Skocz do zawartości

7 TP wer. polska (j.w.) [Mirage Hobby] 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak już pisałem, ona się złamała podczas wycinania

 

to kup sobie alu lufke

Albo jak chcesz to mogę Ci wysłać moją plastikową, tyle że dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie ma (chyba) lufek do 7TP w skali 1/72.

 

Jest. Może nie przypomina w 100% oryginału ale wygląda lepiej niż plastikowa. A myślisz, że dlaczego zaproponowałem Ci swoją plastikową? Aż takim altruistą nie jestem, żeby pozbawiać swojego tanka pukawki nie mając nic w zamian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedziałem.

 

Ps. czym zmywa się łosza, gdy jest za mocny ??

 

PS. Na chwilę obecną wygląda tak ten mój Koszmar. Jeszcze sporo roboty, wiele doróbek itd... retusze i miejscowe łosze, błota, kurze itd...

 

4c262a188c31bb36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za mocny wash ? Mi się podoba. A pokaż malowanie wozu z drugiej strony... bo takich plansz barwnych to chyba nie ma, więc jestem ciekaw jak rozwiązałeś sprawę daj też fotę tłumika i gniazda antenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila, dzisiaj pewnie wsadzę jak poprawię trochę, bo na chwile obecną to badziew. Co do malowania, to jak popatrzyłem na, sporą ilość zdjęć, to nie ma jednolitego malowania 7TP, każdy się czymś różnił. Na samych wieżach były spore różnice, brąz na dole, na samej górze, zieleń na dole lub na górze. Łosza jeszcze poprawię. Czym utwardza/zabezpiecza się akryle, aby nie zdzierały się np. przy robieniu w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania, to jak popatrzyłem na, sporą ilość zdjęć, to nie ma jednolitego malowania 7TP, każdy się czymś różnił. Na samych wieżach były spore różnice, brąz na dole, na samej górze, zieleń na dole lub na górze.

Co mówiłem od początku ? co mówiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Módlcie się za tą 7, bo może trafić ją rakieta V2

 

Bój się Boga! W życiu! Jak dla mnie jest spoko.

Hmm, dzięki za podniesienie na duchu.

 

Pyt.1. Czym zabezpieczyć akryl, aby się nie wycierał?

Pyt.2. Czy w przypadku nie naklejania kalek, mam użyć Sidoluxu, czy ktoś używał Pronto i czy ono działa podobnie jak Sido? Mam jeszcze jedną prośbę, czy ktoś z was, może mi wytłumaczyć, po co sidoluxuje się modele ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt.1. Czym zabezpieczyć akryl, aby się nie wycierał?

sidoluxem?

Pyt.2. Czy w przypadku nie naklejania kalek, mam użyć Sidoluxu, czy ktoś używał Pronto i czy ono działa podobnie jak Sido? Mam jeszcze jedną prośbę, czy ktoś z was, może mi wytłumaczyć, po co sidoluxuje się modele ??

Sidolux ten do podłóg PCV to nic innego jak błyszczący lakier bezbarwny. Tyle, że jest tańszy niż większość lakierów "firmowych". Kalkomanie nakłada się na powierzchnię pokrytą sidoluxem, bo kalkomanie dzięki temu nie srebrzy się, a taki podkład sidoluxu jest niezły pod washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie poprawione, po przycierane i tego łosia dorobię tu i tam.

 

Tak aby wyglądało podobnie jak poniżej.

 

Pytanko dot. sidoluxa, jak już go położę, to co dalej z nim, traktorek będzie się świecił jak psu ... na wiosnę !!

 

f52441555917bfeb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są minimalne, oto one, ale tak jak pisałem wcześniej, idzie cały czas po grudzie.

 

7tpwork16b.jpg

 

7tpwork17b.jpg

 

muszę zamaskować jeszcze kilka "białych plam", doprowadzić do ładu i składu koła (lane), antenę - cieniutką, poprawić tzw. błotko i zakurzenie, itd..

 

Pytanko dot. sidoluxa, położony, to co dalej z nim, traktorek świeci się jak psu ... na wiosnę !! Po łoszu zmatowieje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z siebie nie zmatowieje. Psiknij (albo malnij) bezbarwnym matowym ja skończysz łosza.

 

Pozdrawiam!

Benzyna ani spiryt nic nie zrobią przy łoszu ?? Zresztą zobaczymy, same "nowości" przy tej 7-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są minimalne, oto one, ale tak jak pisałem wcześniej, idzie cały czas po grudzie.

 

Weź nie gadaj, dobrze jest Powiedz mi tylko dlaczego wieża tak ostaje od kadłuba ? Jeśli to ma być wóz dowódcy plutonu/kompanii musi mieć dwie anteny. Jedną bambusową długą, drugą z boku wykusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo źle wierze docisnąłem

Będzie to traktorek z jedną antenką. Wózek dowódcy będzie kolejny, ale starsza wersja 7-ki, tak jak na jednym ze zdjęć. Może zrobię również dwie diorami, jedna z mojej ukochanej Warszawy, a dokładnie z Pl. Trzech Krzyży, będzie to wersja niemiecka, a druga to razem z tankietką, gdzieś w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.