Skocz do zawartości

Ził 131 - ICM - czerwony


dormitor

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam to ja zjadłem fotki

Jesteście zbyt szybcy

Nie wiem jakim cudem fotosik poucinał mi rozmiary i musiałem wklepać na nowo...

 

Co do czyszczenia zobaczymy co wyjdzie po pierwszym malowaniu.

Kąpiel nie da wiele, już płukałem tę kabinę i to nie jest kwestia, że plastik jest oblepiony śmieciem, te farfocle są jakby zadziorami, szlifowanie jednych tworzy następne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomęczę Was dziś.

 

Poprawek wymaga zderzak moim skromnym zdaniem. Gdyby zamontować prosto z pudełka wyszła by miniatura jakiejś półkilometrowej powierzchni.

Na poniższym zdjęciu tylko go przyłożyłem w celu prezentacji o co mi chodzi.

 

6d71005f4f046547.jpg

 

W oryginale wygląda to nieco inaczej. Np. za Tanxheaven:

http://tanxheaven.com/krzo/zil131kubtransporterloader/zil131kubtranslo.htm

http://tanxheaven.com/krzo/zil131kubtransporterloader/zil131kubtranslo-034.JPG

http://tanxheaven.com/krzo/zil131kubtransporterloader/zil131kubtranslo-036.JPG

http://tanxheaven.com/krzo/zil131kubtransporterloader/zil131kubtranslo-040.JPG

 

 

Zdecydowałem, że zmodyfikuję zderzak, usuwając elementy mocujące aż równo z blaszką (widać na http://images1.fotosik.pl/152/2523527f03ce1af2med.jpg takie klocuszki) oraz wycinając ze zderzaka też jego górną część. Nie próbujcie mnie powstrzymać! Już to zrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki do tego by kolo zapasowe spoczęło w gustowniejszym łóżeczku niż to powyginane z zestawu.

 

62d9f8a72c678e4f.jpg

 

267bf97d822b08ecm.jpg af348920974a8afcm.jpg eb65cf8998636d2dm.jpg

 

Dałem 3 fotki, bo tak beznadziejne wyszly, że nic nie widać.

Teraz pozostaje do blaszki dokleić plastikowe klocki i przymocowac do ramy.

Przy okazji swoimi zgrabnymi łapskami połamałem jedną z części składowych tego elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonku, co masz na myśli? Odwrotnie się nie da, na zderzak też nie sięgną... Trochę się nad tym zastanawiałem, lukałem na fotki i tak mi się wydaje można zaakceptować. Choć osobiście myślę, że blaszka powinna być nieco szersza i zachodzić na zderzak.

 

A jak uważasz powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wyciągarka, to moim zdaniem ta lina powinna być bardzie zwinięta

 

Chyba właśnie o to chodziło :D:D

Muszę przyznać że wygląda to przewspaniale

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź cieńszy drucik i bardziej miękki (miedziany).

Można taki wyciąnąć z transformatora 220/ileśtam(dowolne) małej mocy - do nabycia w sklepie z komponentami elektronicznymi(magserw i inne na ul.abrahama na tyłach dawnego "tomcia palucha"). Generalnie występuje zależność, że im mniejszej mocy elektromagnes(transformator), tym cieńszy drucik na uzwojeniu posiada.

Ja na wyciągarkę do dodge'a użyłem siedem skręconych (za twoją miedzy innymi radą) odcinków drucika pochodzącego z elektromagnesu wyciągniętego z membranowej pompki powietrza do akwarium.

Uzyskana linka ma grubość ok. 0,45 mm.

Przedtem robiłem próby ze stalową linką od żaluzji okiennych, ale mimo wygrzania podczas wytapiania warstwy "laminatu", w której owa linka jest zatopiona, była ona zbyt twarda(sprężysta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie jest jak sie lajkonik porywa z motyką na słońce.

Drucik aż taki sztywny się nie wydawał i jest spleciony podwójnie. Jednak Jurek ma rację to musi być coś bardzo miękkiego (dzięki serdeczne za pdopowiedzi ).

 

Ewentualnie myślałem czy po prostu jakoś mechanicznie, na obracany wiertarką drut nie nawinąć mocno naprężonej ,,linki'', ale pewnie szanse powodzenia nie za fajne.

 

Hmm, siedmiu kawałków drucika chyba nie warto dla tej skali skręcać, 3 to chyba aż nadto. Będę musiał spróbować jeszcze raz...

Dajcie mi jeszcze jedną szansę .

 

Najgorsze jest to, że rozpirzyłem wyciągarkę z zestawu celem podmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmój się. Za drugim razem wyjdzie Ci to owiele lepiej. Myślę że dla tej skali 3 wystarczajaco jest.

Dasz sobie radę.

Mimo że to nie moja skala to coraz bardziej mi się ten modelik podoba w wykonaniu twoim.

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie daję nowych fotek, postęp niewielki.

Napiszę dziś o 3 rzeczach, które są niehalo (jak to mawia młodzież).

 

Osłony reflektora (jak delikatnie i czysto wyglądają te elementy widać na jednej z fotek na początku relacji), poniżej 1 przymiarka:

 

28db6919e2561367.jpg 39317e860dfddab5.jpg

 

Trudny moment, trzeba wszystkie nóżki równiótko zagiąć i pod kątem prostym (w realu to nie jest nawet kąt prosty, ale mikroświat ma swoje prawa) - z tym zginaniem trzeba uważać coby nie odłamać czegoś przypadkowo. Swoją drogą to Extratech przekombinował - druciana osłonka powinna zmieścić się w obramce, a nie w nią wchodzić:

 

542a72a3563ff96d.jpg

 

Należałoby se zastąpić ten kawałek plastiku samorobnym elementem, ale do tego trzeba już trochę talentu... ;) A tak trzeba kombinować z połączeniem blaszki i plastiku...

 

Znowu o zderzaku, jest za długi, z mojego oglądu fotek Ziłów wynika, że powinien być nieco krótszy niż szerokość kabiny, a w modelu jest dłuższy...

 

Ostatnia uwaga tyczy się blaszki Extratechu, gdyby kotś też miał ochotę się w to zabawić. Element 33 (podwójny) ma zastąpić koniec ramy, Czesi zalecają odcięcie plastiku i wymianę na trawione elementy, ja uważam, że już lepiej zostawić ten trochę zgrubny plastik niż dać coś co w ogóle nie przypomina rzeczywistego elementu samochodu.

 

5a671f8b7b0190a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że do maluchów nie robią gumowych opon W straszych modelach 1;24 - Italeri, też można spotkać plastikowe opony sklejane z połówek.

A ja mam Urala 4320 1:72 z firmy "Modelism" i tam oponki mam z gumy

 

A ZIŁ super!!! Podejrzę conieco, bo i u mnie taki czeka na zbudowanie, tylko że w wersji ciężarówki lotniskowej "AZOT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

 

Grześ, ten Ural to jest to samo co robi AER?

Wygląda na ciężki do zrobienia...

Za to te oponki gumowe chyba do pozazdroszczenia, bo ICM strasznie upraszcza bieżnik :(

 

Gumowe opony można znaleźć też w modelach firmy UM (też oczywiście w skali 1:72).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

 

Grześ, ten Ural to jest to samo co robi AER?

Wygląda na ciężki do zrobienia...

Za to te oponki gumowe chyba do pozazdroszczenia, bo ICM strasznie upraszcza bieżnik :(

 

Nie mam pojęcia czy to to samo co AER, ale z tego co pamiętam tam kabina to był jakiś kompletny kosmos!!! Składała się z kilku elementów, ale wszystko robione na wyczucie... Uff... z dzień się męczyłem z dopasowaniem elementów na sucho.

1ed0ee3eb0a913af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Coś się dzieje w temacie, żółwiem, ale do przodu.

Dorobiłem odboje, o których się tyle rozpisywałem. Nie jestem usatysfakcjonowany, widać na fotkach, że nie są idealnie jednakowe (patrz 3 miniaturka) - ciężko wykonać 2 identyczne, powyginane elementy. Jakoś nie mam już serca żeby wykonać taki odbój jeszcze raz - no chyba, że mnie zmobilizujecie.

 

Wzorowałem się na fotach Ziła pokazanego w primeportal.net (kawałek sobie niniejszym pożyczam). To co zaproponował w tym miejscu ICM i Extratech ma się nijak do tego co jeździ w realu (nie wiem, może te odboje są w różnych kształtach?):

 

5e5eccd05652c978.jpg

 

9a16b30fe7550679m.jpg 67d6d4f2402e0008m.jpg cbb8d50033425a4fm.jpg

 

Swoją drogą ciekawe jakim kolorem pomalowane są te odboje w oryginalnej ciężarówce - dowiedziałem się, że bywają białe - myślę jednak, że skoro zderzak nie jest biały to i ten kawałek jest czarny.

 

Następnie chcę wykończyć całe podwozie, ramę, mocowanie zapasówki żeby gotowe było do malowania. W dalszej perspektywie kabina i chyba na końcu paka. Problem na dziś: sprawić żeby się blaszki w końcu do siebie przykleiły .

 

Dzięki za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut za nisie zrobiłes odboje na foto realu są na wysokość poprzeczki ramy, przynajmniej na jej środkowej części.

Ps.

Sam dorabiałeś odboje, czy są z zestawu z innymi blachami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zbadałem temat odboje są na ogół czarne, czasem zdarzają się w takim kolorku:

13d372248f8bd58d.jpg

Jest to samochód transportujący powietrze do naszych samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.