Skocz do zawartości

PZInż 7TP (1/35)


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładnie, ale ... te szpary pomiędzy blacha a wieżą plastikową zaszpachlujesz i czy poprawisz otwór wentylacyjny, wytniesz ten plastik i wstawisz tam blaszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam chciałbym więcej o tym wiedzieć.

 

Tarcze Słupskiego był to system łączności zastępczej pomiędzy wozami pancernymi w Polsce. Jak widać na wieży 7TP, są tam 3 tulejki. Od wewnątrz można było wystawić przez nie tarczę sygnalizacyjną, która stanowiła dwa druty z rozpostartą kolorową tkaniną. Można też było wciągnąć ją do środka nie opuszczając pojazdu. Niestety do dziś nie trafiłem na regulamin, który mówiłby co znaczą kolejne tarcze. Wiem, że były czerwone, różowe oraz była chyba czerwona z białym paskiem. Tarcze Słupskiego miały wszystkie wozy produkowane w Polsce.

 

Większość z Was Panowie zapomina o tulejkach na Waszych TKSach, czy 7TP, bo żaden z producentów ich nie dodał w modelach.

 

wz34wrec.jpg

Na wieży widać idealnie tarczę Słupskiego.

 

dez20041312022.jpg

 

sep9g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułkownik wojsk pancernych już jest. Wcześniej był ułanem 15 pułku, ale został przemalowany. Niestety dopiero teraz zauważyłem, że nie przemalowałem barw na patkach na pomarańczowo czarne. Otok za to pomarańczowy.

 

dsc00513nw8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się namęczyłem. Okazuje się, że będzie drobne przekłamanie. Niestety wieża ma na tyle gruby plastik, a może coś innego jest nie tak, że choć całość broni jest maksymalnie w prawo, to i tak jest za bardzo w lewo. A może to cały czołg jest nieco za mały do skali 1/35. Nie wiem, ale system przekładni obrotu wieży będzie nieco zbyt w prawo.

 

Postępy prac.

Przekładnie obrotu wieży:

 

21449890rt6.th.jpg

 

Wieża wewnątrz wraz z 4 pociskami podręcznymi.

30465901lb2.th.jpg

 

Przebudowany tłumik

1111pg2.th.jpg

 

No i da tch co nie znają jeszcze:

11listopada2008006.jpg

 

11listopada2008011.jpg

 

slajd.php?gn=553&f=11listopada2008009.jpg

 

11listopada2008018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to małe postępy prac. Projekt zwolnił, bo czekam na silnik i zająłem się dioramą"Nasza jest noc". Postanowiłem mu jednak wieczór poświęcić, po debacie z Jendrassem na temat baku paliwa.

 

No i tak.

 

Moja wersja kształtu zbiornika głównego, po lewej stronie skrzyni biegów. Dołem idzie początek przewodu paliwowego, który i tak przesłoni Wał Kardana. Poprawiłem też boczne listwy, ale tylko te, które będą widoczne na modelu:

DSC00573.jpg

 

Trochę nieostre, ale robione na szybko. Wnętrze wieży, które naprawdę zaczyna mnie wkurzac. Widać jednak dwa worki na łuski 37 mm oraz od ckmu wz.30. Jest także siedzenie celowniczego i pedały. Ciągle w trakcie malowania.

 

DSC00575.jpg

 

Ogólny stan prac. Awers:

DSC00577.jpg

 

Rewers:

DSC00581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża - dodano tulejki na chorągiewki sygnalizacyjne:

DSC00461.jpg

 

Tak sobie przeglądam i kurde Widd, chyba ten uchwyt na klapie wykusza radiostacji to za wielki zrobiłeś, wygląda przepotężne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagę do reflektora na środku przedniej płyty.

W 7TP w tym miejscu jest "coś" do montowania przenośnego „szperacza” z bardzo charakterystycznym trzonkiem z tyłu, którego u Ciebie nie widzę (no i oczywiście z kablem wystającym z włazu kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla nie ma jeszcze. Nie miałem czasu zaglądnąć jak dokładnie przechodził. Nie ma też kabli do reflektorów bocznych. Ale będą. Reflektor narazie tam wciśnięty, bo nie zająłem się nim jeszcze, ale dziś to zrobię.

 

24_copy10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To usztywniacze/uchwyty do tarcz Słupskiego.

dzieki, nie widziałem tego (drucików) na żadnym zdjęciu, same tulejki. To samo tyczy się tankietek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz system tarcz Słupskiego zakładał nie tylko wystawienie tarczy, ale i jej kilkukrotne wysuwanie. Np. kilkukrotne wysunięcie czerwonej oznaczało zauważenie nieprzyjacielskich wozów pancernych. Wydaje mi się, że były to zaciski, które trzymały tarczę wystawioną, inaczej wpadałaby do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz system tarcz Słupskiego zakładał nie tylko wystawienie tarczy, ale i jej kilkukrotne wysuwanie. Np. kilkukrotne wysunięcie czerwonej oznaczało zauważenie nieprzyjacielskich wozów pancernych. Wydaje mi się, że były to zaciski, które trzymały tarczę wystawioną, inaczej wpadałaby do środka.

Jeżeli już to przed wypadnięciem, ona przecież była składana i sama się rozchodziła po włożeniu, łatwiej też można było zdjąć ją (wsunąć do środka) oraz aby sztywno stała i nie kładła się na wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i drobne postępy.

 

Podobnie jak Jendrassowi udało mi się skończyć zbiorniki paliwa. Mój zapasowy musi być skośny, a to dlatego, że moja skrzynia przekładni jest większa i nie zamknie się inaczej korpus.

 

DSC00586.jpg

 

Zrobiony reflektor wraz z kablem podłączonym do gniazdka po prawej stronie tablicy rozdzielczej.

DSC00583.jpg

 

DSC00584.jpg

 

Odlany akumulator. Drugi też już jest.

DSC00588.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił do niego dioramkę, to zdjęcie jakie pokazałeś jest z Warszawy, okolice Pl. trzech Krzyży, a dokładnie ul. Frascati. Tu masz inne, z ul. Wiejskiej, czołg kieruje się w Al. Ujazdowskie, w głębi widać kościół Św. Aleksandra, tak wyglądał przed wojną.

 

2c527512ea998159.jpg

 

vqYOtnmSGENDn9J3oX.jpg

 

PIC_2-4777.jpg

 

Widziałem też gdzieś, takie zdjęcie w dużo lepszej jakości, widać oznaczenie na wieży.

Źródło: net (??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wśród filmów mam jeden, na którym ten kościół płonie.

 

Pozostanę jednak przy prezentacji czołgu delegacji obcokrajowców. Nie wiem, czy się kiedyś odbyła - na pewno generał Ironside oglądał w 1939 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.