Skocz do zawartości

PZL Mi-2 URN, 1/72, Intech + Part


Damiano82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tomcat Killer prawie gotów więc zabieram się powoli za kolejny model. Wybór padł na Mi-2 kupiony jeszcze za dobrych studenckich czasów. Maszyna będzie w barwach 49 PŚB z Pruszcza Gdańskiego w starym typie kamuflażu.

dsc00007bf1.th.jpg

dsc00006pf4.th.jpg

dsc00005tl7.th.jpg

dsc00004yb0.th.jpg

Śmigłowce nigdy nie był moim konikiem więc liczę na Waszą pomoc i krytyczne uwagi.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw tylko w pudełku Mastercrafta, lekko zaczęty odłożony na lepsze czasy. Bez blaszek ciężko ruszyć ten temat. Będę obserwował postępy i wykorzystam doświadczenia przy robieniu swojego Mi-2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, mam u siebie na składzie Mi-2 polskiego ratownictwa morskiego także z zestawem 2 kompletów blach . Prawdopodobnie go zacznę jak skończę obecny projekt. A więc będę tu często zaglądał i podpatrywał warsztat i jak się to składa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę, że połowa forum ma ten model na składzie. Ja też się załamałem BTW gdzieś na forum jest link do Zlinka o Mi-2 i do katalogu części, w wypadku tego modelu jest to rzecz naprawdę przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadarowcy robią/robili? fajny zestaw uzupełniający do tego śmigłowca

Nie wiem czy robią, ale jest do kupienia w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W weekend będa pierwsze zdjęcia z postępów nad modelem. Jednakże po pocięciu kadłuba i próbie wpasowania w jego połówki podłogi kabiny pilota zaczynam się zastanaiwać czy nie porwałem się z motyką na słońce Na chwilę obecną nic jeszcze nie chce pasować więc sporo szlifiania przedemną.

Jeśli ktoś ma jakieś dośwadczenia z tym modelem chętnie je wykorzystam.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W weekend będa pierwsze zdjęcia z postępów nad modelem. Jednakże po pocięciu kadłuba i próbie wpasowania w jego połówki podłogi kabiny pilota zaczynam się zastanaiwać czy nie porwałem się z motyką na słońce Na chwilę obecną nic jeszcze nie chce pasować więc sporo szlifiania przedemną.

Jeśli ktoś ma jakieś dośwadczenia z tym modelem chętnie je wykorzystam.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Damian bądź dzielny i ciesz się, że w ręce nie wpadł Ci Mi-8 1/72 o ile pamiętam jakiś master...shit czy coś?? kupiłem nawet zestaw blach do niego, ale tam generalnie nic do niczego nie pasowało, a uskok pod "brzuchem" tej maszyny czyli po spasowaniu dwóch połówek kadłuba był... no żebym nie kłamał... ale z 3mm, w każdym razie szpaaaaachla poszła a i tak kosz zaliczył, bo nerwy straciłem , znacznie lepiej miał się Mi-2 ratownictwa morskiego, nawet dobrnąłem prawie do końca bez jakichś tam waloryzacji specjalnych i kilka lat zdobił moją gablotkę zanim nie postanowiłem o przeprowadzce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże po pocięciu kadłuba i próbie wpasowania w jego połówki podłogi kabiny pilota

Czekam na fotki, bo nie bardzo rozumiem po co rozcinałeś kadłub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A kto mówił o rozcinaniu . Mowa była o cięciu

dsc00010dj7.th.jpg

dsc00031ra1.th.jpg

dsc00032ki7.th.jpg

Po wstępnym pasowaniu konieczne okazło się pocienienie ścianek nosowej części kadłuba oraz ogonowej w miejscu, gdzie wklejona będzie wręga oddzielająca belkę ogonową od kabiny pasażerskiej.

Mam pytanie do znawców tematu: wersja uzbrjona w kpp posiadała w kabinie ładunkowej specjalne zasobniki na dodatkowe pociski. Czy wersja uzbrojona w npr też posiadała takie wyposażenie?

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Patyk. Po pierwszym wieczorze spędzonym nad modelem zauważyłem co się kroi, więc szybko zanabyłem zestaw Mastercrafta Mi-2 URN Żmija. Tak, że dawca organów jest, niemniej dziękuję bardzo za propozycję.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapowiadany in-box dawcy organów dla mojego plemnika. Wypraski dokładnie te same. Różnica tylko w kalkomaniach, ale aby stało się zadość regulaminowi - proszę:

dsc00035hh5.th.jpg

dsc00037mk1.th.jpg

Kolejne zdjęcia z postępów nad modelem po weekendzie.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.