Jump to content

P-40 "Warhawk" 1/72 Hobby Boss


mart72
 Share

Recommended Posts

Witam! Dawno mnie tu nie było. Pierwszy i ostatni samolot jak do tej pory zrobiłem równo rok temu. Aby odpocząć od pancerki zakupiłem wczoraj za całe 22 PLN taki oto model szkolno-treningowo-relaksacyjny (byłem chyba pod wrażeniem "niesamowitego" filmu "Pearl Harbour", na który straciłem 3 cenne godziny mojego życia ) :

627f429587e264c0med.jpg

4febd3f30e73bce1med.jpg

64bcdeb403683b77med.jpg

Tyle dokonałem wczoraj. Całkiem ładnie wykonane wypraski, lecz jeśli ktoś oczekuje większych wyzwań to ilością części będzie rozczarowany.

Ale tak chciałem. Ten model posłuży mi do wypróbowania aerografu i washa przed malowaniem ISa.

Podczas sklejania znalazłem tylko 2 ślady po wypychaczach, ktorych pozbyłem się za pomocą papieru ściernego, trochę szpachlowania na łączeniu góry i dołu kadłuba, trochę śladów łączenia form, łatwych do usunięcia.

Malowanie będzie z Chin, z rekinią paszczą.

Link to comment
Share on other sites

Widze żeś waśc kupił wersję " easy asembly" sam mam takiego Corsaira, w twoim tez kadłubi skrzydła były w całości? Swoją drogą to są to świetne modele np: dla początkujących mało części dobre spasowanie, szybkie w budowie, a i jako modele tzw "relaksacyjne" całkiem dobrze się sprawdzają, mojego kupiłem właśnie w tym celu, ale jak narazie nie mam czasu na relaks . Powodzenia w budowie i późniejszym malowaniu ja napewno będe tu zaglądał

Link to comment
Share on other sites

Corsaira właśnie robiłem rok temu z tej samej serii. Tam chyba był cały kadłub oddzielnie i oddzielnie skrzydła, tutaj jest podobnie, z tym, że skrzydła są od razu połączone z dolną częścią kadłuba. Odrobina szpachli do wtarcia na łączeniu.

Link to comment
Share on other sites

Taa... trzeba będzie jeszcze poćwiczyć.

Mój warsztacik:

5b1b393e3b6f4828med.jpg

Nie mogłem zrobić w miarę cienkich linii.

Niby próbowałem na papierze ale kiedy wziąłem się za malowanie poleciałem prawie po calości.

Podkład Mr. Surfacer, pre-shading Vallejo black grey:

9c548349d01931d3med.jpg

0feb4054fa5d7588med.jpg

0a8f1f17f9dbbb7emed.jpg

i krzywo te cienie wyszly

92bf44d27b66f774med.jpg

Będę musial kupić jeszcze parę treningowych z HobbyBossa.

Link to comment
Share on other sites

No trochę ten preshading nie wyszedł . Z tego co widzę, to aerograf Ci trochę (nawet mocno 'trochę') pluje - chodzi mi o to, ze nie jest to jednolity strumień o łagodnych krawędziach, a taki mocno 'plamiasty' i 'kropkowany'. Zatem wniosek z tego taki, ze farba za gęsta

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen: No trochę ten preshading nie wyszedł . Z tego co widzę, to aerograf Ci trochę (nawet mocno 'trochę') pluje - chodzi mi o to, ze nie jest to jednolity strumień o łagodnych krawędziach, a taki mocno 'plamiasty' i 'kropkowany'. Zatem wniosek z tego taki, ze farba za gęsta

No, widziałem. Farba to Vallejo do aero. Może źle przeczyściłem po malowaniu surfacerem.

A zdjęcie jeszcze mocno podkręca ten efekt.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak pierwszy raz malowałem swoim aero to zdjąłem osłonę dyszy i się dziwiłem, że tylko pojedyncze krople farby wyciekają. Oczywiście przetrzyj to, a może nawet przetrzyj i może pożycz sobie papier 1500 albo i cieńszy.

Z rozcieńczaniem to jest tak, że najlepiej sobie sprawdzić na boku czy maluje bez tych kropeczek, ma być gładkie przejście z pomalowanego na nie malowane.

Link to comment
Share on other sites

1200 w zupełności wystarczy. Ja uzywam 600, 800 a 1000 to najdrobniejszy w moim arsenale Inna sprawa, że papier papierowi nierówny. Mam dwa wodne papiery 600 i każdy ma inną (znacznie różniącą się) grubość ziarna.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozcieńczyłem Wodą?

 

Nie wiem jak inne farbki Vallejo do aero - kupiłem sobie jedną na próbę i była tak gęsta, że musiałem ją wyciskać jak pastę do zębów Teraz z jednej buteleczki mam trzy

Link to comment
Share on other sites

LordDisneyland

eee tam-jazdy, tak sie zastanawiam, czy potraktować to swobodnie, czy grzebać w dokumentacji. A na miga przyjdzie pora. A ten chrome yellow to jakiś błyszczący żółty? Może zmieszam stalowy z żółtym?

Trochę mnie zastanawia ten żółty. Czy chodziło o to żeby podczas lądowania było widać z ziemi czy podwozie jest wypuszczone? Nie bijcie mnie za takie pytania.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Jakiej taśmy użyć do maskowania? Skopałem właśnie przed chwilą malowanie. Pomalowałem najpierw spód na szaroniebiesko, później wziąłem się za górę. Zalepiłem taśmą papierową tam gdzie trzeba, siknąłem górę i okazało się, że porobiły się zacieki pod taśmą. Naprawi się jakoś. Zeszlifuję i pomaluję drugi raz, tylko nie chciałbym znowu kichy zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.