Skocz do zawartości

Ansaldo A1 "Balilla" 1/72 Karaya


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dłuższym namyśle, postanowiłem przyłączyć się do konkursowej zabawy. Wybór padł na włoski samolot myśliwski z okresu Wielkiej Wojny - Ansaldo A1 Balilla. Na rynku modelarskim nie ma w zasadzie wyboru co do tego samolotu, więc pozostało mi rozbić świnkę skarbonkę i wyłożyć spore grosiwo na model żywiczny z Karai. Zresztą wcale nie żałuję, model opracowany znakomicie! A więc zaczynamy od in boxa

75d731d00a2730f5.jpg

7691874ad4d6d8d0.jpg

61e0da9a4ac822db.jpg

9b42d911439f0679.jpg

Będę starał się odtworzyć maszynę w malowaniu S.Pawlikowskiego ( czerwone zaznaczenie) z okresu wojny Polsko- Sowieckiej. To na razie tyle poszukam jeszcze fotki tego konkretnego samolotu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ciekawy temat , jeden z pierwszych samolotów Polskiego Lotnictwa ,Życzę powodzenia bo będzie trochę żmudnego szlifowania tego kruchego maleństwa , czekam na dalszą relację z budowy

 

PS/ ja mam za grube paluchy do tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia bo będzie trochę żmudnego szlifowania tego kruchego maleństwa , czekam na dalszą relację z budowy Smile

Dzięki, jeszcze fota rozbitego samolotu Pawlikowskiego ( mam nadzieję, że ja tak z tym modelem nie polegnę )

30e3e5c8ab04b738.jpg

(Windstock Datafile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MUST HAVE" na mojej liście zakupów u Karayi - niestety jako jedyna pozycja od tego producenta ...

 

Fajnie że w końcu pokażesz wątek warsztatowy , chętnie coś podpatrzę - przyda mi się do budowy mojej "Latającej Trumny Plagego" .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może to nie miejsce ale jestem strasznie ciekaw jak malujesz ten efekt drewna ze słojami i wogóle. Jest piękne a nigdzie znaleźć nie mogłem.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Hołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali jest dosyc trudno odtworzyc słoje drewna, więc ja improwizuję ile się da, tzn. maluje na kolor bazowy w tym wypadku natural wood (Modelmaster) i na to suchy pędzel (inny odcień brązu) na to wszystko daję ciemny wash i poprawiam w niektórych miejscach brązowym lub czarnym cienkopisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś popełniłem ten samolot z Małego Modelarza .

 

Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem odtwarzania drewna - ja mam problem z pomalowaniem zwykłej kolby od karabiny a co dopiero całych dużych drewnianych powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc!

Zakończyłem etap z wnętrzem kadłuba, zrobiłem też bolce na które "nadzieje" dolne płaty. Cały kadłub zagruntowałem białym podkładem.

89afb6df939146be.jpg

Przymierzyłem też dolne płaty

4ab861f81f00b097.jpg

Całośc pokryłem bazowymi kolorami

1445caa11d458dd7.jpg

To na razie tyle

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Bardzo podoba mi się styl w jakim wykańczasz swoje modele. Są bardzo realistyczne co w tej skali nie zawsze można łatwo osiągnąć

 

Czekam na dalsze postępy prac i widzę w Tobie faworyta w kategorii "samoloty w polskich barwach" tej edycji konkursu zimowego

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.