Skocz do zawartości

Stryker M1126 (ICV) Trumpeter 1:35


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem porządki wiec zdjęcia dostępne są pod tym linkiem

http://s472.photobucket.com/albums/rr87/peter_pl/m1126%20Stryker/

Mój pierwszy warsztat zakładam z dwóch powodów:

1. coraz więcej jest pojazdów nowoczesnych więc przyłączam sie do frontu

2. czuje że będę potrzebował pomocy przy tym pojeździe

 

To wynik 1,5 dniowej zabawy

SV501373.jpg

Tu zbliżenie na spód kadłuba (nie rozpieszczałem sie bo i tak nikt tego nie widzi )

SV501375.jpg

Odłożone duperele którymi obłoże gotowy model, pewnie dojdzie jeszcze tysiąc rzeczy

SV501397.jpg

C.D.N.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie rozpieszczałem sie bo i tak nikt tego nie widzi Mr. Green )

 

No, dajesz peter , dajesz I bardzo dobrze, że spodu nikt nie widzi, bo przed chwilą porównałem go sobie ze Strykerem z AFV , i stwierdzam , że u Trumpetera to bida z nędzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powiedziałem o figurkach

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=109096&kateg=288528

z tego zestawu pan z m-16/203 tyle że bez rąk i m-16 oraz murzyn tyle że z m-16 zamiast m249

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=109083&kateg=288528

z tego zestawu ręce pana z km i km i chyba tyle

figurki będą stały we włazach desantu tak że murzyn patrzy na pobocze a kmista ubezpiecza drugą strone, zestawy już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powiedziałem o figurkach Very Happy

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=109096&kateg=288528

z tego zestawu pan z m-16/203 tyle że bez rąk i m-16 oraz murzyn tyle że z m-16 zamiast m249 Very Happy

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=109083&kateg=288528

z tego zestawu ręce pana z km i km i chyba tyle Smile

figurki będą stały we włazach desantu tak że murzyn patrzy na pobocze a kmista ubezpiecza drugą strone, zestawy już mam Very Happy

Mam pytanie - z którego roku chcesz robic tego Stryker'a? Orientacyjnie... Bo z tego co wiem te 2 zestawy ludków maja na sobie oporządzenie ALICE i mundury BDU. Mundury spoko - mozna pomalowac w "Tri-Color" zamiast "Chocolate Chip") ale oporządzenie ALICE różni się zasadniczo od współcześnie używanego (modularnego PALS/MOLLE) przez US Army... Fakt faktem - widzałem fotki z Iraku i żołnierzy z tymże oporzadzeniem ale w jednostkach tyłowych i w nieznacznych ilościach (np. manierka, szelki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - z którego roku chcesz robic tego Stryker'a? Orientacyjnie... Bo z tego co wiem te 2 zestawy ludków maja na sobie oporządzenie ALICE i mundury BDU. Mundury spoko - mozna pomalowac w "Tri-Color" zamiast "Chocolate Chip") ale oporządzenie ALICE różni się zasadniczo od współcześnie używanego (modularnego PALS/MOLLE) przez US Army... Fakt faktem - widzałem fotki z Iraku i żołnierzy z tymże oporzadzeniem ale w jednostkach tyłowych i w nieznacznych ilościach (np. manierka, szelki).

Głupi nie jestem i to wziąłem pod uwage

poprostu skalpel i mniejsze ilości oporządzenia, hełmy ujdą gogle dam a i tak we włazach nic pewnie nie będzie widać, Stryker z przełomu 2003/2004 co wytłumaczy troche nie dzisiejsze oporządzenie i brak płotka, swoją drogą dlaczego Trumpek zrobił na okładce Strykera przejeżdżającego obok płonącego T-72 skoro Strykery dotarły do Iraku dopiero w grudniu 2003 ?

Barthass prosze Cie skocz do brata i zrób pare fot kadłuba bo mi w Trumpku jakoś coś nie pasi

od wczoraj Stryker troche urósł

SV501406.jpg

kusiło mnie więc sprawdziłem jak to będzie wyglądać

SV501402.jpg

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełmy PASGT ujdą jako sprzęt z początku interwencji w iraku - potem zaczęto wprowadzając Modular Integrated Comunication Helmet (tzw. MICH wersje 2000/2001/2002). Czy jest sens obrabiać oporządzenie? Można by się spierać ;) Ale cóż... takie hobby wybraliśmy . Ja mimo wszystko poleciłbym Ci te figurki z Iraku: http://www.jadarhobby.pl/dragon-3027-marines-p-5980.html. Sam go robiłem - i raczej zestawik godny polecenia

 

Z uwaga śledzę dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełmy PASGT ujdą jako sprzęt z początku interwencji w iraku - potem zaczęto wprowadzając Modular Integrated Comunication Helmet (tzw. MICH wersje 2000/2001/2002). Czy jest sens obrabiać oporządzenie? Można by się spierać ;) Ale cóż... takie hobby wybraliśmy Mr. Green . Ja mimo wszystko poleciłbym Ci te figurki z Iraku: http://www.jadarhobby.pl/dragon-3027-marines-p-5980.html. Sam go robiłem - i raczej zestawik godny polecenia Smile

te figurki będą ale w innym projekcie o którym narazie wole nic nie mówić

jakoś oporządzenie troche pozmieniam bo i tak to jest pojazd z misji stabilizacyjnej a nie regularnej wojny czyli troche z siebie zrzucili

Barthass dzięki, widze że AFV ma wizjery a trumpek nie raczył zamieścić przezroczystych

teraz pytanie: Co to "patelnia do oleju" ???????

Dragon w Abramsie 3535 zamieścił takie dwa cuda a ja nie mam pojęcia co to jest i czy to sie nadaje do czegokolwiek w Strykerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na focie na której są duperele do obłożenia pojazdu jest ramka ze skrzynkami amunicyjnymi i właśnie na tej ramce jest jedno to "coś", to to okrągłe, moge powiedzieć że w środku jest puste jak na patelnie przystało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przyjemny pojazd , jak dla mnie największym minusem jest jedno malowanie do niego , przez co na moje odrobinę traci.

to chyba w AFV bo trumpek dał możliwość wykonania prawie każdego Strykera masz żólte tła na rejestracje i komplety cyfr więc robisz jak chcesz

Coś dziwnie będzie wyglądał amerykański pojazd z OIF bez żadnych dodatków kowbojskich, może ma ktoś jakieś zdjęcie Strykera upiększonego przez załoge np. napisem lub jakąś ozdobą? Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi jak nie to zrobie nieoficjalny hymn wojsk zmechanizowanych z okresu OIF napisany na burcie

Klejenie jakoś idzie narazie bez większych problemów, dziś szpachlowałem, wykonałem okolice włazu kierowcy oraz osprzęt saperski, zdjęć nie daje bo sie dużo nie zmieniło

Nikt nic nie wie o tej patelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przyjemny pojazd , jak dla mnie największym minusem jest jedno malowanie do niego , przez co na moje odrobinę traci.

to chyba w AFV bo trumpek dał możliwość wykonania prawie każdego Strykera masz żólte tła na rejestracje i komplety cyfr więc robisz jak chcesz

Chodziło za pewne o to, ze pojazd wystepował tylko w jednym malowaniu. Tak zrozumiałem wypowiedź Arteza.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Strasznie przyjemny pojazd , jak dla mnie największym minusem jest jedno malowanie do niego , przez co na moje odrobinę traci.

 

to chyba w AFV bo trumpek dał możliwość wykonania prawie każdego Strykera masz żólte tła na rejestracje i komplety cyfr więc robisz jak chcesz

 

Chodziło mi o to iż ten pojazd występuje w jedym nudnym zielonym malowaniu , nie ma innych opcji do wykonania typu jakieś kamo , chociażby pustynne malowanie jakie używali głównie amerykanie podczas pierwszej wojny w zatoce perskiej.

 

 

Ostach dobrze zrozumiałeś .

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, czym można zmyć Pactre w domowych warunkach (czyt. bez chemi modelarskiej)

czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie wyposażenie tych figurek musze wywalić a które zmienić ?

żeby nie było że nie na temat to

1. kleje

2. pomalowałem dół kadłuba i koła ( AFV ma o niebo lepsze opony)

3. przeklinam części fototrawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.