Skocz do zawartości

Pe-8 Zvezda 1:72


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.To mój pierwszy post.Tak się składa , że też mam na tapecie Pe 8 i jak na razie zbieram dokumentację.Plany znalazłem na http://www.airwar.ru/other/draw_aw.html

Wydrukowałem je w 1\72 i teraz chodzę po domu iszukam , gdzie się zmieści .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jezeli mogę coś doradzic to nie wklejej okienek przed szlifowaniem wnętrza, które jest niedbale zaszpachlowane. Co do planów do są bardziej podobne do tch co wydano X-czasu temu w "Modelarzu". Jeżeli korzystaż z monografii wydawnictwa Militaria to trafiłeś na dobrą rzecz. Sam po to siegałem gdy robiłem Swojego Petlakowa. tyle ze on był z Ruskiej Vacuformy. No nie przysadzaj co do wymiarów. Sam model nie jest aż tak wielki. Pozatym to rób go dalej. A jak złapię cię że robisz po cichu jakiś inny model to zaręczam że nic ci nie zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szpachlowania to rzeczywiście kicha, ale wczoraj więcej mi sie nie chciało. Dziś to poprawię. A okienka, hmm, też są malutkie szparki, ale te zaleję chyba CA (wystarczy zmyć Debonerem).

A jak złapię cię że robisz po cichu jakiś inny model to zaręczam że nic ci nie zrobie.

To muszę się przyznać, ze po cichu dłubię RR Phantom z Italeri . Tam to dopiero szpachli zużyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zdaję relację z dzisiejszego dnia. Okienka kadłuba zamaskowałem (żeby ich nie zabrudzić przypadkiem) i wyszpachlowałem różne ślady po wypychaczach) Niestety jedno albo dwa szkiełka mają małe rysy od papieru ściernego , ale to chyba zdarzyło się wcześniej. Po prostu muszę bardziej uważać. Położyłem też pierwszą warstwę neutral grey. I tu mam problem, na modelu pojawiły się jakiś włoski, pewnie farba była zanieczyszzcona. Przez co najlepiej ją filtrować, żeby później uniknąć takich wpadek Bo wolę uniknąć zmywania kamuflazu w późniejszych etapach budowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Vallejo model color 70992 (akryl).

 

EDIT: wrzucam fotki wnętrza, próbowałem je trochę wycieniować, ale coś mnie aerek zawodzi.

P1020500.jpg

P1020498.jpg

Są jeszcze ślady po szpachlowaniu, ale jak skleję calość, nie będą rzucały się w oczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Model sklejam powoli więc i postępy są wolne. Przez tydzień modliłem się nad kadłubem, aż w końcu wkleiłem to całe wnętrze. Efekty na zdjęciach. Są pewne braki, co nieco tra będzie poprawić, ale dzień się jeszcze nie skońzcył.

P1020503.jpg

P1020504.jpg

P1020505.jpg

P1020506.jpg

 

Aha, jeszcze tylko zdjęcie całego kadłuba, łączony taśmą klejącą. P1020509.jpg

P1020508.jpg

I jak wam się podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wam się podoba ?

Widzę, że się nie podoba...W kazdym razie lejdis&dżentelmens skleiłem połówki kadłuba, przez co rozpiera mnie duma . Miałem to zrobić już dawno, ale tu był jakiś szczegół, tam kolejny i się grzebałem. Fotki dam jutro, bo padła mi bateria w zdjęciopstrykaczu. Szczęśliwy i pełen radosnego uniesienia zajmę się niedługo gondolami podwozia głównego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci to idzie szkoda że mi nie (spoczywa w pudle) ,jak widzę te maski na szybkach i na sama myśl co mnie czeka to sznur i do lasu.

Powodzenia w dalszych wzmaganiach z ruskim przyjacielem.

Wyciągaj to z pudła, naprawdę fajny modelik, tylko wymaga dokładności przy klejeniu (ja miejscami nawaliłem, ale to się nie powtórzy;))

Dzisiejszy dzień zszedł na szpachlowaniu i szlifowaniu łączeń połówek kadłuba, dlatego dopiero teraz aktualizuję.

P1020514.jpg

P1020515.jpg

Kółko ogonowe się świeci, bo na razie dysponuję tylko czarna półbłyszczącą. Ale to się zmieni .

A co do masek, stosuję eduerdowskie, nr. CX215. Tych okienek też bym nie zdzierżył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z kronikarskiego obowiązku :

kadłub wstępnie obrobiony, części oszklenia będę przyklejał pod koniec budowy, teraz boję się je zabrudzić. Skrzydła w toku, męczę komory podwozia głównego. Niestety, jedyny pasujący do nich kolor jaki posiadam (neutral grey z palety vallejo model color) nie polubił mojego aerografu . Myślałem, że ze sprzętem jest coś nie tak, ale po wlaniu farby Tamiyi zachowuje się całkiem inaczej (maluje super, ładny stumień farby, nie pluje). Przy vallejo strasznie pluje albo się zapycha, mimo że dobrze rozrabiam farbę. Ale może jutro wybiorę się na łowy i upoluję trochę chemii .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lep dalej

Postaram się zmalować wnęki komór podwozia, tylko kupię wódkę (jako rozcieńczalnik, oczywiście ). Ponoć lepiej działa na vallejo niż zwykła kranówa.

jestem twoim wiernym fanem

A dzięki, dzięki . Postaram się nie zawieść kibiców i przyłożę się do tego modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny adpejdzik .

Skleiłem slniki, muszę dodać tylko takie małe ustrojstwa do wewnętrznej pary (apropos jedno mi się zgubiło, z czego najlepiej je dorobić, z modeliny może???). Poza tym załoganci siedzą na swoich stanowiskach bojowych pod skrzydłami.

P1020519.jpg

P1020520.jpg

P1020523.jpg

P1020524.jpg

P1020527.jpg

I od razu pytanie dot. malunków, coby nie obudzić się z ręką w nocniku . Kamuflaż zamierzam walnąć taki: dół Agama R27, łaty czarne Pactra A46, łaty zielone Guzne H73 zmieszane z Vallejo 70967, no i brązowe. Tu mam mały problem, bo w monografii Militariów jest to taki nawet zielonkawy kolor (podchodzi pod Olive drab). Natomiast w Lotnictwie nr. specjalny 7 jest to jasnobrązowy (osobiście skłaniam się ku militariom). To na razie tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz porównanie ze Spitem Tamki, 1/72

P1020543.jpg

I jak ? Skrzydła sklejone, muszę tylko poprawić łączenia płata z silnikami, nie wyszły najlepiej. Wewnętrzne silniki z gondolami wkleję później, na razie mi się nie chce .

Aha, połączenie z kadłubem na styk, nie klejone, stąd takie szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.