Skocz do zawartości

Pe-8 Zvezda 1:72


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybam tak, po prostu, nie nie wiedziałem jak ten kolor faktycznie wygląda. Sorry

Nic się nie stało. . Przyznaję, ze na zdjęciach kiepsko widać. Ale teraz dokończyłem dół, zostały tylko małe poprawki pędzelkiem. Dla odmiany w czerni:

 

P1020738.jpg

P1020739.jpg

P1020740.jpg

I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj aerograf spisał się na medal . Ładny kolorek zero bąbelkowania, zero plucia, zero problemów . Machnąłem trochę plam Guzne H73 (ciemnozielony) i jestem bardziej zadowolony niż z dołu (pewnie zasługa farb). Muszę jeszcze co nieco podmalować, wszystkie babole wyłażą, jak farba wyschnie. Zdjęć nie daję, bo oświetlenie u mnie słabe, a model jest teraz dosyć ciemny. Niedługo dam jasnobrązowy (zmieszam ze dwa ModelMastery), to trochę pojaśnieje .

Do zobaczyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machnąłem trochę plam Gunze H73 (ciemnozielony) i jestem bardziej zadowolony niż z dołu

Jeśli w obydwu przypadkach aero był sprawny t pewnie tak. I z mojego skromnego doświadczenia wynika, ze farby Gunze są najlepsze. Świetna powłoka, zero grudek, różnic w odcieniu, czy fakturze. Po prostu palce lizać. Czekam na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić. Zanim sprawa się wyjaśni to może się załapiesz na prezenty w Dniu Kobiet.

I nic nie dostałem

 

 

Oceniajcie Smile

Na razie mogę zdopingować, bo powstaje piękny model! Oceniać będziemy w ankiecie więc się postaraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniajcie Smile

Na razie mogę zdopingować, bo powstaje piękny model! Oceniać będziemy w ankiecie więc się postaraj

Postaram się nie zawieść . Jutro jadę po brązową farbkę Gunze, bo MM i Pactra zapchały mi aero (lubię je pod pędzel, do aerka się nie nadają).

 

Nie masz się co martwić. Zanim sprawa się wyjaśni to może się załapiesz na prezenty w Dniu Kobiet.

I nic nie dostałem

To ode mnie

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że zdjęć ostatnio nie dawałem, to praca wre . Samolot posiada już domyślne kolory kamuflażu, tylko muszę poprawić trochę spód, bo mi się pomazał. Jutro postaram się wykonać kabinę tylnego strzelca, bo obawiam się, że później nie będę miał sił .

Aha, jedno ważne pytanie. Czym odczyścić zabrudzone oszklenie? Bo wiecie maski leżą już jakiś czas, a jak je zdejmę, to jedna wielka niewiadoma. Coś mogło się pod nie dostać. Wiem, ze zmywacz Wamodu matowi oszklenie, a jak jest z Cleanlux'em?

 

Foty robione w czwartek albo piatek, nie pamiętam , obecny stan prac uwiecznię, jak będzie słoneczko.

P1020755.jpg

P1020756.jpg

P1020758.jpg

P1020760.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie . Przejścia barw są moim zdaniem ok, na tym samolocie chyba były właśnie takie rozmyte. Dzięki za patent ze spirytusem, popróbuję .

 

EDIT: Czym różni się Sidolux samousuwalny od zwykłego? Ma to jakieś znaczenie dla jakości powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux stwardniał, czas na kalki (zapuściłem też linie podziału na dole). Kalkomanie trochę lipne, rozpadają się w wodzie. Zdołałem je jakoś nałożyć, ale muszę trochę poprawić. Niedługo walnę jeszcze jedną warstwę sido, później wykończeniówka .

P1020772.jpg

P1020776.jpg

P1020777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy urobek to podwozie, klapy komory bombowej i różnej maści antenki na dole kadłuba.

P1020779.jpg

P1020780.jpg

P1020781.jpg

P1020783.jpg

 

Gwiazda mi sie poszarpała, więc ją podmalowałem:

P1020782.jpg

 

I wpadłem dzisiaj na taki jeden pomysł. Chcę porobić obtarcia farby (do metalu) wokół linii podziału blach. Myślałem, żeby spróbować jakiegoś drybrush'u cienkim pędzelkiem. Ale może macie jakieś lepsze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.