Skocz do zawartości

Pe-8 Zvezda 1:72


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zmywacz Wamodu rozpuszcza trochę szpachlówkę Tamiyi, więc jak zababram np. linie podziału to dosyć łatwo mogę to usunąć.

Jedno skrzydło zrobione .

P1020552.jpg

P1020553.jpg

Do dalszych poprawek w szpachlowaniu (małe ubytki itp.) zamierzam użyć Surfacer'a 1200 od Mr.hobby. Będzie to także podkład przed malowaniem. I tu pytanko: w jakim stopniu rozcieńczyć surfacer, bo mam jeszcze thinner 50 tejże firmy, a tak prosto z buteleczki to chyba zapcha mi dyszę w aero.

Michał_Kielce nie sprzedawaj, to całkiem wdzięczny modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zmywania szpachlówki używam zmywacza do paznokci (oczywiście bezacetanowy)

Robótka szybko idzie

Co do Surfacer'a nie pomogę bo jeszcze nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiałeś się nad rezygnacją z figurek

Szczerze mówiąc nie. Moim zdaniem są całkiem fajne i zakrywają pare niedoróbek . Poza tym chciałem mieć chociaż jeden samolot z załogą. A tak wogóle wkleiłem już gondole ze strzelcami pod skrzydła, więc raczej nie będę teraz zmieniał koncepcji. Ale dzięki za post, dał mi trochę do myślenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę skończyć montaż silników i mam problem. Zgubiłem taką część:

P1020562-1.jpg

No wiecie, odskoczyła przy wycinaniu, dywan wchłonął i przepadło . Czym ją zastąpić? Próbowałem z drugiej takiej części (mam jeszzce trzy) zrobić kopyto i wytłoczyć ją z folii, takiej na kanapki . Ale jeśli tak, to czym ją wypełnić w środku? No bo musi być twarda, nie wykluczam późniejszej obróbki papierem ściernym. Pomóżcie, bo utknąłem w martwym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich chwilach ja po prostu wycinam klocem z ramki a potem piłuje, formuje, trochę męcząca robota, ale pewnie byś sobie poradził

A nie jest to duże więc małe błędy w ostatecznym kształcie nie będą raczej widoczne.

No chyba, że jest to puste w środku czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Dokleiłem do kadłuba strzelca na grzbiecie, popracowałem też nad przodem (maskowanie tego oszklenia to kuuuupa roboty ). Resztę dziobu wkleję, jak znajdę trochę czasu.

P1020571.jpg

P1020573.jpg

P1020579.jpg

I znowu pytanie o ten detal na silniku. "Wytłoczyłem" go z cienkiej folii. Czym to teraz wypełnić, rzadkim klejem CA? Element musi być twardy, do późniejszej obróbki. Próby z rzeźbieniem... wolę o nich nie wspominać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też straciłeś fragment kadłuba z przodu,ja też .A co do brakującego elementu , to zgadzam sie z krzychu-onisk ,sprawdzałem , wyjdzie najszybciej z ramek tego modelu. Nie trać wiary ,polscy szczypiorniści w półfinale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trać wiary ,polscy szczypiorniści w półfinale

Niestey nie oglądałem, ale sąsiedzi tak się darli, że musiałem włączyć TV;))) No dobraaaaa, pokombinuję jeszcze z ta ramką.

 

Widzę że też straciłeś fragment kadłuba z przodu,ja też

Niestety, ale powinno się szybko dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też pokombinować np z plasteliną czy modeliną odciskając element i zalewając klejem np dwuskładnikowym Distalem.(tylko nie wiem czy nie wchodzi w reakcję z plasteliną i modeliną.

Pokombinuję, mam jeszcze dużo czasu . Fajny pomysł z tą plasteliną.

Dziób:

P1020581.jpg

P1020586.jpg

Właśnie dokleiłem skrzydła, czekam aż wyschną i znów szpachlowanie, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokombinuj, bo wbrew pozorom to nie trudne.

Rok temu robiłem Ju-52 i zgubiłem małą część, musiałem ją wycinać z ramki, udało się za drugim razem. Takie coś wyciąłem (chodzi o te małe długie coś obok grosza).

Ju-52001.jpg

 

Jak się nie uda to sam Ci to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się spieszysz?

Nie wiem . Do końca konkursu jeszcze duużo czasu, ale ja tak chyba mam.

krzychu-onisk Spróbuję, to wydłubać, ale to dopiero jutro.

Jak się nie uda to sam Ci to zrobię

Nie no, jeszcze mnie z konkursu wyrzucą:mrgreen:... praca niesamodzielna .

 

 

Najnowsze zdjątka:

P1020588.jpg

P1020592.jpg

P10205891.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... wydechy już wkleiłeś? A nie łatwiej by było je pomalować i wkleić po pomalowaniu samolotu?

Właśnie: aero czy pędzel?

Kiepsko pasowały, wolałem je najpierw wkleić i obrobić. Później to kaszana by była...

Aero, ale drobnica idzie pod pędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka połączenia skrzrzydło-kadub:

P1020612.jpg

Na dole, przy prawym skrzydle była niezła szpara. Zalałem to Contactą, a później CA. Szpachla Tamci już mnie trochę denerwuje .

P1020613.jpg

Tego detalu na silniku nie zrobiłem na razie . Po prostu mi się nie chce, złapałem lenia . Teraz idę się pobawić modelem testowym. Dam Pe kapkę odpocząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.