Skocz do zawartości

P-40 "Warhawk" 1/72 Hobby Boss


mart72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dawno mnie tu nie było. Pierwszy i ostatni samolot jak do tej pory zrobiłem równo rok temu. Aby odpocząć od pancerki zakupiłem wczoraj za całe 22 PLN taki oto model szkolno-treningowo-relaksacyjny (byłem chyba pod wrażeniem "niesamowitego" filmu "Pearl Harbour", na który straciłem 3 cenne godziny mojego życia ) :

627f429587e264c0med.jpg

4febd3f30e73bce1med.jpg

64bcdeb403683b77med.jpg

Tyle dokonałem wczoraj. Całkiem ładnie wykonane wypraski, lecz jeśli ktoś oczekuje większych wyzwań to ilością części będzie rozczarowany.

Ale tak chciałem. Ten model posłuży mi do wypróbowania aerografu i washa przed malowaniem ISa.

Podczas sklejania znalazłem tylko 2 ślady po wypychaczach, ktorych pozbyłem się za pomocą papieru ściernego, trochę szpachlowania na łączeniu góry i dołu kadłuba, trochę śladów łączenia form, łatwych do usunięcia.

Malowanie będzie z Chin, z rekinią paszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze żeś waśc kupił wersję " easy asembly" sam mam takiego Corsaira, w twoim tez kadłubi skrzydła były w całości? Swoją drogą to są to świetne modele np: dla początkujących mało części dobre spasowanie, szybkie w budowie, a i jako modele tzw "relaksacyjne" całkiem dobrze się sprawdzają, mojego kupiłem właśnie w tym celu, ale jak narazie nie mam czasu na relaks . Powodzenia w budowie i późniejszym malowaniu ja napewno będe tu zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsaira właśnie robiłem rok temu z tej samej serii. Tam chyba był cały kadłub oddzielnie i oddzielnie skrzydła, tutaj jest podobnie, z tym, że skrzydła są od razu połączone z dolną częścią kadłuba. Odrobina szpachli do wtarcia na łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... trzeba będzie jeszcze poćwiczyć.

Mój warsztacik:

5b1b393e3b6f4828med.jpg

Nie mogłem zrobić w miarę cienkich linii.

Niby próbowałem na papierze ale kiedy wziąłem się za malowanie poleciałem prawie po calości.

Podkład Mr. Surfacer, pre-shading Vallejo black grey:

9c548349d01931d3med.jpg

0feb4054fa5d7588med.jpg

0a8f1f17f9dbbb7emed.jpg

i krzywo te cienie wyszly

92bf44d27b66f774med.jpg

Będę musial kupić jeszcze parę treningowych z HobbyBossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę ten preshading nie wyszedł . Z tego co widzę, to aerograf Ci trochę (nawet mocno 'trochę') pluje - chodzi mi o to, ze nie jest to jednolity strumień o łagodnych krawędziach, a taki mocno 'plamiasty' i 'kropkowany'. Zatem wniosek z tego taki, ze farba za gęsta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: No trochę ten preshading nie wyszedł . Z tego co widzę, to aerograf Ci trochę (nawet mocno 'trochę') pluje - chodzi mi o to, ze nie jest to jednolity strumień o łagodnych krawędziach, a taki mocno 'plamiasty' i 'kropkowany'. Zatem wniosek z tego taki, ze farba za gęsta

No, widziałem. Farba to Vallejo do aero. Może źle przeczyściłem po malowaniu surfacerem.

A zdjęcie jeszcze mocno podkręca ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pierwszy raz malowałem swoim aero to zdjąłem osłonę dyszy i się dziwiłem, że tylko pojedyncze krople farby wyciekają. Oczywiście przetrzyj to, a może nawet przetrzyj i może pożycz sobie papier 1500 albo i cieńszy.

Z rozcieńczaniem to jest tak, że najlepiej sobie sprawdzić na boku czy maluje bez tych kropeczek, ma być gładkie przejście z pomalowanego na nie malowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 w zupełności wystarczy. Ja uzywam 600, 800 a 1000 to najdrobniejszy w moim arsenale Inna sprawa, że papier papierowi nierówny. Mam dwa wodne papiery 600 i każdy ma inną (znacznie różniącą się) grubość ziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozcieńczyłem Wodą?

 

Nie wiem jak inne farbki Vallejo do aero - kupiłem sobie jedną na próbę i była tak gęsta, że musiałem ją wyciskać jak pastę do zębów Teraz z jednej buteleczki mam trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland

eee tam-jazdy, tak sie zastanawiam, czy potraktować to swobodnie, czy grzebać w dokumentacji. A na miga przyjdzie pora. A ten chrome yellow to jakiś błyszczący żółty? Może zmieszam stalowy z żółtym?

Trochę mnie zastanawia ten żółty. Czy chodziło o to żeby podczas lądowania było widać z ziemi czy podwozie jest wypuszczone? Nie bijcie mnie za takie pytania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej taśmy użyć do maskowania? Skopałem właśnie przed chwilą malowanie. Pomalowałem najpierw spód na szaroniebiesko, później wziąłem się za górę. Zalepiłem taśmą papierową tam gdzie trzeba, siknąłem górę i okazało się, że porobiły się zacieki pod taśmą. Naprawi się jakoś. Zeszlifuję i pomaluję drugi raz, tylko nie chciałbym znowu kichy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.