Skocz do zawartości

Mack Superliner - Black Thunder & Tank Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coraz lepiej się prezentuje

Ten chrom to rzebaby było wypolerować bo straszne smugi na nim

Wszystko będzie wyczyszczone i wypolerowane, narazie cysterna jest w fazie budowy więc nie chce mi się po każdym jej dotknięciu polerować ją odnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie pare dni spędziłem przy modelu około 40 h. W efekcie koniec budowy zbliża się wielkimi krokami. Podczas czyszczenia modelu z plam wyszły na jaw przebarwienia w powłoce chromu, a także kilka drobnych rysek Najwieksze było na przedniej ścianie, postanowiłem wstawić tam łatę z folii samoprzylepnej. A oto jak wygląda cysterna na dzień dzisiejszy:

 

15a81692b4a6050a.jpg

521e315a2b798a74.jpg

f9b0a95ced894f8f.jpg

ebc9eb96f37a520a.jpg

c0edb3eaddeb3677.jpg

18ebad37d42d05bd.jpg

 

Znalazłem w necie fotkę cysterny o identycznym numerze identyfikacyjnym, szkoda tylko, że tak późno bo model jest już pomalowany:

 

0010ba46c91b6165.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta łata rzuca się w oczy ale i tak jest pieknie. Musze miec taka naczepę przy swoim Petku. Gdzie mozna kupić taśmę imitującą chrom??

Folię kupiłem w hurtowni papierniczej, za arkusz A-1 zapłaciłem 13 zł.

Fakt widać łatę Można byłoby podkleić folią całą przednią ścianę, ale aby obejsć się bez nacinana folii i nie było widać fałd trzeba by podklejać na goraco co groziłoby zniszczeniem elementu, innej metody nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że łata rzuca się w oczy bo światło akurat tak pada na model. Ja też stosuje taką folię i jak czasem zapomnę gdzie ją nakleiłem to potem w ogóle tych łat nie zauważam

 

PS

Aha, zapomniałem dopisać że cysterna jest mistrzowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą powoli do przodu, klosze pomalowane i już są przyklejone. Wzasadzie do końca budowy modelu pozostało wykonać instalację do bocznych lampek i podłączeniową do ciagnika. Wypatrzyłem ryskę na tylnej ścianie (bardziej widoczna na fotkach niż w realu), no i trzeba będzie przykleić kolejną łatę

 

7ef745224ab1bd44.jpg

5fb109559feaec1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że podoba Wam sie cysterna

Tak to lśni, że widać aparat Bardzo mi się podoba

Przed robieniem fotek beczkę przetarłem tylko suchą szmatką, ele bardziej ona rozmazała ślady po dotyku niż zrobiła pożytku. Gdy skończę model to kupię jakiś środek do czyszczenia chromów, wtedy postaram sie zrobić sesję zdjęciową całego zestawu w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czesc Tornado wspaniała cysterna, oglądałem ja bardzo dokładnie i postanowiłem ,że też sobie ją kupię i podepne do Peterbilda Alaskana Haulera !!!! Pozdrowionka Wojtuś T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.