Skocz do zawartości

7 TP wer. polska (j.w.) [Mirage Hobby] 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, po wersji niemieckiej 7TP rozpocząłem prace nad 7TP w barwach polskich, takich jak powinny być.

 

7 TP '38 (jw) 1/72.

 

995a09fd73881a01m.jpg

73c432507539630am.jpg

bc709c01ffafe862m.jpg

 

Na Youtubie znalazłem bardzo fajny filmik ukazujący bitwę pancerną z 1939 roku.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=hWezYFUTn-4 (cz.1)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pewno będe śledzić poczynania w budowie tego pięknego, a co najważniejsze, polskiego szkraba.

 

Bardzo ciekawy filmik załączyłeś do tematu.

 

Życze powodzenia w budowie. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, takiego modelu jeszcze w warsztacie nie było.

Będę podglądał, bo mam takiego samego w pudełku, plus part i lufka.

 

Będziesz coś dorabiał, uzupełniał nity itp? czy modelik prosto z pudła?

Trzymam kciuki, na pewno będzie fajny maluszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na robienie nitów np. na wieży jestem za cienki, to strasznie małe jest, popatrz TU i na dodatek nie mam narzędzi do tego, chyba, że ktoś mi podpowie co i jak, na chwilę obecną, stanąłem na wieży i jej wnętrzu, jest tak fragment działa (kom. ład.) oraz KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na robienie nitów np. na wieży jestem za cienki, to strasznie małe jest ....

 

e tam, ja zrobiłem straszną amatorkę przy T-70 i nawet wyszło nie najgorzej, w sumie nie tak znów wiele roboty a efekt całkiem całkiem

Rzuć okiem TU

 

Z tego co pamiętam to mirage dał bardzo ładne nitowanie na górnych powierzchniach i całkiem łyse boki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo cienki drucik miedziany, nie wiem czy nie będzie za cienki w porównaniu z tymi "oryginalnymi". Spróbuję chociaż zrobić nity na podstawie wieży. Zobaczymy, mam nadzieję, że nie zwalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo cienki drucik miedziany, nie wiem czy nie będzie za cienki w porównaniu z tymi "oryginalnymi". Spróbuję chociaż zrobić nity na podstawie wieży. Zobaczymy, mam nadzieję, że nie zwalę

 

Jak to mawia mój imiennik z tego forum jak nie spróbujesz to się nie dowiesz

Zawsze można zaszpachlować jak się nie uda.

To jest takie maleństwo, że praktycznie nie powinno być widać różnicy między nitami. A bok wieży będzie dużo plastyczniejszy.

 

Hehe tak Cię na to nitowanie nakręcam, bo ja też się dość długo zastanawiałem czy robić czy nie, odważyłem się i nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko w sprawie 7-ki. Przeglądam materiały związane z malowaniem ochronnym i lekko zbaraniałem, wiadomo, że fabrycznie był malowany na ciemno zielono, później, prawie indywidualnie kolorami, brązowym (czekolada?), zielony fabryczny i... no właśnie, czy to był piaskowy czy też oliwkowy ??

 

Na tej grafice, to jest ogólnie przegięcie i ten piaskowy, wyszedł jak żółty.

 

7tprys.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.