Skocz do zawartości

Macie jakiś pomysł na TO COŚ? Libański Humvee 1/35


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ;)

W zasadzie jest to wątek warsztatowy, ale rozpoczynam go nietypowo. Nie od modelu ale od malowania.

Otóż postanowiłem zrobić model Humvee'ego w takim oto malowanku:

pascalesakr4.jpg

pascalesakr6.jpg

foto: Zaher Lebanon

Banalne, nieprawdaż? Ja to potrafię sobie utrudnić życie

To jest samochód w barwach libańskiej 4 Brygady Powietrznodesantowej (Intervention Forces).

Macie jakiś pomysł jak to ugryźć ? Bo ja mam dwa, ale wolałbym posłuchać pierwej Waszych opinii i pomysłów, nie sugerując zarazem swojego punktu widzenia

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, ze załozyłem się z Ernim, że to zrobię - On oczywiście twierdzi, że mi się nie uda . O co się założyłem nietrudno się domyśleć (w dużej ilości i mocniejsze).

Prezentacja gotowego modelu ma mieć miejsce podczas zawodów w Bytomiu, czyli czasu niewiele (końcówka lutego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maskolem raczej nie uzyskasz takich regularnych ostrych kształtów, próbowałbym z:

 

1. taśmą albo pociętą w wąskie paseczki (lub np. Aizu 0,4mm) i z taki paseczków robił sobie plamy taśmy naklejając paski wzdłuż i w poprzek albo wycinał w taśmie nożykiem tego typu plamy (ale to chyba bardziej monotonne)

2. własną kalkomanią

 

Jędrek

ps. figurkę jak na zdjęciach też zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figurkę jak na zdjęciach też zrobisz?

Nie, figurki pani Pascale Sakr (piosenkarka libańska) nie planuję zrobić.

Zresztą obecnie największą gwiazdą libańskiej muzyki pop jest ten pan - Amir Yazek:

vc2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże Nieźle się prezentuje ten Humvee w takim kamo, chociaż Pani jeszcze lepiej

Ja w kwestii wykonania tego kamo w pełni zgadzam się z opcją Jędrka, i Fazzye'go. Czekam na dalsze odcinki relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzisiaj mnie Erni rozwalił pokazując te zdjęcia. Kurcze.... nudzi im się w tym Libanie czy co?

Widzę, że pomysł wchodzi w fazę realizacji. Tylko proszę, zrób też dziewczynę!!

 

Co do szblonów ja bym nie ciął tego żyletką tylko zrobił sobie mały kwadratowy wybijak i takim "dziurkaczem" je wycinał. A najłatwiej to chyba będzie kalki wydrukować.....

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najłatwiej to chyba będzie kalki wydrukować.....

Ale ja nie chcę drukować kalek, tylko to POMALOWAĆ. Naklejki to pójście na łatwiznę ;)

Tylko proszę, zrób też dziewczynę!!

Nie da rady, robię tylko panienki z IDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sumie modelami armii wszelakich się nie tykam , ale taki pomysł mi wpadł do głowy, a gdybyś spróbował kupić gumkę do ścierania (taką do ołówka), w miarę miękką, i spróbował wyciąć ją w podobny kształt i spróbować wykorzystać jako swoisty stempel?

 

Ew. popróbować z innym materiałem, gumka jakoś tak pierwsza wpadła mi do głowy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Fazzyego jest chyba najlepszy, i nie kilka a kilkanaście szabloników z papieru milimetrowego(wrzucić do jakiegoś pudełeczka i wyjmować na chybił trafił po każdorazowym uzyciu jednego).

Oczom nie wierzę, co Oni tam wydziwiają !

Avi, Avi..no witki mi opadły haha - ale pomysł z kopia tego wozu nietuzinkowy - dawaj go do konkursu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem jutro idę kupić model - niestety tylko zestaw Italerii się do tego nadaje - i wtedy wrzucimy to do wątku konkursowego.

Co do malowania, to ja miałem początkowo zamiar zrobić to pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi napisał:

Co do malowania, to ja miałem początkowo zamiar zrobić to pędzelkiem.

Nie takie rzeczy my ze szwagrem, ops, przepraszam - z Ernim, po pijaku robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wyszło musiały by Ci się trząść ręce

da się zrobić - potrenuję dzień wcześniej. Spotykamy się wieczorkiem w piątek, zatem w sobotę rano siadam i maluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zrobiłem mały test - tak na szybko machnąłem 'z ręki' trzy plamki. Pędzelkiem. Skrzydło na które je nałożyłem jest w skali 1/72, tak wiec jest skala porównawcza - takiej chyba wielkości mają być na tym automobilu libańskim Oczywiście te na modelu będę się starał zrobić zbliżone układem do oryginału - teraz malowałem z pamięci.

Tak wiec myslę, ze dam radę ręcznie, heheheheh

P1010305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.