Jump to content

Sd.kfz 166 Sturmpanzer IV

Przemo1CK
 Share

Recommended Posts

Witam !

Ostatnimi czasy klejenie u mnie stanęło, z racji dość poważnych problemów zdrowotnych, ale pomimo tego (i tego, że mam tymczasowo aktywną tylko lewą rękę) postanowiłem skleić wiekowy już model firmy Tamiya - na znak, że pomimo świetnych Tristara i Dragona... zawsze można coś wykrzesać ze staroci, których na całe szczęście rodzimy rynek modelarski jest pełen.

Model malowany akrylami tamiya, układ jezdy to testowanie nowości z mojego warsztatu, czyli płynów i pigmentów Mig-a

Koszyk z tyłu to blaszka verlindena do modelu Stuga, a przystosowana przeze mnie do tego Sturmpanzera. ładunek z tyłu to również verlinden.

th_brum5.jpgth_brum4.jpg

th_brum3.jpgth_brum2.jpg

Pozdrawiam

Przemo

Edited by Guest

Czy malowanie to jakaś konkretna jednostka,czy konkretny pojazd?

Samo malowanie jest delikatnie wzorowane, a ogólnie model ma przedstawiać jednostkę z 219 Dywizjonu Dział Szturmowych, który to od 1944 roku brał udział w walkach na Węgrzech, a który ja przedstawiam kilka miesięcy później już na terenie niemiec w roku 1945.

A co uczyniłeś z drugą ręką Przemek.

Operowali mi... ale jak to często w filmach mówią "wyliże się"... póki co nie rozstaje się z piżamą, ciapkami, kubkiem herbaty i połową moich monografii dla zabicia czasu w nocy...

Pozdrawiam i dzięki Panowie za opinie.

Przemo

Modelik sam w sobie ładniutki Mam małe "ale" - moim zdaniem efekt psuje ta okopcona lufa Wątpie czy załogi dopuściłyby do takiego stanu rzeczy... Drugie "ale" - nie wiem czy to wina zdjęć ale czy narzędzia są pomalowane na czarno? Jeśli tak - zmieniłbym to na jakiś bardziej stalowy kolorek