Skocz do zawartości

SU-122 1:72


Longer08

Rekomendowane odpowiedzi

Pentel - Hybrid Gel Grip K118

Skala to jest cienkopis ŻELOWY. Szczerze wątpię żeby to pisało po plastiku...

Spoko, pisze na farbie, można wypisywać różne rzeczy, tylko ... trzeba później zabezpieczyć, aby się nie starło, np. lakierem do matowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro pisze po farbie to może komuś się przyda. Zabezpieczanie matem z pędzla może to jedynie rozmazać. A po za tym nie uważasz że będzie strasznie 'wypukłe'?

Nie rozmaże, wypróbowałem już i nie jest też wypukłe. Spróbuj na wnętrzu jakiegoś modelu i się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm... No to jest to już jakiś pomysł Ale dopiero na przyszłość ta kalka już zostanie bo już ją pojechałem sido Ale i tak dzięki!

Teraz będzie:

-wash,

-mój pierwszy drybrush,

-jw tylko że obicia,

No i zobaczymy jak to wyjdzie...

Myślę jeszcze cały czas żeby zrobić jakiś filterek (żółta dla plastyków) przed wash'em dla zróżnicowania ale trochę się boję, że to spapram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tym pisać, rysować np. białe krzyże na zdobycznych wozach itd.., ale uwaga, musi to trochę przeschnąć i inaczej zetrzesz paluchem i ... kicha. Wiesz, potrzeba Matką wynalazków lub alternatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już któryś raz z kolei

Wczoraj suczce dostało się wash'em i wygląda tak:

DSC01091.jpg

DSC01079.jpg

DSC01090.jpg

DSC01095.jpg

 

Jak ogólnie wiadomo oleje artystyczne schną i schną i schną... Więc trzeba czekać

 

Aha dokleiłem jeszcze ostatnią część-lampę trochę zmodyfikowaną

Jak mi wyszła? Może być czy kaszana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem no ale pora na mały apdejcik

 

Miałem dzisiaj trochę czasu i spożytkowałem go przy modelu

Na warsztacik wziąłem zapasowe gąski, które pomalowałem metalizerem humbrola steel, ale były jak dla mnie trochę za jasne, więc dostały metalizerem gunmetal i jest chyba trochę lepiej. Później pomalowałem zęby gąsek w/w stalowym. I na koniec dorobiłem linę:) Zestawowa nie nadawała się do niczego. Wyglądała raczej jak jakiś obły robal. Myślę że ta wygląda chociaż trochę lepiej

 

No to daję fotki coby poprzeć swoje słowa

DSC01115.jpg

DSC01123.jpg

DSC01122.jpg

DSC01124.jpg

DSC01120.jpg

DSC01119.jpg

DSC01118.jpg

DSC01116.jpg

 

P.S. Jak wyszły fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ogniwa gasienic nieco niektóre odstają

Oj musiałem paluchem zahaczyć przy robieniu fotek. Wystarczy przycisnąć palcem i już będą ok

 

Dzięki za bardzo pokrzepiające i dające kopa komentarze

 

Teraz się przymierzam do obić i... obym tylko nie spierniczył tego co już jest...

 

Edit:

Właśnie... Zadam małe pytanko które mnie nurtuje. Mianowicie co pierwsze obicia czy zacieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update'cik.

 

Hymmm... Próbowałem tego kurdupelka okurzyć tak porządnie, ale nie wiem czy nie przesadziłem Ogólnie zamysł był taki, że najpierw było dość sucho, więc działo strasznie się ukurzyło... no i potem spadł deszczyk i kurz spłynął w zakamarki... Przepraszam Was za kiepskie fotki ale nie dałem rady zrobić lepszych Proszę o komentarze, jakieś rady, co jest nie tak?

DSC01143.jpg

DSC01140.jpg

DSC01138.jpg

DSC01137.jpg

DSC01141.jpg

DSC01142.jpg

 

P.S. Zauważyłem dopiero na fotkach że jeszcze antenę trza dorobić

Nie wiecie może jaka była jej długość w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones jakie kolorki farb artystycznych byś polecił na zróżnicowanie tego syfku? To co jest zrobiłem z suchych pasteli + benzyna do zapalniczek.

Muszę poćwiczyć zacieki - kiepsko mi wychodzą

Jeszcze pytanko co do lakieru: wystarczy sido?

Chciałbym jeszcze zrobić coś w stylu niedoschniętego deszczu gdzieniegdzie w zakamarkach. Jak to zrobić? Zalać syfek w kątach delikatnie sido?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\Wiesz z olejami to nie ma co się przejmować kolorem - ty można dowolnie mieszać - powiedz co chcesz ośiągnąć (pora roku efekt )i jakie masz kolory obecnie - jeśli nie masz to kup sobie abteilungi miga - są jużw miare dopasowane do kolorystycznie do efektów nizbędnych w pancerce - i co ważne są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam tylko czerń kostną, brąz van dyck, umbrę paloną i azo yellow lemon (nie wiem jak to po polskiemu) wszystkie talens van gogh. Model jest w malowaniu z lata '43.

Chciałbym żeby ten kurz wyglądał jakby spadł deszcz w gorący dzień i wszystko szybko zaczęło odparowywać, ale w zakamarkach zostałą jeszcze wilgoć (wiem marzenia ściętej głowy...). I właśnie nie wiem czy do tego potrzebny mi będzie inny kolor tego kurzu czy jak kapnę tu i tam sido to on odpowiednio ściemnieje?

Tych abteilungów spróbuję w przyszłości

 

Tomku dzięki. Też mi się wydaje, że koła są za czyste. Błotka nie umiem zrobić ostatnio jak próbowałem to mi wyszła zmutowana rdza

Zrobię je chyba mocniej i trochę ciemniej przykurzone (jak mi w ogóle to wyjdzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.