Skocz do zawartości

7 TP wer. polska (j.w.) [Mirage Hobby] 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że miałem dużą ochotę, ale jak popatrzyłem na grubość plastiku wierzy, to zacząłem powoli wątpić, a o nitach na kołnierzu, to możną zapomnieć, ma on 2,2 mm. i jest dość gruby, zobacz wyżej i tak ścieniałem.

 

PS.

 

Czy ktoś z was, posiada ten rysunek w dużej rozdzielczości ??

 

7tprys.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ścieniłeś. Fakt. Pod nity nie trzeba wiercić. można naklejać plasterki z wyciągniętej ramki. Do takich celów poecam limonkę wamod-u. Włazi w szczeliny, nie topi plastiku a trzyma tak, że można spokojnie potem szlifować. Bajka. Wiele detali w moim T-55 tak robię (zob. relację).

Fajnie to wygląda ale te boki wieży jakieś łyse. Pewno malowanie i wash-e to nadrobią. Ale ja bym nie wytrzymał ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości, ratuje tylko blacha, wieża jest bardzo okrągła i jest ona naprawdę mała, więc śruby musiały by być cieńsze od włosa szczotki, nie dałbym rady. Co do tej szparki na boku i na przodzie, to dam sobie jakoś z nimi radę. W 7-ce 1/35 można śruby robić spokojnie, albo kupić blaszki (54 pln), co chyba zrobię. Będzie to najdroższy mój model 27 + 54 = 81 zeta (paranoja!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ta szpare to mozna:

1. Rozciagnac mocno kawalek ramki i wkleic przy pomocy rzadkiego kleju.

2. Podmaskowac ja troche gesta farba z pedzla.

Szpahlowanie w tym przypadku to raczej ciezka sprawa.

Ale jak w takich sytuacjach czasami poprostu kleje w takich punktach model na szpachle. Ladnie wychodzi ze szpary, a po wyschnieciu wystarczy delikatnie odciac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie,

proszę o pomoc, zgłupiałem z doborem kolorów dla 7TP, mam te z Agamy oznaczone Polish Armor, ale wczoraj oglądałem inne fotki i tam są użyte zupełnie inne kolory zieleni i brązu nie mają nic wspólnego z w/w. Na jednych modelach zieleń to Dark Green i brąz, na innych jaśniejsza zieleń i brąz czekoladowy, podkład jest ok czyli ten szaro piaskowy.

 

f52441555917bfeb.jpg

 

Kolorowe zdjęcie TK wyk, przez Niemców (chyba) i chyba to malowanie jest najbardziej prawdopodobne.

 

Zdjęcie z Okrywca-Online, rekonstrukcja siódemki

wzek.jpg

Ciemna zieleń

 

wycinek.jpg

tu z kolei Khaki

 

291008_0937.jpg

Znowu ciemna zieleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala już pisałem wcześniej, wozy WP we wrześniu 1939 miały za sobą dobre kilka lat służby. Najczęściej ciężkiej, wspartej brakiem części zamiennych, eksploatacją przez nie do końca wyszkolony personel itp. Sprzętu nowego lub prawie nowego było mało - głównie czołgi 7TP ew niektóre TKS.

Oficjalne instrukcje malowania pojawiły się dopiero połowie 1938 roku, do tego czasu zdarzały się pewnie nieco odmienne wzory plan i farb. Poza tym trzeba brać pod uwagę, że sprzęt był garażowanych przeważnie w kiepskich warunkach, stał pod chmurką lub bywał na poligonach... Słonko, deszcz, wiatr robią swoje z farbą ...

ś.p. Pan Magnuski podobno zbadał sprawę najlepiej i chyba (tu głowy nie daje) kolor Agamowe są najbardziej zbliżone do wyników jego ustaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kolory na w/w zdjęciach praktycznie nie maja się do tych kolorów z agamy ni jak. Znalazłem jeszcze kilka innych zdjęć i kolory na nich sa bardzo podobne jak w w/p zdjęciu tankietki.

 

ff306ff0832d2beb.jpg

 

6b19b55d80352bd4.jpg[/img]

 

66c056c92ac9f24c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedyś klejąc Polskie pojazdy pancerne z września 39 uzywałem kolorów szaropiaskowy humbrol 121 plus pare kropel szarego oliwkowozielony to humbrol 150 plus pare kropli 120 dla rozjaśnienia, ciemnobrązowy to humbrol 160 plus pare kropel czarnego. A kolory Agamy oprócz zielonej nijak się mają do rzeczywistości. Pozdrowienia dla wszystkich milośników Polskiej broni pancernej z wrzesnia 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - wiesz ja myślę że nie ma sensu szukać farby jako gotowego odpowiednika - znajdż inspirację czy to zdjęciem czy ilustracją i dorób sobie w miare podobny odcień - zawsze o około 1 ton jaśniejszy od orginału na którym się będziesz wzorował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala72 - bnk_one ma rację jeśli zdjęcia (chyba pana Jagera) czerpałeś z forum odkrywcy to zapewne przeczytałeś też tam kilka słów o kolorach na nich zaprezentowanych. Pamiętaj, że aparat/film na których je zrobiono też przekłamywały swoje, stan zdjęciowy nie odzwierciedla faktycznej barwy.

rollingstone - 100% racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, liczę się z tym, tak samo kolory, są przekłamywane na monitorach. Na pewno kolor khaki nie jest tym kolorem, co zaproponowała Agama. Słyszałem, że brązowy, nie był brązowym, tylko rdzawym kolorem, jeżeli chodzi o zieleń, to raczej był to kolor zbliżony do groszkowego, nie był to na pewno dark green. szukam dalej, myślę, że kolory które dobiorę, będą najbliższe tym "oryginalnym" barwom. Kombinuję dalej, jak by ktoś znalazł jakieś informacje, to proszę o cynk.

 

PS. czyli tak (najprawdopodobniej) były malowane wozy bojowe II RP po '36 r.

 

1800610a146b552f.jpg

 

fdaa24deab671644.jpg

 

FS30032 + FS3348 + FS34098

 

I nie ma co już kombinować, biorę się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72- ale żeś spaprał lufę... Pełno tam paprochów i innych syfów! Zmyj tą farbę jak najszybciej i pomaluj od nowa.

Jak już pisałem, ona się złamała podczas wycinania

Z tą siódemką mam same przygody, nie dość, że sam odlew był do ..., to jeszcze chyba jakaś przeklęta jest !! Ktoś urok rzucił czy co ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM jest jeszcze gorsze...

Ale jest co z nim robić, w końcu jest w 1/35, a nie 1/72, to jest różnica i to duża, jak Lego i Duplo, jest dużo łatwiejsze w porównaniu z 72-ką. Mam nadzieję, że wyjdzie mi lepiej 7TP i TK, bo z tym, to idzie jak krew z nosa i cały czas pod górkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idzie jak krew z nosa i cały czas pod górkę

 

Później będziesz miał satysfakcję i jakże ważne doświadczenie. Sam nie jestem jakimś tam super extra modelarzem i dopiero zaczynam tzw. "amatorsko-profesjonalną obróbkę plastiku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, o ile wcześniej nie wypije wszystkich farbek i nie dostanę akrylowego szoku. Kończę kamo, ale .... wszystko mi przeszkadza, ale damy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale damy radę

 

Mam taką nadzieję... Aha, w Nowej Technice Wojskowej tj. numer z Lutego 2008 roku jest kilka wzorów malowań broni pancernej II Rzeczpospolitej. Jest tam, także Twój 7TP.

Ma ktoś może skany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.