Skocz do zawartości

F-15E Academy 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Będę starał się zrobić z tego zestawu coś co będzie przypominać F-15E. Wszystkie wady tego zestawu zostały wymienione przy okazji in-boxa. Ogólnie szpachlówka to podstawowe narzędzie przy budowie modelu. Pierwszy raz stosuję blaszkę do kabiny i jest to jakieś dla mnie nowe doświadczenie. Wrzucam na początek kilka fotek, w miarę postępów będę aktualizował.

Pozdrawiam

100_4012.jpg

100_4016.jpg

100_4017.jpg

100_4022.jpg

100_4027.jpg

100_4029.jpg

100_4032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcia robiłem w kuchni gdzie sobie wieczorami dłubię a mam tam dość kiepskie światło. W sumie model mały nie jest, ale to tylko( albo aż) 72-ka, w 1/32 to by robił wrażenie. Miałem gotowe CBU-87 ale parę sztuk zginęło ( Ja nie brałem - syn szedł w zaparte). Znalazły się, ale nie wszystkie po paru dniach pod tapczanem. W zestwie były na szczęście jeszcze 12 sztuk Mk-82 i tak zostanie + 4 x AIM-9 + zbiornik +zasobnik nawigacyjny i celowniczy. Najbardziej obawiam się kalek, mam HDL ale są dość stare i wyglądają podejrzanie. Jest sporo napisów eksploatacyjnych co przy ewentualnym srebrzeniu może powalić cały model. Ale ja tu o kalkach a model dopiero się wykluwa w bólach. Jeszcze trzeba uważać na przednią goleń podwozia - bardzo delikatne może się złamać jak za bardzo obciążymy przód. Brudzenia tutaj nie przewiduje, z reguły F-15E są dość czyste- małe pobrudzenie podwozia i bardzo lekkie zapuszczenie lini podziałowych. To na razie tyle.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czekałem aż wrzucisz tę relację i się doczekałem Ja bym tego na 25% nie ocenił - raczej jakieś 15-20%. Zrobiłem ten model ze dwa lata temu i mam raczej mieszane odczucia. O błedach pisałem w in-boxie.

Tutaj proszę stronka, która może być pomocna:

http://www.f-15estrikeeagle.com/howto/bob/bob.htm

 

A tu tak na dowód, że ten model jednak daje się złożyć

F-15E%20002.jpg

 

Edit:

 

Nie wiem czemu tak piszecie, że to taki duży model. Powiedziałbym, że raczej średniej wielkości. I chodzi mi generalnie o modele w 72.

 

Aha, ja swojego obłożyłem czym się dało, brakuje tylko laserówek Tak więc są: 12x Mk82, 2xAIM-9, 2xAIM-120, 2xAIM-7, 3xCBU-87 no i zbiornik. Szkoda, że nie dali dwóch - można by było zrobić fajny zestaw np z Zatoki.

 

pzdr

 

Edit2:

Pamiętaj zrobić bąbel na pokrywach od podwozia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach- Twój wygląda całkiem, całkiem mam zamiar zrobić nie gorszego. Szkoda że w zestawie jest jeden zbiornik, podoba mi się konfiguracja z dwoma zbiornikami. Kalki też chyba u Ciebie z HDL-a. Osłone radaru pomalowałeś innym odcieniem szarości czy uzyskałeś tą różnice polerką?

Tornado- ja przez długi czas siedziałem w kartonie 1/33 i nie miałem juz gdzie ustawiać tych kolosów dlatego przeszedłem na plastik 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach- Twój wygląda całkiem, całkiem mam zamiar zrobić nie gorszego. Szkoda że w zestawie jest jeden zbiornik, podoba mi się konfiguracja z dwoma zbiornikami. Kalki też chyba u Ciebie z HDL-a. Osłone radaru pomalowałeś innym odcieniem szarości czy uzyskałeś tą różnice polerką?
Wygląda tak bo zdjęcie małe i plan ogólny ;] Tak, miałem dokładnie te same kalki co Ty. I do tych jak i zestawowych nie miałem zaufania... Osłona radaru jest pomalowana są samą farbą co całość - MM Gunship gray akrylowa, z tym, że nie jest polakierowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Academy da się zrobić ładnie prezentujący się model, ale niestety daje modelarzowi dodatkowe atrakcje w postaci kiepskiego spasowania części, kompletnie niepasującego wlotu powietrza, gołej kabiny itp. Znacznie lepszy i droższy jest produkt Hasegawy.

Aktualnie dłubie ten sam model ale wersję C, plus kokpit z Parta oraz kalki z malowaniem agresorów z 65 Eskadry. Coś miłego dla oka z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za oftopic , ale czk ktoś z kolegów miał do czynienia z F-15C z Hobby Bossa

 

Sam mam w planach popełnienie repliki tej maszyny ( "czerwona 204" z 11.PLM z Wrocławia ) i szukam najlepszego zestawu .

 

Ze względu na stosunek cena-jakość zdecydowałem się już prawie na Academy , ale wciąż się waham ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej Hasy. Jak z jej liniami? U lucka kosztuje to cos ok 10$ tylko zeby nie było skuchy tak jak z Tomcatem, który jest robiony w dwóch wersjach, full wypas i lamus.

 

PS tez przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę kabinę. Plan na nastepny tydzień - spasować kabinę z kadłubem, co nie będzie łatwe bo dolna część do której dostawia się kabinę jest zwichrowana. Muszę to jakoś na gorąco odkształcić do właściwej symetri. No i spasować konforemne, to też nie będzie łatwe. Generalnie to chciałbym zkończyć ten model i jak najszybciej o nim zapomnieć.

Pozdrawiam

100_4036.jpg

100_4039.jpg

100_4041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to lepszych nie zrobię, za mało światła(robię póżnym wieczorem) aparat małpa 5Mpx a z lampą błyskową wychodzą jeszcze gorzej. W galeri jak go skonczę będą dobre zdjęcia Canonem 350D (służbowy) przy dziennym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła kadłuba oszpachlowana, wyszlifowana jeszcze tylko muszę odtworzyć zatarte linie podziału i w tym tygodniu malowanie:

100_4087.jpg

I jeszcze zdjęcie kokpitu dla kol. Ostacha lepszej fotki już nie zrobie (5Mpx małpa). Fotele są na razie tylko wsunięte pózniej wyreguluje ich wysokość.

Pozdrawiam

100_4083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.