Skocz do zawartości

Autoblinda AB 40 Ferroviaria 1:35 Ita - torowisk ciąg dalszy


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

A wygodnie się przynajmniej na tym siedziało ?

A tak na poważnie - świetna robota (z 'jugozantem') i ogólnie z krajobrazem na dioramie No i to tempo, ehh.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie znam się na medycynie, ale z raną postrzałową w brzuch (kolo z prawej) to by się chyba tak nie prężył... raczej można by go na kolesiu "obwiesić", lub korzystając z kreto-kąpieli cudownie uzdrowić ... no w końcu święta idą, daj mu szansę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygodnie się przynajmniej na tym siedziało ? Mr. Green

No właśnie nie..al`e al`e(i tu mocny akcent francuski) - jako jeden z niewielu moge śmiało stwierdzić że miałem nazistów w d....no w niedalekiej okolicy

ale z raną postrzałową w brzuch

jaka rana postrzałowa ?:o

Corsair, podczas męczenia tych mundurków, moja wyobraźnia aż tak daleko nie wybiegała ;)

To po wybuchu, odłamkach ;)

 

dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze zabawy, połączone z karmieniem dywanowego potwora......

1h cięcia, 20min szlifowania, 1,5h wyrywania części z paszczy głodomora...eh

Tak na szybko KILKA takich części także było...:

ResizeofDSCF1559.jpg

We wszystkich możliwych miejscach podniszczyłem płyty, na tyle na ile mogłem sponiewierałem żaluzje.

Zostało dorobić lampę i narzędzia saperskie, po czym mogę dać podkład.

O zestawie moge już conieco napisać - niestety nie jest tak słodko, jak wygląda w ramkach.

Trzeba sporo szlifować by spasować,a w niektórych częściach(np nadkola) dali zbyt mało plastiku, co powoduje szpary - poddało się w miarę po użyciu ^&%^%^(%&(%(, kleju CA i nieco siły.

A, bo zapomniałem wczesniej dodać, a stało sie to czas jakis temu - dorobiłem lufy z igieł i antene wymieniłem z zestawowego plastiku na drut.

Stan na teraz:

ResizeofDSCF1564.jpg

ResizeofDSCF1562.jpg

ResizeofDSCF1560.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blinda zbudowana, finalnie, po malowaniu a przed brudzeniem wkleje tylko koła z oponami, reflektory boczne i podtrzymajki , górny będzie jako zbity(wystają z niego wiązki przewodów)

Nieco zblakły, po myciu benzyną(oczywiście niewszędzie doczyściłem :[)

Zasadniczo podkład mogę już kłaść:

ResizeofDSCF1576.jpg

ResizeofDSCF1575.jpg

ResizeofDSCF1574.jpg

ResizeofDSCF1572.jpg

ResizeofDSCF1570.jpg

ResizeofDSCF1569.jpg

ResizeofDSCF1567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne!

Rafał Ty tak masowo tworzysz te modele a ja już się męczę z moim Hetzerem ponad miesiąc i idzie bardzo powoli, jak to robisz, (trzymasz pewnie Chińczyków w piwnicy żeby ci robili modele pod twoją nieobecność )?

Gdzie Ty składujesz te gotowe? w hangarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie tylko nurtuje.... jak to jest, że skoro Germańce widzą uszkodzony tor to nie zapinają curyka i chodu na sznapsa, ewentualnie częstując tubylców krótkimi seriami z tych igieł lekarskich, tylko dają się pojmać "Misiaczkowi" ? Trzeba do tego niezłą historię wykmilić ....bo już do trzech dni spać nie mogę przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie będzie kamuflażu?

Jesienna sceneria nie wspomoże ciapek, model mógłby zginąć w tym burym terenie(no poza anteną, która góruje nad całością), zdecydowałem sie na męczenie dunkelgelb.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwiec, jutro nie umieramy, szmat modeli przede mna jak i przed Tobą, nieteraz to później ;)

Wy sobie smacznie śpicie,a gdzieś w Wawie było słychać mieszanie i uderzanie pędzlem o plastik..to Rafcio polował na ŁOSIA ;)

ResizeofDSCF1614.jpg

ResizeofDSCF1613.jpg

ResizeofDSCF1612.jpg

ResizeofDSCF1611.jpg

ResizeofDSCF1610.jpg

ResizeofDSCF1608.jpg

ResizeofDSCF1607.jpg

 

A jutro, właściwie to dziś w miedzyczasie zakupów itp czynności postaram się wziąć za podwozie i narzedzia tudzież koła zapasowe - scalic do kupy.

W tych dioramkach najbardziej denerwuje mnie to, że trzeba mysleć o modelu pod kątem podłoża:]

 

Mam całe kilka godzin snu, na rozmyślanie, bo za dnia nie ma na nie czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sobie smacznie śpicie,a gdzieś w Wawie było słychać mieszanie i uderzanie pędzlem o plastik..to Rafcio

Nie wszyscy, ja ustawiałem betonową zapore przed Strykerem ;)

Troche ten dzikus znika na tle tej ziemi ale chyba po wszystkim będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy, ja ustawiałem betonową zapore przed Strykerem ;)

A to przepraszam, cicho musiałeś działać bo nie słyszałem ;)

 

W międzyczasie krojenia schabów, kapust i innych wigilijnych potraw udało mi się conieco dodłubać.

 

Rykoszety po kamieniach z torowisk oraz broni ręcznej, uwydatnienie klapsa na przednim pancerzu,wyślizganie kół na styku z torami, większe zróżnicowanie dkgb - czyli z okazji Świąt, Rafcio bumeluje.

Popsute by Rafcio ® :

DSCF1632.jpg

DSCF1631.jpg

DSCF1629.jpg

DSCF1628.jpg

DSCF1626.jpg

DSCF1625.jpg

DSCF1622.jpg

DSCF1621.jpg

DSCF1620.jpg

DSCF1619.jpg

 

 

Teraz czas na walkę z sobą, czyli jak nie lecieć za wonią bigosu do kuchni - pozbywając się tej, która mnie czeka.

Oleje i pigmenty - ciężko będzie, ciężko.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.