Skocz do zawartości

BRADLEY M2 Tamiya 1\35


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

No widzę, że jestem mocno do tyłu z robotą w stosunku do kolegów. Ale już się poprawiam. Modelik już pokryłem bazowym XF62

 

th_zielo1.jpg

 

th_zielo2.jpg

 

th_wiez.jpg

 

th_panele.jpg

 

Model wstępnie za pomocą pędzelka pokryłem płynem FUTURE (odpowiednik SIDOLUXU), zaraz jak podeschnie to opsikam go jeszcze raz dokładnie na błysk z aerka . Kalkomanii niestety nie udało się ocalić. Niektóre elementy udało mi się uratować za pomocą lakieru HUMBROL ale reszta była strasznie spękana. Więc wóz będzie miał niestety niekompletne napisy i numery . Dodałem też na wieży fikcyjny napis. Bez kalek wyglądał tak jakoś łyso. Więc wyłuskałem z dekalsów od Abramsa taki akurat napis jak nazwa jednego z moich ulubionych zespołów.

No dobra i co teraz ? Jakiś wash ? Van dyke ze spirytusem czy z benzynką? Zlać washem cały model czy tylko pozapuszczać linie i zagłębienia ? HILFE !! HELP !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra i co teraz ? Jakiś wash ?

Tak!

Van dyke ze spirytusem czy z benzynką?

Nie wiem

Zlać washem cały model czy tylko pozapuszczać linie i zagłębienia ?

Można zalać, ale ja obstawiałbym na washa punktowego w tym konkretnym przypadku. Ale to zależy jak bardzo chcesz go zabrudzić.

 

Niemniej jednak wygląda pięknie. Trochę na to za późno (ostatnio sporadycznie zaglądam na forum- notoryczny brak czasu), ale brakuje mi mat antypoślizgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van dyke ze spirytusem czy z benzynką?

Zdecydowanie benzyna, a jeszcze lepiej 'łajt spirit'.

 

Zlać washem cały model czy tylko pozapuszczać linie i zagłębienia ?

Zalezy co kto lubi. Ja smaruję całość gęstszą mazią, a potem oczyszczam za pomocą patyczków higienicznych, ściereczek i czego tam popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię najstarszą wersję Brada i z mojej skromnej wiedzy wynika ( i z fotek ), że ta wersja nie miała jeszcze tego.

Może masz rację. Szybki rzut okiem na fotki potwierdził jednak, że maty w wersji wczesnej były.

http://www.primeportal.net/apc/epifanio_becerra/m2a0+/

A w szczególności to zdjęcie

m2a0+_44_of_82.jpg

Jak widać jest to wersja wczesna (charakterystyczne fartuchy boczne) i ma maty. Jednak taki jak teraz wygląda pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spaprałem sprawę. Nie dość, że w jarzmie działka nie mam dziur to i mat nie porobiłem. Crying or Very sad W następnym Bradleyu je zrobię. Obiecuję.

ja w Strykerze nie zrobiłem pow. antypoślizgowych więc jesteśmy razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napis na wieży to jednak zupełne SF - nazwy własne wykonywano normalnymi literami (pewnie szablony) i chyba zawsze w kolorze czarnym.

 

Masz rację, trochę improwizowałem a to dlatego, że jak już pisałem kalki w modelu się porozpadały i tylko niektóre ocalały. Więc zrobiłem takiego chmmmm "fristajla". Wybaczcie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spaprałem sprawę.

Nie przesadzaj, model prezentuje się pięknie.

ja w Strykerze nie zrobiłem pow. antypoślizgowych więc jesteśmy razem

Szczerze powiedziawszy, to ja mam wiele modeli wykonanych bez mat, a poinny tam być. Teraz będę pierwszy raz maty dorabiał właśnie w Bradley-u.

Ten napis na wieży to jednak zupełne SF - nazwy własne wykonywano normalnymi literami (pewnie szablony) i chyba zawsze w kolorze czarnym.

Wyobrźmy sobie, że jednym z członków załogi był graficiarz fan metalu i dorobił ten napis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle mój wielki.

Ja jeszcze zrobił bym mu Filtr z brązu (fajnie złamie ten zielony kolor) i zrób mu kleksologię z olejów (zółta, biała, zielona i czarna) Da fajny eket zciemnienia i wypłowienia farby. A do tego zasymuluje pył i zakurzenie.

Wasz stanowczo liniowy na to.

jak na koniec dodasz tochę pyłu z pigmentów będzie cacy!

A i zdeka bym postukał go przy włazach i zamkach (nawet lekka ale to lekka rdzawka przy tych obiciach i rysach) W końcu to jednak używany metal i ma prawo sie zarysować A wątpię żeby co co dzień oliwili jak Teciaki

 

Modelik cacy i prawde mówiąc jak podobał mi się M2A2 tak Twoja robota wzmaga we mnie chęć na dokończenie mojego M2

Trzyumam kciuki!

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.