Skocz do zawartości

Autoblinda AB 40 Ferroviaria 1:35 Ita - torowisk ciąg dalszy


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I ja dopiero teraz odkryłem ten wątek ...

 

No to teraz przegiąłeś. Już nie tylko jesteś "Rafał złoty", ale Ci jeszcze do tytulatury trzeba dopisać "Rafał dioramowy" (no i "Rafcio - kolejarz" ). Nie wiedziałem, że w tobie drzemie taki "potencjał podstawkowy". Osobiście "tło" podoba mi się bardziej od "głównego bohatera" (swoją drogą te kamloty/odłamki z torowiska musiały być naprawdę duuuuuuuże, że płytę pancerną tak wgniotły... ). Jak zwykle nie podoba mi się "prostospudłowość" modelu. Może by tak wreszcie jakaś walorka, a nie tylko artyzm malowania?

 

P.S. Czyżby pod choinką Twojszą znalazł się jakiś kolejny Panzerzug?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Adam, jeśli tam nie widać cieniowania, to nie wiem jakby miało wyglądać, zważywszy że to model na dioramke i nie może być pstrokaty,a mnie się zdawał że już teraz jest za mocno

 

Kazio,a co rozumiesz przez walorke?

Blachy dałem(czyżbyś nie cofnął wątków wstecz?),a jeśliby to miało być lepiej(mm w mm - co mnie oczywiście nie interere) byłoby budować CAŁY od podstaw - tylko po co wtedy kupować jakikolwiek model ?

 

 

Co do odłamków i rykoszetów - to się kompletnie nie zgodzę, ale i polemizował nie będę - i tak nic z tego nie wyniknie

 

Pod choinka modeli nie było, mam ich tyle, że nie wiem czy wszystkie uda mi się zbudować, za to książeczki były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże są umieszczone w dziale z takowymi, więc zbędne moim zdaniem dopisywanie kolejnych pozycji,takich samych.

Germańcy prawie gotowi i po uporaniu się z ziemią z innej relacji, tu mogę na spokojnie zlizywac rany

 

Zatem do spisania, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Blinda już prawie na finiszu, pewne zabiegi muszę wykonać juz na podstawce.

ResizeofDSCF2024.jpg

ResizeofDSCF2021.jpg

ResizeofDSCF2018.jpg

ResizeofDSCF2016.jpg

ResizeofDSCF2015.jpg

ResizeofDSCF2012.jpg

ResizeofDSCF2011.jpg

ResizeofDSCF2010.jpg

ResizeofDSCF2008.jpg

ResizeofDSCF2007.jpg

Główne zadanie zaczepno obronne wykonane.Podwozie ma syf - i miałem spory dylemat.

Czy zrobic ja tylko jako pojazd szynowy, czy strikte kołowoszynowy.

Wypośrodkowałem.

Na kołach zostawiłem resztki farby z lakierni polowej, gumy są podziurawione, więc nieco je spłaszczyłem i wysunąłem na zewnątrz felgi.

Mocno ubabrałem kolorem ziemi oliwkowo,brązowo, szarawej, dół natomiast powyższe, oraz trochę syfku szynowego - pyłów, rdzy itd.

Zasadniczo mogłem dać normalny, standardowe lepiszcze, jakie przywiera do pojazdów - ale na torach wyglądałoby to conajmniej dziko.

Postawiłem na zmywany osad z pancerza, teren pagórkowaty, więc chyba nie muszę tłumaczyć skąd on tak wysoko - dość wyraźny, wg mojej opinii nadał modelowi charakteru.

Powód?

Za mocno pokoloryzowałem blinde.

Model bez podstawki, a model z dioramką to dwie różne historie i musiałem stonować tą pstrokatość powłok malarskich - niektórzy wiedzą ocb, samemu czyniąc takie zabiegi.

Reasumując, blinda w 99% ukończona i nie przewiduję w jej wyglądzie już żadnych poważniejszych zmian.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, w tych oponach nie ma nic nadzwyczajnego, po prostu wykorzystałem to że są....gumowe i czarne,przy czym na wstępie nie wiedziałem co będzie - rozcieńczalnik i guma.

 

Pierwsza warstwa to płukanka z jasnych pigmentów, 2 to suchy pigment nanoszony pędzlem - zewnętrzne partie opon minimalnie podsyfione tym co torowiska.

A , i felgę, wewnątrz maznąłem czarnym akrylem.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.