Skocz do zawartości

PZInż 7TP (1/35)


Gość widd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To nie drut, to zszywki.

No to za grube są, ja przymierzałem je, wraz ze spinaczami i stwierdziłem, że d... za grube, to musi być drut 0.5-0.6, kupiłem teraz szpulkę z drutem, 75 m. w Castoramie za 14,90.

Looknij na tą fote, wysokość twojego uchwytu, jest ok, ale ...

7tp.jpg

 

Strumyk: http://www.eioba.p

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznańskiej Castoramie nie ma takiego drutu. Mam zamówiony. Jeśli będzie pasował, to wymienię.

 

Widd najlepiej kupić nie sam drut, jako taki bo te z reguły są dość grube, a przewód wielożyłowy (czy jak to się tam fachowo nazywa).

Z reguły masz je opisane w postaci [liczba żył]x[średnica żyły], dziwne, że sprzedawca z castoramy Ci nie podpowiedział.

W telefonicznym masz żyły chyba 0.5mm (w osobnych izolacjach).

 

Grubsze przewody jednożyłowe (np uziemienie) to nic innego jak mnóstwo cienkich drucików (coś koło 0.2) w jednej izolacji.

 

Najcieńszy drut wychaczyłem, o ile dobrze pamiętam, z taśmy spinającej dysk twardy z płytą

 

Fajny ten Twój czołguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonicznym masz żyły chyba 0.5mm

Jak tam jest 0,4 to cud, tam są cieniutkie druciki, 0,2-0,3.

 

Musiał Ci się jakiś felerny trafić

 

A naprawdę cieniutkie nitki (koło 0.1) można też wyciągnąć z izolacji przewodów koncentrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cieniutkie w kablu telefonicznym. Ale zaraz potnę jakiś inny

Standartowy kabel sieciowy (internetowy znaczy się też ma 0.5mm żyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cieniutkie w kablu telefonicznym. Ale zaraz potnę jakiś inny

Standartowy kabel sieciowy (internetowy znaczy się też ma 0.5mm żyły.

Wiecie co, zgieło nas chyba

Zaraz ktoś powie, że w kuchence gazował, przy zapalarce jest idealny, 0,5, a w lodówce 0,6.

Dajmy se spokój z tymi kablami, trzeba pójść i kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha:

Dajmy spokój już tym kabelkom, chwytaj się za traktorek

Skala ... traktorkiem to wiesz, po polu pyry i buroki zbierać. Czołg i to całkiem niezły kochanieńki. Uważaj bo ja mam w domu już pluton 7TP więc ostrożnie ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha:

Dajmy spokój już tym kabelkom, chwytaj się za traktorek

Skala ... traktorkiem to wiesz, po polu pyry i buroki zbierać. Czołg i to całkiem niezły kochanieńki. Uważaj bo ja mam w domu już pluton 7TP więc ostrożnie ;) ;)

A niby po polach (z ziemniorami) i zagonach nie jeździł

Dawaj dawaj, do klejenia, bo poślę Czesia z Przekliniakiem, abyś weny dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny postęp pracy, tyle, że nie nad samym czołgiem, a nad otoczeniem. Skończyłem dowódcę pojazdu. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale robiłem chyba pół godziny i nie mogę zrobić lepszego, a już nie ma dziś dziennego światła (jutro może kupie sobie dwie lampki do oświetlania modeli).

 

Figurka od podstaw w 80%.

DSC00664.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniusi, tylko te kieszenie ma wielkie jak by w nich bomby nosił.

Tu są mniejsze:

kombinezonypl.jpg

Wygląda na pierwszy rzut oka jak by miał na sobie bluzę, a nie kombinezon. Nie ma ściągaczy na dole.

źródło: R.Jabuański... "Pojazdy WP, wrzesień 1939"

E.P. Nowak "Dywizjon Rozpoznawczy 10BK"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda 10 razy gorzej niż naprawdę. Jednak zastanawiam się, czy znajdzie się na dioramie, może mi się uda zrobić coś lepszego. Zobaczę.

 

Robiłem według tego wzorca:

 

11111-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do kombinezonu(opończy) wydaje mi się że powinien mieć kolor taki jasno groszkowo zielony. Na rekonstrukcjach wszyscy z załóg pojazdów pancernych mają taki kolor kombinezonu.

URL=www.fotosik.pl]f79c445e16f05c00.jpg[/url]

Tu jeszcze zdjęcie hełmofonu identycznego jakie miały załogi 7TP z radiem może się przyda.

06a820b0d5b7c9d2.jpg

 

Żródło forum odkrywcy i Pomorskie Muzeum Wojskowe w Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argo1 - czytać, dużo czytać. To jest hauba/huba lotnicza (podpis na zdjęciu).

Pancerniacka wyglądała tak:

IMG_4413.jpg

Fotka z monografii 7TP. Nie idź w ślady skali Argo1, bo ciężki będzie Twój żywot.

Widd - nowe ujęcie, nowa jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie w miarę dobrze pokazuje kombinezony nic innego lepszego z epoki chyba się nie znajdzie. Co do koloru to zasugerowałem się tym co widziałem na rekonstrukcji. Ciekawe czy gdzieś w muzeum w Polsce mają oryginalny kombinezon. Hełmofon racja ten na moim zdjęciu to wersja lotnicza różniąca się od pancerniackiej.

94f73c0ec58b48d6.jpg

Żródło Forum odkrywcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełmofon jest w MWP, Muzeum w Kołobrzegu oraz Instytucie Sikorskiego w Londynie (moim zdaniem pora zlikfikować tą kolekcję). Kolor z rekonstrukcji jest za jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.