Skocz do zawartości

7 TP wer. polska (j.w.) [Mirage Hobby] 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Piklaczek, ale milszy sercu bo w rodzimych barwach

Pojazdy wychodziły z fabryki malowane na kolor Agamy P1, potem nakładano pozostałe plamy. Obowiązywał wzorzec malowania pojazdów (instrukcja z 28 sierpnia 1938roku). Nie bardzo można więc mówić o zbytnich odchyleniach od normy, chociaż takowe się pewnie trafiał.

Więcej info we wspomnianych już Militariach vol 5 - masz już ? czy Ci wysłać ?

Rysunek, który wrzuciłeś pochodzi ze starej już książki R. Szubańskiego, A.Jońcy i J.tarczyńskiego o z 1990 i faktycznie kolorki (zwłaszcza ten omawiany) są przesadzone. Ś.P. J. Magnuski na podstawie analiz fot i tego co zostało doszedł do wniosku, że kolorem "piaskowym" był właściwie ciemnopiaskowy/szary. Tu farba P2 proponowana przez bnk_one jest jak najbardziej zgodna. Jest kilka prób pokolorowania fot z września na forum odkrywcy, są tez oryginalne szkopskie fotki TKS i wz 29. Przejrzyj, są pomocne - układ plam.

W razie czego pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Genralnie to takich kolorów możesz użyć ( podaję Federal Standard)

 

FS 30108 - ciemnobrązowy

FS 34088 - khaki

FS 33448 - szaropiaskowy ( np. Agamy)

.

Musiałbyś tylko dobrac FS do farb danego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to d.. blada, nie mam takiego koloru

Prawdę mówiąc ja też nie maluję polskie wozy od dawna farbami Pactry (serio ) mieszając i eksperymentując z kolorami dlatego każdy wóz (a mam ich kilkanaście) nieco się różni. Powstający ciągnik C7P też będzie inny... Nie wiem gdzie leży do końca 100% kolor ?!

Powiem Ci jedno, we wrześniu polski sprzęt był na tyle mocno wyeksploatowany (słońce, mrozy, śnieg, złe warunki garażowania, wiek, itp) że odcieni farby było tyle samo co wozów w WP. Jeśli do tego doliczyć 2-3 tygodniowy okres działań bojowych i niemożności zatroszczenia się o sprzęt stojący pod chmurką ... Wynik jest łatwy do przewidzenia.

Więc don`t się worry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwy kamuflażu Polskiej Broni Pancernej w 1939 r.

 

Agama P01 M - Polski khaki

 

p1m.jpg

 

Federal Standard 595 Color FS 34088

 

Agama P02 M - Polski piaskowo-szary

 

p2m.jpg

 

Federal Standard 595 Color FS 33448

 

Agama P03 M - Polski ciemno-brązowy

 

p3m.jpg

 

Federal Standard 595 Color FS 30108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Twojego tematu skala72, powiedzcie mi co to jest za kolor ten szary, który widać na trójbarwnym kamuflażu TK-3.

 

Bo jako tako przypomina mi niemiecki Feldgrau. Podobnie jest z tym co przypomina zielony, bo gdy chce retuszować krawędzie to jest mały problem bo nie wiem jaki to jest w rzeczywistości kolor a te które zastosuje znacznie odbiegają od właściwych.

 

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiesz, jak się okazuje, nie wszyscy mają, ponieważ u nas, bardziej królują pojazdy III Rz. niż Polskie. Zobacz forum, ile masz tematów nt. polskiej broni pancernej, dlaczego dostaję na PM pyt. czy mam np. WM z TK czy też coś o 7TP ?? proste jak lina holownicza.

 

PS. Mam już farbki i 7TP oraz TK 1/35, blachy do 7 powaliły mnie, cena również, trzy modele wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj już się tak nie unoś W końcu te Militaria to ja Ci wysłałem :P Faktem jest, że dokumentacji o polskiej broni jest niestety mało. Co innego broń Made in III Reich, no cóż... Ciekawe to pojazdy, w przeciwieństwie do polskich doskonale udokumentowane, nowoczesne i owiane ciągle na wpół mistycznym nibem itp

Ile razy oglądam takie pojazdy i podziwiam kunszt majstrów modelarstwa zdaję sobie pytanie dlaczego Polacy z takim zapałem sklejają pojazdy, które służyły zbrodniczemu reżimowi i wiadomych interesach.

 

TK 1/35 ? w TK-3 rozumiem ?! Blaszki - nic mi nie mów nawet, cena straszna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy oglądam takie pojazdy i podziwiam kunszt majstrów modelarstwa zdaję sobie pytanie dlaczego Polacy z takim zapałem sklejają pojazdy, które służyły zbrodniczemu reżimowi i wiadomych interesach.

 

No patrz, ja mam tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, ja mam tak samo

 

Stąd to proizraelskie zacięcie ? To tak w ramach polityki równowagi tak ? Sprzęt mają nieprzeciętny, ale Palestyńczycy zadowoleni nie są, jak im Merkava parkuje w ogródkach

 

Kończąc temat zapatrzenia w PzKpfw i SdKfz to muszę kiedyś się rozejrzeć na niemieckich forach. Skoro my tak zapalczywie lepimy szkopskie tanki to oni pewnie mają całe kolekcje "pokonanych" tankietek, 7TP i rozbitych konnych zaprzęgów.

 

W sumie, to fajnie by było gdyby każdy modelarz miał w domu TKS albo 7TP, nawet takiego tyciego tyciego

No ale my tu gadu gadu au skali robota stoi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj już się tak nie unoś W końcu te Militaria to ja Ci wysłałem :P Faktem jest, że dokumentacji o polskiej broni jest niestety mało. Co innego broń Made in III Reich, no cóż... Ciekawe to pojazdy, w przeciwieństwie do polskich doskonale udokumentowane, nowoczesne i owiane ciągle na wpół mistycznym nibem itp

Ile razy oglądam takie pojazdy i podziwiam kunszt majstrów modelarstwa zdaję sobie pytanie dlaczego Polacy z takim zapałem sklejają pojazdy, które służyły zbrodniczemu reżimowi i wiadomych interesach.

 

TK 1/35 ? w TK-3 rozumiem ?! Blaszki - nic mi nie mów nawet, cena straszna rzecz.

 

Ja się nie unoszę, stary ?! Wiem i dzięki.

Ja zostałem fanem polskiej broni pancernej dawno, tak się złożyło, że mój dziadek stacjonował w 1926 roku w Grodnie w wojskach zmotoryzowanych, fajny kask i kurtkę miał, ale zero jakiś fajnych dokumentalnych zdjęć - tajemnica wojskowa, a więcej nie wiadomo, zaginął 4 VIII 1944 r.

 

Co to teko TK, to 1/35 to skala. Mama zestaw z RPM i mogę wykonać pięć wersji tankietki, nie mogę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz faktycznie powody Sierpienń 44 to jeszcze Normania chyba, u gen. Maczka służył ?! Mój dziadziunio był w 15 Pułku Ułanów i o swojej wojennej drodze mówił niewiele, ale zwykł mawiać "że kosił szkopów z maszynówki", potem się okazało że był w plutonie CKM

 

Tankieteczka z RPM No to chłopie się namęczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał facet przygody na pewno. Mój pradziadek służbę przed wojną odbywał w KOPie więc po wojnie kiedy radziecka władza umacniała się w kraju, to sobie w książeczce wojskowej papierosem "przypadkiem" wypalił rubrykę "Miejsce odbywania służby wojskowej w latach 1938/1939" W samym wrześniu po wkroczeniu sowietów nawiał do Wielkopolski, poznał prababcie ... i wiadomo ;) Też się cudem przed kostuchą uchronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd to proizraelskie zacięcie ?

 

No ,między innymi tak( chociaz największy wpływ miało ujrzenie przeze mnie po raz pierwszy w życiu modelu Merkavy I po tym już wiedziałem czym będę sie interesował )

 

Palestyńczycy zadowoleni nie są, jak im Merkava parkuje w ogródkach Smile

 

Hah, nie zapominajmy kto żył na tych ziemiach przed Palestyńczykami

 

No, koniec offtopa Nie mogę się doczekać kiedy skończysz tego 7TP , jak mawiają -Dobre bo Polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tego 7TP w reku ?? tej bocznej nie da rady, bo nie później nie zdołasz wyprowadzić i zatrzesz np. "śruby", a jak zaczniesz piłować to na górze, będzie odstęp, to jest 1/72, a nie 1/35. Przód jeszcze poprawię (?!?), ale Mirage nie należy do firm, które robią idealnie, płaszczyzny, które maja pasować idealnie, są lekko zaokrąglone, widać to dopiero podczas składania, ale będzie dobrze, zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuh. Fajna ta "siódemka" jak skończę walki w b. Jugosławii i innych południowych frontach przyjdzie czas na rodzime produkty. Ale jeszcze nie teraz....

Nieźle idzie. Szkoda że nie zrobiłeś nitów na wieży ale trudno. Czekam na resztę malowania.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.