Skocz do zawartości

Stryker M1126 (ICV) Trumpeter 1:35


peter

Rekomendowane odpowiedzi

czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie wyposażenie tych figurek musze wywalić a które zmienić ?

A jaką jednostkę/obszar lub okres działań chcesz wymodelować ? Już pisałem parę zdań o oporządzeniu... Jeśli chcesz robić je od podstaw - powiedz co dokładnie potrzeba (jw. gdzie, co i jak )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jaką jednostkę/obszar lub okres działań chcesz wymodelować ? Smile Już pisałem parę zdań o oporządzeniu... Jeśli chcesz robić je od podstaw - powiedz co dokładnie potrzeba (jw. gdzie, co i jak Smile)

chodzi mi o oporządzenie czyli ładownice torby itp. maski pgaz wywalam a dalej zbytnio nie wiem

okres to grudzień 2003/styczeń 2004 okolice Bagdadu nieokreślona jednostka US Army

jak coś łatwo moge dorobić to z chęcią a jak coś skomplikowanego to będzie bez

chce żeby jak najbardziej przypominali OIF a nie Pustynną Burze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra tak będzie łatwiej Smile

po środku wyposażenie dla wszystkich, po lewej dla pana z M 16 a po prawej dla kaemisty

co wywalić a co zostawić ?

Zrobisz wedle uznania ale ja po prostu kupiłbym figurki "Marines 2003" Dragona i kombinował tlyko z zestawieniem oporządzenia. Zwróć uwagę, że Twoje ludki maja kamizelki przeciwodłamkowe PASGT a nie IBA (Interceptor Body Armor) i nijak nie maja się do 2003 (moim zdaniem)... Jeśli ktoś ma fotki - zwracam honor.. W swoim archiwum nie znalazłem.

 

A w odpowiedzi na pytanie - zostawiłbym nóż i manierkę (może też buttpack'a ) Jeśli ten pokrowiec pod pistoletem to dla kaemisty od M249 SAw lub M60 może tez zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem że Trumpeter wydał figurki "U.S. Marines 2005" i jeden pan miał te ładownice do M 16, na zdjęcach jakoś nie widziałem więc nie wiem

a rzeczy kaemisty do niczego sie nie nadają ?

nie zrobie według mojego uznania bo o oporządzeniu US Army nie mam zielonego pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon wydał figurki z 2003, Trumpek też ma swoich Marines, ale z którego roku to nie mam pojęcia.

Jeśli chodzi o oporządzenie - ładownica do KM (np. M249 SAW czy M60) to duża ładownica z cordury więc myślę, że to co masz będzie pasowało. Pojedyncze elementy z systemu ALICE i PASGT były używane (manierki, ww. ładownice, kompasówki) -> są nawet dostępne specjalne "przejściówki", żeby można było klipsy ALICE podpiąć do PALS/MOLLE'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tymi marnes z 2005 :|

widziałem w nowościach w jakimś czasopiśmie i jak Boga kocham Marines 2005 Trumpeter, na okładce biegli wzdłuż ściany a jeden schodził z krawężnika, w zestawie były korpusy z miękkiego plastiku, w necie szukałem ale nic nie znalazłem, chyba poszukam tego czasopisma i sprawdze, to był chyba ModelFan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj błąd jak u zupełnego laika

na militaryphotos.net znalazłem dyskusje o marines w Iraku i tam panowie mówili że elementy takie jak np. PASGT przypominają im pustynną burze i film Jarhead, niestety fot nie było bo zostały usunięte ale to już jakiś trop, szukam dalej potwierdzenia użycia tych kamizelek w 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem parę fotek:

 

fotka z jakiś ćwiczeń - manierki, szelki, pasy ALICE ale kamizelki IBA (nowa w UCP i stara w Woodlandzie):

SoldiersACUIBA1.jpg

 

 

 

A propos pokrowca na amunicję do km-u:

aga.jpg

 

Fotka USMC z 2003 - widać "dodatki" z ALICe'a:

iraq_5.jpg

iraq_6.jpg

Bitwa o Falludżę ale to 2004:

aeb.jpg

 

I zmieniając temat...:

stryker.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stryker.jpg

zostane przy moim

czyli na siłe wcisne ALICE

i odkryłem niespodzianke, w pudełkach znalazłem te figurki już sklejone (2 lata temu ćwiczyłem na nich bo byłem zakochany w Niemcach z okresu II wojny i nie było mi ich szkoda), czyli trzeba będzie je przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na siłe wcisne ALICE

Dodatki jak najbardziej (manierki, kompasówki, pokrowiec kaemisty)... Ale kamizelki? Kłóciłbym się pod względem poprawności historycznej (jakby nie patrzeć, choć nie odległej ;)) Skrajnie rzecz ujmując - równie dobrze mógłbyś zrobić Polaków w Iraku z kamizelkami modularnymi sprzed 2003 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki jak najbardziej (manierki, kompasówki, pokrowiec kaemisty)... Ale kamizelki? Kłóciłbym się pod względem poprawności historycznej (jakby nie patrzeć, choć nie odległej ;)) Skrajnie rzecz ujmując - równie dobrze mógłbyś zrobić Polaków w Iraku z kamizelkami modularnymi sprzed 2003 roku

ciekawe jakbym mógł przerobić te kamizelki

takie będzie przekłamane i tyle i tak jeden będzie pochylony a drugi będzie ściskał emke więc za dużo nie będzie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakbym mógł przerobić te kamizelki

Polecam: pilnik, skalpel, szpachlówka Tamiya, papier ścierny, jakaś cieniutka blaszka (np. z tubki po mleku czekoladowym ), żeby porobić paski systemu PALS na kamizelce IBA (musiałbyś porównać co jest ze starej do wyrzucenia a co może sie przydać) no i dużo samozaparcia Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.