Skocz do zawartości

Boeing 747-200 - Revell - 1:390


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja też kiedyś skleiłam taki model.
To może pochwalisz się, jak Ci wyszło? Może będę miał na kim się wzorować? Bardzo chętnie bym zobaczył.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Twojego modelu. Czy mi się wydaje, czy Twoje skrzydła są w całości aluminiowe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Całkowicie "na świeżo".

 

Była zabawa sylwestrowa, więc znów moja Kobieta miała okazję zobaczyć postęp w pracach nad B747. Tym razem, aby znów zrobić Jej przyjemność, na sucho poskładałem kadłub ze skrzydłami i statecznikami:

030.jpg 031.jpg

 

Chwilę temu zabrałem się za dalsze prace. Odciąłem z ramek pierwszy z silników (prawy wewnętrzny):

032.jpg

Wkleiłem wentylator:

033.jpg

I wtedy się okazało, że wentylator nie będzie malowany w tym samym kolorze, co wnętrze... Wnętrze będzie w Steel, wentylator w Aluminium. Więc oderwałem wentylator i pomalowałem na odpowiedni kolor:

034.jpg

Podobnie jak jego trzech "braci":

035.jpg

I oczywiście poprawiłem malowanie wnętrza silnika po oderwaniu wentylatora:

036.jpg

 

I wracam do dalszej pracy.

 

Jeszcze jedno moje małe pytanie: na jaki kolor mają być malowane golenie podwozia? Instrukcja podaje, że aluminium, ale czy przypadkiem nie mają być białe lub szare? Na każdym zdjęciu golenie są w cieniu, więc nie widać tego dokładnie. Ktoś wie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje śledzę od początku ale dopiero teraz udzielę się w temacie Jak na moje bardzo amatorskie (nie siedzę w tego typu modelach )to 747 wygląda nieźle . Trzymam kciuki aby statecznik wyszedł jak należy

 

P.S.Pani Kasiu ,proszę się pochwalić tą VN'ką w cywilach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracam do dalszej pracy.

 

Jeszcze jedno moje małe pytanie: na jaki kolor mają być malowane golenie podwozia? Instrukcja podaje, że aluminium, ale czy przypadkiem nie mają być białe lub szare? Na każdym zdjęciu golenie są w cieniu, więc nie widać tego dokładnie. Ktoś wie?

 

Pozdrawiam

 

I wtedy się okazało, że wentylator nie będzie malowany w tym samym kolorze, co wnętrze... Wnętrze będzie w Steel, wentylator w Aluminium. Więc oderwałem wentylator i pomalowałem na odpowiedni kolor:

 

Witam!!

 

I zostawiłeś te skrzydła?? Podwozie jak najbardziej jest koloru jasnoszarego. A łopaty masz złego koloru bo powinny być koloru stali oxydowanej.

 

Pozdrawiam i Życzę Szczęśliwego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracam do dalszej pracy.

 

Jeszcze jedno moje małe pytanie: na jaki kolor mają być malowane golenie podwozia? Instrukcja podaje, że aluminium, ale czy przypadkiem nie mają być białe lub szare? Na każdym zdjęciu golenie są w cieniu, więc nie widać tego dokładnie. Ktoś wie?

 

Pozdrawiam

 

I wtedy się okazało, że wentylator nie będzie malowany w tym samym kolorze, co wnętrze... Wnętrze będzie w Steel, wentylator w Aluminium. Więc oderwałem wentylator i pomalowałem na odpowiedni kolor:

 

Witam!!

 

I zostawiłeś te skrzydła?? Podwozie jak najbardziej jest koloru jasnoszarego. A łopaty masz złego koloru bo powinny być koloru stali oxydowanej

http://www.airliners.net/photo/Air-France/Boeing-747-128/1449511/L/

 

Pozdrawiam i Życzę Szczęśliwego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zostawiłeś te skrzydła??
Tak, zostawiłem. Nie są może zgodne z oryginałem, ale takie bardziej się spodobały.
Podwozie jak najbardziej jest koloru jasnoszarego.
Dzięki za informację. Tak też myślałem' date=' że może być błąd, dlatego wolałem zapytać.
A łopaty masz złego koloru bo powinny być koloru stali oxydowanej

http://www.airliners.net/photo/Air-France/Boeing-747-128/1449511/L/

No to klops. Teraz ciężko będzie się tam dostać, aby przemalować. Ale w tej skali chyba i tak nie będzie to widoczne. W ogóle Revell nie popisał się silnikami. Poniżej co nieco na ich temat.

 

Drugie malowanie łopat wentylatorów:

037.jpg 038.jpg

Silnik po powtórnym wklejeniu łopat:

039.jpg

oraz po złożeniu w całość:

040.jpg 041.jpg

I teraz porażka: po sklejeniu w całość trochę to nie przypomina koła...:

042.jpg

Kolejny silnik (lewy zewnętrzny); przed złożeniem:

043.jpg

Po złożeniu i wstępnym malowaniu:

044.jpg

I jeszcze większa porażka: tutaj to już w ogóle mamy jajko:

045.jpg

 

Statecznik pionowy po malowaniu:

046.jpg

 

Zastanawiam się, co zrobić z tymi silnikami... Nie mam jeszcze takich umiejętności, aby robić je od podstaw, natomiast ich aktualny wygląd trochę drażni moje oko...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem, ale wrzucam kolejny update, więc użytkownicy, którzy korzystają z powiadomień via e-mail, dostaną kolejne powiadomienie.

 

Kolejne prace nad silnikami. Dopóki nie wymyślę nic ciekawszego, jestem zdany na zestaw.

 

Trzeci z silników - tym razem lewy wewnętrzny. Przed złożeniem:

047.jpg

Po złożeniu:

048.jpg

 

Ostatni silnik (prawy zewnętrzny). Przed złożeniem:

049.jpg

Po włożeniu łopat:

050.jpg

Po złożeniu i wstępnym malowaniu:

051.jpg

 

Zabrałem się także za podwozie - na razie malowane w wypraskach.

Koła:

052.jpg

Golenie:

053.jpg

 

I przy okazji pytanie: do czego mogą służyć elementy, które są obok goleni? W instrukcji nigdzie nie ma nic na ten temat, dlatego właśnie mnie to zainteresowało... Tutaj zbliżenie (choć nie do końca udane) na element, o który pytam:

054.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caaałe mnóstwo maluśkich kułeczek

 

Może (napewno) sie nie znam, bo dla mnie te silniki są takie same czy one sie czymś różnią, że je tak ładnie opisujesz

 

Statecznik pionowy pomalowałeś na zielono, a na pudle jest raczej ciemny niebieski, czyżby jakieś nowsze malowanie Czy czegos nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może (napewno) sie nie znam, bo dla mnie te silniki są takie same czy one sie czymś różnią, że je tak ładnie opisujesz
Na pewno jest różnica pomiędzy silnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Poza tym chyba po złożeniu nie widać żadnych różnic (np. pomiędzy wewnętrzny lewy a wewnętrzny prawy). A przedstawiam tak dokładnie bo... tak jakoś sobie wymyśliłem. ;)
Statecznik pionowy pomalowałeś na zielono' date=' a na pudle jest raczej ciemny niebieski, czyżby jakieś nowsze malowanie Czy czegos nie doczytałem.[/quote']Generalnie na pudle jest ciemnozielony, na wszystkich zdjęciach też (chyba, że ktoś balans bieli źle ustawił). No i, co najważniejsze, na kalkach też jest zielony. Poza tym nie ma się co za bardzo przejmować odcieniem tego zielonego, gdyż na cały statecznik przychodzi kalka, kolor jest tylko po to, by biały nie prześwitywał (coś na zasadzie podkładu).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Twojego modelu. Czy mi się wydaje, czy Twoje skrzydła są w całości aluminiowe?

 

Nie ma za co. Dobrze Ci się wydaje skrzydła są całe aluminiowe.

 

Powodzenia w dalszej budowie i malowaniu tych malutkich kółeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy postęp. Pomalowany statecznik pionowy po stronie prawej (niestety, wcześniej były pewne kłopoty):

055.jpg

Następnie naniosłem aluminium na krawędź natarcia:

056.jpg

 

Kadłub odłożyłem na bok do wyschnięcia i zabrałem się za silniki. Nałożona druga warstwa białego:

057.jpg 058.jpg

 

Oraz pomalowane 18 kółek na czarno. Strona wewnętrzna:

059.jpg

Strona zewnętrzna:

060.jpg

 

Coś poprawić? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malowałeś na strebrno krawędź statecznika pionowego mogłeś zamaskować go taśmą.Miałbyś ładną prostą linię.A tak widać,że nie jest idealnie prosta.
Nie jest potrzebna idealnie prosta. NATO i tak przychodzi kalka i ta linia miała na celu zrobienie odpowiedniego tła. Ale dzięki za uwagę. Cieszę się, jak ktoś komentuje.

 

[edit]Jakiego koloru powinny być wnęki podwozia? Białe, szare czy może jeszcze jakieś inne?[/edit]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów post pod postem, ale jest update.

 

Jako, że jak na razie nikt nie odpowiedział na pytanie o kolor wnęk podwozia, maluję zgodnie z instrukcją, czyli wszystko na biało.

 

Ścianki wnęk podwozia po malowaniu:

061.jpg

 

Prace nad silnikami. Nałożenie warstwy aluminium:

062.jpg

Oraz później koloru stali:

063.jpg 064.jpg

 

Zacząłem też budowę podwozia. Sklejone dwa wewnętrzne wózki:

065.jpg 066.jpg

 

Dalsza część prac w najbliższym czasie (czyli chyba gdzieś w poniedziałek).

 

Oczywiście ponawiam pytanie: jakiego koloru powinny być wewnętrzne ścianki wnęk podwozia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poprawić? ;)

Ja bym poprawił szlifowanie kółek i silników i na końcu podmalował tu i ówdzie.

 

Chyba że ukochana miała by nie zauważyć tych drobnych "baboli"

 

Czekam na finisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poprawić? ;)

Ja bym poprawił szlifowanie kółek i silników i na końcu podmalował tu i ówdzie.

 

Fakt, na kółkach są przesunięcia formy...na silnikach trochę stalowa wyjechała Ci na elementy podwieszenia silników.Na stateczniku pionowym zielony łączy się z białym taką falą...tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ukochana miała by nie zauważyć tych drobnych "baboli"
Nawet, gdyby miała nie zauważyć, to i tak muszę zrobić go jak najlepiej - po prostu sam bym się źle czuł, jakbym dla Niej model z babolami zrobił...
Ja bym poprawił szlifowanie kółek i silników i na końcu podmalował tu i ówdzie.
na kółkach są przesunięcia formy
Przed przyklejeniem kół do goleni starałem się zeszlifować wszystkie przesunięcia; jak widać' date=' nie zauważyłem niektórych... Oczywiście, do poprawki. Tak być nie może.
na silnikach trochę stalowa wyjechała Ci na elementy podwieszenia silników
To nie stalowa wyjechała, tylko pylony nie były jeszcze malowane. Ale dzięki za spostrzeżenie.
Na stateczniku pionowym zielony łączy się z białym taką falą...tak ma być?
Oczywiście, że nie. Jeśli się okaże, że kalka jest za krótka, ta fala zostanie poprawiona na prostą linię. Ale póki co mam nadzieję, że kalka jest na tyle długa, że zmieści się na całym stateczniku i nie będzie trzeba tego poprawiać. Jak wyjdzie, to zobaczymy już niebawem, jak będę kalki kładł. Wtedy z pewnością jeszcze jakieś inne poprawki wyjdą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z tych farb akrylowych. Szczerze powiedziawszy one są do du.... Polecam Ci aluminium olejna, ewentualnie jakiś dobry metalizer i plus do polerki ołówek w proszku i efekt jak tralala. A wnęki są takiego samego koloru co podwozie.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, żebym zapewnił moje młode oczka, że się nie mylą - farbka na stateczniku jest metaliczna tak?
Pionowym czy poziomym?
Zrezygnuj z tych farb akrylowych. Szczerze powiedziawszy one są do du.... Polecam Ci aluminium olejna' date=' ewentualnie jakiś dobry metalizer i plus do polerki ołówek w proszku i efekt jak tralala.[/quote']Jakoś przyzwyczaiłem się do tej Pactry... Dobrze mi się nią maluje, zarówno pędzlem jak i aerkiem. Ja tam nie jestem jakimś profesjonalnym modelarzem, aby nawet grubość wiórków metalicznych w skali się zgadzała... Dzięki za poradę, może z niej skorzystam...
A wnęki są takiego samego koloru co podwozie.
Czyli w moim przypadku strzelić to na szaro?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.