Skocz do zawartości

BRADLEY M2 Tamiya 1\35


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

Uff nareszcie po przeprowadzce. Od końca czerwca praktycznie nic nie sklejałem. Nawet projektowego BMP-2 jeszcze nie obfotografowałem choć już skończony. Już jestem na własnym mieszkanku i urządziłem sobie warsztacik o taki :

regal.jpg

 

Mam tu mały stosik modelików do sklejenia:

stosik.jpg

stosik2.jpg

 

Będę sklejał przy moim pamiętającym jeszcze lata szkolne sekretarzyku:

 

warsztat.jpg

 

Do mojej działalności lepszego mebla nie potrzebuję, a każda rysa na blacie, klucha z kleju czy farby wzbudza miłe modelarskie wspomnienia. Obok stoi sobie radyjko i podczas modelowania słucham mojej od zawsze ulubionej Trójki, a w Niej głos mojego radiowego Guru - red Piotra Kaczkowskiego.

 

radio.jpg

Inne stacje radiowe dla mnie nie istnieją.

 

No dobra ale to jest przecież modelarskie forum ! Bardzo mnie cieszy wysyp współczesnej pancerki na Modelworku. SUUUPEERR !! Pozwolicie, że i ja się dołączę ? Po krótkim, modelarskim odwyku dołączam się z Bradleyem.

kadlub2.jpg

Kadłubek już wycięty z ramek. Powycinałem troszkę części i poskładałem "na sucho". Tamiya to Tamiya. Ale tam fajnie wszystko pasuje:

 

kadlub.jpg

 

Na razie tyle bo mnie GPRS zniszczy. Nie mam jeszcze stałego internetu ale już niedługo podłączę. I będę mógł w miarę na bieżąco uzupełniać relację. O ile ktokolwiek zechce tu zaglądać.

 

Jeśli można by na przyszłość prosić bezpośrednio zdjęcia w wątku w tagach a nie linki, to było by świetnie

Twój Moderator

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam o składzik.

Marder I chyba stoi na półce, choć pewny nie jestem, a Wiesela Mk.20A1 ukończyłeś, czy leżakuje w pudełku??

 

Cały ten stosik to modele do sklejenia. Marder i Wiesel są niezaczęte. Ale kto wie? Może po sklejeniu Brada......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można by na przyszłość prosić bezpośrednio zdjęcia w wątku w tagach a nie linki, to było by świetnie

Twój Moderator

 

Panie Moderatorze poprawię się. Na razie dałem tylko linki ale niedługo będą już regulaminowe fotki. Jak pisałem na razie mam tylko internet przez GPRS a fotki troszkę mają kilobajtów i to mi podbija rachunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko, nie ma problemu. Wrzucaj na razie jak możesz, a ja Ci pozmieniam jak wpadnę Nie chciałem jakby co zniechęcać, bo zapowiada się zapewne zacnie. Zresztą współcześniaków nigdy dość ;)

Swoją drogą, nie ma u nas regulaminu wrzucania fotek, tylko po prostu praktyki zwyczajowe... Powodzenia w budowie!

Twój moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nie ma u nas regulaminu wrzucania fotek, tylko po prostu praktyki zwyczajowe...

 

Nie od dzisiaj zamieszczam fotki na Forach modelarskich i mniej więcej wiem jakie są zasady ich zamieszczania. Podałem tymczasowo same linki bo jak pisałem na razie mam tylko GPRS ale to się niebawem zmieni. Bardzo dobrze, że jest na Forum osoba Moderatora. Jak by to Forum wyglądało gdyby każdy zamieszczał zdjęcia według "własnego widzimisię" ? Wyszedłby kompletny groch z kapustą.

Doceniam pracę Moderatorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł

Widzę że jednak zdecydowałeś się na Bradley-a. A już miałem nadzieję że będzie Chieftain. Ale i tak ciekawy modelik, i to jeszcze z wnętrzem.

Zasiadam w fotelu i czekam na więcej zdjęć a w tygodniu odwiedzę Cię w twoim nowym mieszkanku z „małym co nie co”.

Ciekawe jakie szykujesz do niego malowanie? Bo jak może typu MERDC to możemy zrobić mały mini projekcik. Twój Bradley i mój M1 Abrams.

Co o tym myślisz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam w fotelu i czekam na więcej zdjęć a w tygodniu odwiedzę Cię w twoim nowym mieszkanku z „małym co nie co”.

 

Ooooo super !! A aluminium z puszek po wypitych napojach zużyjemy do modeli. Popieram, popieram. Troszkę się "zmodelujemy" w środku tygodnia.

A malowanko będzie oliwkowe jednolite, żadnych wężyków, plamek czy innych łatek. Brrrrrrrr muszę się rozruszać po modelarskiej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ufff troszkę zaniedbałem mój wątek No ale robota powolutku idzie do przodu. Modelik troszkę już poskładany. Lufa krzywa bo włożona tak tylko "na styk".

Jeszcze troszkę rzeczy jest do zrobienia, koła, osłony i z tyłu skrzynki obok rampy. Ale wszystko podoklejam jak instrukcja pisze.

 

brad4.jpg

 

brad3.jpg

 

brad1.jpg

 

 

Acha i przepraszam za kolorystykę zdjęć. Fotki robiłem późno przy świetle żarówko-świetlówki i nie ustawiłem balansu bieli w aparacie.

Acha koledzy moi mili poratujecie mnie jakimiś linkami do zdjęć z malowaniami całego zielonego Bradleya ? Jakieś manewry Reforger albo coś podobnego. Wynika to z tego, że w domu nie mam stałego łącza a w pracy nie mogę za długo siedzieć na kompie a gdybym miał gotowe linki to bym sobie fotki zassał i byłby materiał zdjęciowy.

 

Cholera jasna co z tym Photobucketem ? Dawno nie siedziałem na necie i łeb opustoszał z wiedzy czy co ? Kiedyś fajnie się zamieszczały miniaturki zdjęć a teraz mi generuje kod do całego albumu i wywala obrazek na cały ekran i dostęp do mojego folderu i ktoś mi może zdjęcia golasów powklejać. Pomóż Moderatorze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Znalazłem chwilkę i przygotowałem modelik do zapodkładowania. Muszę tylko wizjery zakleić tasiemką. Ponadziewałem go na patyki, żeby było łatwiej malować:

 

th_turret.jpg

 

th_surowy.jpg

 

th_kadlub1.jpg

 

I tutaj kilka drobniejszych rzeczy do pomalowania. Już czekają w zaawansowanym technicznie uchwycie modelarskim

 

 

th_graty.jpg

 

Muszę się wziąć ostro do roboty bo mnie koledzy w swoich pracach wyprzedzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No więc robota już troszkę poszła naprzód. Rozrobiłem troszkę sadzy z gęsim sadłem i rozczyniłem to wszystko mocną śliwowicą. Następnie naniosłem na model za pomocą rozpryskiwacza do perfumy.

 

Tutaj to co się tak obraca i strzela:

th_wieza.jpg

 

Tutaj kadłub do którego włażą dzielni wojownicy:

th_kadlubek3.jpg

 

A tutaj rolki na których się całość turla:

th_kola.jpg

 

Zdjątka są kiepskawej jakości bo nie ustawiłem balansu bieli. Na czarnym obiekcie mi aparat zgłupiał troszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.