

wieza7tp_resize.jpg

Edited by Guest

Kolejne pytanko w sprawie 7-ki. Przeglądam materiały związane z malowaniem ochronnym i lekko zbaraniałem, wiadomo, że fabrycznie był malowany na ciemno zielono, później, prawie indywidualnie kolorami, brązowym (czekolada?), zielony fabryczny i... no właśnie, czy to był piaskowy czy też oliwkowy ??

Na tej grafice, to jest ogólnie przegięcie i ten piaskowy, wyszedł jak żółty.

7tprys.jpg[/img]