Skocz do zawartości

Autoblinda AB 40 Ferroviaria 1:35 Ita - torowisk ciąg dalszy


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a drugi z mauserem

?

Wiec skołowałem conieco - człowiek nie jest taki, coby sobie rady nie dał...

Idąc za poradą bardziej obeznanych(a jeden nawet - Avi- zamiast wędki, chciał mi juz rybe wciskać, za co Mu dziękuję), staram się podporządkować na ile mogę.

W sumie, fajna sprawa i jak juz wspomniałem, dostajemy wędkę a rybki trzeba samemu łapać ;)

Dłubnięte:

ResizeofDSCF1414.jpg

ResizeofDSCF1413.jpg

ResizeofDSCF1412.jpg

ResizeofDSCF1411.jpg

ResizeofDSCF1410.jpg

ResizeofDSCF1409.jpg

Musiałem dać bazę ciemną, bo nie widziałem "całości" w kolorze, a ten zabieg mi sporo pomógł.

Zastanawiam, się czy to wzniesienie wyprowadzić na skały, czy ziemię..niebawem zdecyduję

Co do krzewów i trawek nic się nie zmienia, będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest tylko jeden,flesh VMC - jednak to traktuje, jako podkład....poczytaj jak malować tu na forum,Treevill - różne - i jego opis malowania.

Zrezygnowałem z zieleniny, na rzecz brązów z uwagi na niewielkie rozmiary dioramki.

Statysta za krzakami tylko do zdjęć, spójrz na ustawienie niepomalowanych figur - będzie dobrze.

Zaznaczam, iż scenka nie ma być w kołoobchodna.

Co innego,jak robicie modele na wystawy, wtedy nie można sobie na to pozwolić, a tak, stawiasz na półce i w sumie oglądasz pracę z jednej perspektywy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z MG a drugi z mauserem, tyle że jest jeden partyzant

chyba o to Rafałowi chodziło gdy pisał "?"

 

A bo się zasugerowałem tym co wcześniej napisał Skoti.

On dał pomysł drugiego, a ja jak ten qń zakodowałem

A potem to juz powielanie pomyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jask33, luz, sam nie wiedziałem ocb..stąd był "?"

Wracając do scenki, po ukończeniu WSZYSTKICH figur, doklejeniu na podstawkę...chciałem sprzątnąć pigmenty z biurka.

Dioramkę położyłem na fotel, wyszedłem po ścierkę,ładnie zmyłem biurko, wróciłem i ...usiadłem :]

 

Podczas serenad pochwalnych, wobec własnej bezmyślności, wściekaniu się na zbyt małe stanowisko pracy, oraz szukając winnych w koło...zacząłem w sumie większość od nowa.

Wszystkie figurki ucierpiały(podłoże kamieniste), jak i wzniesienie.

Musiałem wykonać je od nowa, wyleczyć figurki...co się właśnie robi.

Najmniej ucierpiał "zwierzak" bo jeno odpadła mu głowa i ułamała się lufa tomi guna.

Zatem zamysł ten sam, tyle tylko że grunt nieco ewoluował.

Po wyschnięciu górki trawka dostanie jesiennych kolorków, pójdą pigmenty i gdzieniegdzie dołatam niedoróbki ziemi - czyli standard.

2 wersja ma się tak:

ResizeofDSCF1448.jpg

ResizeofDSCF1447.jpg

ResizeofDSCF1446.jpg

ResizeofDSCF1444.jpg

ResizeofDSCF1443.jpg

ResizeofDSCF1442.jpg

 

Nie zauważyłem, ze podczas prac, na wewnętrzna stronę szyn chlapnęła mi pacia błotka..trzeba będzie usunąć i maznąć szyny na nowo...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie była to praca konkursowa, nie nagrzebałbym się w niej tyle...

Spojrzałem na to, co zostało po przysiadzie...to już opisałem, a scenka jest dalej w "grze"

 

Ktoś tu ma za dużo wolnego czasu, chętnie odkupię

Któryś raz z kolei piszesz to samo( w moich relacjach), najwidoczniej także i Ty nie masz co z nim począć...skoro lubisz go marnować.

 

dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku.

Musiałem jakoś wyjść z opresji, dzięki za "wsparcie", wyczyn na miarę światową to on nie jest, ale po ciemku może postraszyć:D

Treevill, od figurkowca takie stwierdzenie to normalnie, rosne..proszę ja Ciebię, rosnę ;)

Poważniej podziękować.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie uda się uratowąć tych zbirów, idą do kąpieli...zginęło połowę pigmentów, niewszystkie częsci się dobrze spasowały...:

ResizeofDSCF1477.jpg

Za bardzo na tych kamieniach ucierpieli, właśnie jak zacząłem zdejmować kurz,zobaczyłem mnóstwo małych punkcików, większych otarć...więc nie ma co gmerac palcem w g...

Zacznę na nowo, zdejmę powłoki malarskie, poszpachluję i podmaluję na nowo..a szkoda, bo fajnie tacy "obici" byli..no nic, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.