Skocz do zawartości

F-15E Academy 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

marek d-jakie kalki leżą na twoim F-15E, strasznie świecą a nie chciałbym czegoś takiego na swoim ''bombowcu'

Chciałem jeszcze zrobić F-15C w malowaniu agresorów ale napewno już nie z zestawu Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

 

. Model robiony na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, w czasach radosnej tffórczoości. Malowany pędzlem.

 

Kalki były firmowe, jeżeli dobrze pamiętam. Kładzione na matową farbę, bez lakierów stąd ten błysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę pocieszyłeś bo w takich warunkach to najlepsze kalki będą świecić. Ja zrezygnuję z części napisów eksploatacyjnych, z hamulca aero napewno. Spróbuję z zestawowymi jak będzie żle to mam w rezerwie jeszcze HDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po położeniu pierwszej warstwy farby wyszło parę baboli w postaci niedoszpachlowania przy oględzinach z kilku centymetrów. Trzeba zrobić poprawki i prysnąć farbą jeszcze raz. Na razie model balansuje na granicy czy skończy na półce czy w koszu. Jedyne co mnie pcha do skończenia tego modelu to to że sporo w niego zainwestowałem 45 zł model + 30zł blaszka do kokpitu + 20 kalka z HDL. A mogłem kupić jakąś Hasegawę i się nie męczyć. Zresztą koledzy w in-box przestrzegali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW-4 widziałem i dlatego odstąpiłem od tego rękodzieła. Ale widziałem też zrobionego i to nawet bardzo fajnie. Wczoraj kupiłem MiG-21bis Zviezdy i chciałbym go jak najszybciej ruszyć. Dlatego ten F-15 mi tak leży i psuje plan robót.

Pozdrawiam

Do zobaczenia ''pod płotem''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość pryśnięta Modelmasterem Gunship Gray, okolice silników Aluminium Humbrola 27002, wnęki biały mat vallejo air. Po trzech dniach szpachlowania i szlifowania udało mi się spasować część kabinową z kadłubem, bez uskoków szczelin i tym podobnych niespodzianek. Trochę żałuje że nie zrobiłem preshedingu. Teraz jak całość dobrze wyschnie to polerka całości, sido, zapuszczanie lini(delikatne) sido, kalki, mat i święto lasu.

IMG_8266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o suchy pędzel jak jak to robia pancerniacy?

Nie.

zakładam że malujesz aero, rozjaśnij kolor bazowy i maluj po środkach między liniami podziałowymi. Jeżeli się boisz na modelu, zobacz na jakimś złomie.

th_P1050670.jpg

To moja próba z przed pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby proste, tylko muszę potrenować na boku, czyli jaśniejszy kolor na środek paneli. W sumie efekt taki sam jak przejechanie czarnym po wszystkich liniach i na to bazowy kolor. Zostają ciemne linie a środek jaśniejszy. Na Twoim Zero fajnie to wygląda, zresztą na japońcach można sporo technik postarzajacych uskuteczniać. Dzieki za podpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobawiłem się washem z plakatówki - niestety nic nie wyszło, linie podziału za płytkie i plakatówka zeszła przy ścieraniu. Jedynie na zbiorniku gdzie są dość głębokie linie coś zostało. Wróciłem do stanu wyjściowego czyli czysta powierzchnia, dałem dwie warstwy sido z aero i albo zostawię czyściocha albo zaryzykuję olejny wash. Niech dobrze wyschnie lakier a ja w tym czasie podziałam coś z MiG-21bis.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie koniec tego wątku. Wrzucam ostatnie zdjęcia. Więc tak podsumowując:

Odnośnie washa- miał być z plakatówki(wszystko zlazło przy ścieraniu) został zrobiony olejny( farby dla plastyków). Ścierałem poczatkowo benzyną lakową pózniej wódką(smirnof). Będę musiał pokombinować z white sprit bo benzyna lakowa za szybko paruje i matowi farbę. Tak to wyglądało:

IMG_8319.jpg

Odnośnie kalek - kalki HDL-a poleciały do kosza(gruba i rozlatująca się kalka 24 zł w błoto). Musiałem przeprosić się z zestawowymi, w zasadzie nie były takie złe (większość oznaczeń siadła dobrze) tylko porwała mnie się kalka oznaczenie zaworu do tankowania ( tu w akcie desperacji dałem od F-16)

IMG_8329.jpg

Został mi tylko lakier mat bezbarwny i doklejenie podzespołów z poniższej fotki:

IMG_8327.jpg

Podsumowując - wyszło mi to wszystko poniżej poziomu jaki sobie założyłem ale po raz pierwszy zastosowałem blaszki foto (kokpit) i bardzo mi ta technologia przypasowała. Za parę dni jak to wszystko zbiorę do kupy to wyląduje ten modelik w galerii.

Pozdrawiam fanów współczesnych rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.