Skocz do zawartości

Mack Superliner - Black Thunder & Tank Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, Livestock'a skończyłem, wiec przyszła pora na kolejny zestaw. Zamieszałem w szafie no i padło na Mack'a Black Thunder - Australian Road Train. Prawdopodobnie zostanie do niego podpięta revellowska naczepa " Tank Trailer", ale to się jeszcze okaże.

 

Fotki modeli:

 

dfcb1a25da55a522.jpg

29fbf512acabb652.jpg

 

Zamówiłem kilka blach do wykończenia Macka:

 

6de788a3d1a949e8.jpg

26ddcd2ea38ec130.jpg

6bc329cb9f325ff4.jpg

1214a6a73e7f3625.jpg

 

Oryginały:

 

85f7dd1c3054f1f1.jpg

3823599d4a8da197.jpg

c21fad795c1511f0.jpg

5028a7d0ad66bb64.jpg

a64dc86567879bec.jpg

 

0d04ae7aa872f90a.jpg

6a8cdb65584fa650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Andrzeju, a może taki dłuuuuuugi zestaw z sześcioma przyczepami/naczepami ?? To dopiero byłoby wrażenie no i pewnie ogrom pracy. Choć trzeba by je wykonać chyba od podstaw ??

 

Pozdr Marcus

Naczepę taką planuję zrobić od podstaw, narazie zbieram dokumentację. Najgorsze to to, że nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów Jak zbuduję jedną, to i pewnie więcej zrobię. Z ciągnikiem też nie będzie problemów bo mam jeszcze innego australijczyka.

Naczepy będą wyglądać mniej wiecej tak:

 

1a702275973081f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcus za fotki niewątpliwie przydadzą mi się do budowy pociągu drogowego

 

Są już pierwsze fotki z prac nad Mackiem. Wszystko skleiłem wczoraj i zostawiłem do wyschnięcia, dzisiaj troche poszlifuję i zaszpachluję miejsca gdzie będzie to konieczzne.

 

3e7fcc7835ccbc97.jpg

d03cea746a1450b7.jpg

b98260c5cca82870.jpg

78fc2031436e379a.jpg

 

Okazało się, że Italeri zrobiło kolejnego babola ponieważ w modelu australijczyka kierownicę umieścili z lewej strony Z tego co się orientuję to ruch w Australi jest lewostronny sam już nie wiem jak jest w realu i czy po Australi ganiają trucki z kierownicą z lewej strony bo na tej fotce po jej powiększeniu dostrzegłem kierownicę z lewej strony.

 

bc785cc3d1126198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Oskar, na tablice nie zwrócilem uwagi, ale jakby nie było i gdzieby nie jeździł to jest to typowy australijczyk Możliwe, że ktoś miał takie widzimisie i takiego zamówił sobie lub popostu tak stuningował Macka. Nie zmienia to faktu, że italerka zrobiła babola robiąc australijczyka z kokpitem ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow !! Nie no gratuluje zapału i thx , bo też go teraz przejąłem od Ciebie biore sie za mój model, monte carlo cheviego ;) a do modelu O_O czekam na kolejne fotki z prac, zrób taki długi pociąg to masz u mnie pivo !! POWODZENIA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jeden "babol" Italerki w tym modelu Andrzeju, bowiem od Macka to my tu mamy tylko kabinę, maskę no i może kokpit Zwróć też uwagę na fakt, że ani w tym modelu ani w wypuszczonym później superlinerze nie pada nazwa "Mack" ani razu, stąd nie ma w tych modelach nawet kalek ani innych gadżetów stricte "mackowskich" (tak jak to jest np u AMT albo ERTLa). Trochę ostatnio siedziałem w tej tematyce także mniej więcej coś tam wiem ale raczej mniej niż więcej W każdym bądź razie ja bym mimo tego zrobił kierownicę po lewej, no chyba że masz w swoich zapasach jakąś deskę na podmianę

 

PS. Rama prezentuje się baaardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś komuś odsprzedałem podobny ciągnik z zestawu American Oil, podobno w nim kokpit jest od australijczyka przynajmniej tak twierdzi osoba która go odemnie odkupiła, jest wiec szansa na wymianę kokpitów Jeżeli nici wyjdą z zamiany to nie będę przerabiać kokpitu na prawostronny tylko zostawię tak jak jest - za dużo z tym zachodu i nie wiadomo jak to wyjdzie, a szkoda mi zepsuć model.

 

Pytanko - Bedziesz robić 4 baki czy tak jak są w pudle czyli dwa?

Prawdopodobnie zamontuję 4 baki, akurat tego mam pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy cały dzień (z małymi przerwami) spędziłem na budowie modelu. Przez ten czas pomalowałem piasty kół:

 

19e325fcc6e4a442.jpg

 

Zmontowałem zbiorniki paliwa, tak wygladały po wycięciu z ramki i sklejeniu:

 

f1d3f278720fe3d7.jpg

 

tak poszpachlowane i wyszlifowane:

c602218fd49d1013.jpg

 

a to efekt końcowy, no prawie:

20f3a4dec1b089c2.jpg

 

Ramę wyszpachlowałem, i pomalowałem, no i co nieco do niej zamontowałem:

 

fd78c32766e7166c.jpg

a07a21bf8c130975.jpg

79b0608e505bfe66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam na wiecej bo podoba mi sie ten chrom i nie mysl, ze Ci juz strazaka odpuscilem

Przyznam się, że wczoraj miałem ochotę roebrać strażaka na elementy pierwsze i zrobić z niego dawcę części do tuningu innych pojazdów. Jednak gdy go wziołem w ręce, to postanowilem go dokończyć

 

 

Postanowiłem pomalować całe nadwozie w czarnym lorze, uważam, że do chrommów najlepiej będzie pasował właśnie taki kolor.

Przymiarka na sucho, okna są zaklejone od wewnątrz taśmą maskującą.

 

fcae7dd3f7faadb3.jpg

1ba73e1285278709.jpg

73a383b021c2d9f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.