Skocz do zawartości

PZInż 7TP (1/35)


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

A myślisz, że jak wisiał? Zobacz na kontrolkę gdzie było wejśćie na wtyczkę do szperacza. Z prawej strony. W luku kierowcy nie ma nawet otworka na kabel, więc kabel ze szperacza idzie przez niedomknięty luk i wisi sobie. Szperacz był przecież normalnie schowany. Wyciągałeś go, wciskałeś w gniazdo i kabel w wejście przy stacyjce. No po ścianie kabel nie szedł.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pamiętaj, że to czołg lat 30-tych. Nie takie rozwiązania w nich były

Uchwyty. Na zdjęciach kabel sobie leży na pancerzu bez większej prawidłowości, więc w środku pewnie i wisiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to czołg lat 30-tych. Nie takie rozwiązania w nich były

Uchwyty. Na zdjęciach kabel sobie leży na pancerzu bez większej prawidłowości, więc w środku pewnie i wisiał.

Nie zgadzam się z tym ale nie ma sensu się sprzeczać o kabelek. Ważne, że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udowodnij mi, gdzie kabel był zawieszony

A zobacz to zdjęcie, jest to rozwiązanie późniejsze - Niemieckie, ale może ....

fe899d135a6662fc.jpg

5b5d91d17af3699e.jpg

Źródło: net (??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym ale nie ma sensu się sprzeczać o kabelek. Ważne, że jest.

Nic Ci nie będę udowadniał, dobrze wiesz, że to tylko domysły, zapytaj mnie jeszcze o schemat instalacji elektrycznej najlepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia, ale ten szperacz niemiecki jest niepodłączony, chyba, że za tym bolcem trzymającym wywiercili w pancerzu otwór na kabel.

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że Niemcy posotawili czerwoną tarczę Słupskiego na wieży tylko, bo fajnie wyglądała? Do niczego im potrzebna nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że Niemcy posotawili czerwoną tarczę Słupskiego na wieży tylko, bo fajnie wyglądała? Do niczego im potrzebna nie była.

Może w dowódca powiedział "Nie ruszać" i nie wyciągnęli, rozkaz jest rozkaz :P Czołg jest już przemalowany, więc to tym bardziej dziwi. Są pokolorowane foty tego wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że Niemcy posotawili czerwoną tarczę Słupskiego na wieży tylko, bo fajnie wyglądała? Do niczego im potrzebna nie była.

Może w dowódca powiedział "Nie ruszać" i nie wyciągnęli, rozkaz jest rozkaz :P Czołg jest już przemalowany, więc to tym bardziej dziwi. Są pokolorowane foty tego wozu.

Gdzie ty masz je pokolorowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz je pokolorowane ??

Skala jeszcze raz tym tonem się do mnie zwrócisz, a nic nie powstrzyma mnie przed nazwaniem Cię nikim więcej niż tylko marnym indolentem i mąciwodą.

Pokolorowane zdjęcia tego wozu są w sieci, gdybyś zadał sobie choć krztynę trudu to bez problemu możesz je znaleźć, zresztą nie tylko te. Jak zwykle, kolejne opowieści skali72 - palcem po wodze pisane.

Forma grzecznościowa nakazuje, zwracanie się do kogoś per "ty" z dużej litery, Panie 40 letni modelarzu-dysgrafiku.

Moda przepraszam, ale nie mam już siły na porfirjoństwo niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty weź się puknij w głowę, jakim tonem, pytam się gdzie one są - np. link lub jak posiadasz to wstaw je i tyle. Coś chyba z tobą nie tak chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty weź się puknij w głowę, jakim tonem, pytam się gdzie one są - np. link lub jak posiadasz to wstaw je i tyle. Coś chyba z tobą nie tak chłopie.

heheh Skala Ty się w kółko pytasz o wszystko, a jak nie pytasz to opowiadasz bardzo ciekawe historie, np. o jednostkach które nigdy nie istniały, albo o książkach, których nie miałeś w ręku. W każdym wątku jest jakiś Twój "kwiatek". Nie jestem "chłopem" i jest ze mną wszystko w porządku.

Poszukaj trochę sam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy prac:

 

1. Po wielu podejściach udało mi się zmontować szafkę amunicyjną. 66 pocisków 37 mm oraz komory na skrzynki amunicyjne do ckm wz.30. Znana jest ona dziś tylko z rysunku wnętrza 7TP pochodzącego z Muzeum w Moskwie.

Pozostało wypolerować:

DSC00592.jpg

 

2. Luki przednie:

DSC00594.jpg

 

3.Od spodu:

DSC00595.jpg

 

Ogólny wygląd od czoła. Wyciąłem też boczny plasik przy luku kierowcy.

DSC00597.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ten pomysł?

Malowanie polskie, trójbarwne, może z godłem. Reszta tej winietki z czołgiem i kilkoma figurkami nabierze kształtu, gdy powstanie czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ten pomysł?

Malowanie polskie, trójbarwne, może z godłem. Reszta tej winietki z czołgiem i kilkoma figurkami nabierze kształtu, gdy powstanie czołg.

Uff, coś mi się wydawało, że ma być germański, całe szczęście, że nie. THX.

ps. ten łomot, to spadający kamień z serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz je pokolorowane ??

Ty weź się puknij w głowę, jakim tonem, pytam się gdzie one są - np. link lub jak posiadasz to wstaw je i tyle. Coś chyba z tobą nie tak chłopie.

Co prawda nadal nie otrzymałem przeprosin za bezczelny ton i chamski komentarz, ale że słowa, które daję zawsze dotrzymuję proszę bardzo skala. Mam nadzieję, że następnym razem ugryziesz się język zanim zaczniesz sugerować innym, że na umyśle szwankują.

Zdjęcia wyszperane w sieci, zdaje się, że na odkrywcy. "Kolorowaczowi" należą się wyrazu uznania, nawet jeśli barwy budzą kontrowersje. Nie wiem czy nie ma jeszcze 1-2 pokolorowanych zdjęć tego 7TP w niemieckich rękach.

1200420041_7tpcopy.jpg

03.jpg

79regimentgebirsgartilecl6.jpg

Wrzucę je też do wątku o barwie PBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja postępów prac.

 

Dorobiono reflektory, kabel do reflektorów. Wywierciłem otwory na kable, dorobiony klakson wraz z kablem. o tego zrobione włazy kierowcy.

 

DSC00603.jpg

 

DSC00604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty Widd ! Uchwyty klap! Przednie i od niszy radiostacji. Robisz je za grube, przeglądnij sobie "Było, nie minęło.." jak buszują w szopie u jakiegoś kowala-alkoholika. Ma taki uchwyt na drzwiach od stodoły, jest znacznie cieńszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie p.... Uchwyt do wykuszu wieży jest za duży przyznaje, ale te od luków przednich są ok. robiłem na podstawie zdjęć i nawet są do środka zagięte. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za tydzień o tej porze będę wiedział znacznie więcej Wstrzymam się z polemiką.

Powiem Ci tylko żebyś/żebyście oglądali w sobotę o 11.00 "Było nie minęło..." będą nowości z 7TP ... portki Wam z tyłków pospadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie p.... Uchwyt do wykuszu wieży jest za duży przyznaje, ale te od luków przednich są ok. robiłem na podstawie zdjęć i nawet są do środka zagięte. :p

Hmm, no nie wiem, wyglądają po byku, może to wina za grubego drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.