Skocz do zawartości

Mack Superliner - Black Thunder & Tank Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Kabiny z maską są pomalowałem bezbarwnym i spokojnie sobie schną. Tymczasem do podwozia przybyły chromowane amortyzatory, a filtry powietrza otrzymały ostateczny wygląd:

 

199fe719cb982244.jpg

6d9d1674decf33ed.jpg

 

Nastepnie w silniku dorobiłem kilka przewodów i pomalowałem go:

 

303c028fd5e238f6.jpg

997e77c64fae254e.jpg

 

Na koniec zabrałem się za kokpit, deskę i tapicerkę pomalowałem na biało. Jeszcze nie ma kierownicy ale zostanie przyklejona gdy tylko farba na niej wyschnie:

 

18afc605dc993019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modelik super tylko mam pytanko jak usuwacie takie ubytki na chromie np. na bakach?

 

P.S

Gdzie można zamówić takie blachy wykończeniowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik super tylko mam pytanko jak usuwacie takie ubytki na chromie np. na bakach?

 

P.S

Gdzie można zamówić takie blachy wykończeniowe ?

 

Temat ubytków chromu na bakach znajdziesz w mojej relacji z budowy Kenwortha W 900.

 

Blachy można zakupić w KFS:

http://www.kitformservices.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado znalazłęm ten temat z kenworthem ale nie dopatrzyłem się tego jak z tym chromem :(

Byłem pewien, że opisałem to Po sklejeniu połówek zbiornika szlifuję miejsa łączenia następnie oklejam folią.

 

Silnik z osprzętem jest już na swoim miejscu, tylne zbiorniki paliwa przesunąłem nieco do przodu i zabrałem się za nadwozie.

 

466f125a00be20bf.jpg

452353975ee8d77d.jpg

1261bad5fb76c96d.jpg

57156054e8bcdb43.jpg

5bbce46b754830e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prace idą w szybkim tempie, ale i model jest dość dobrze zrobiony. Wszystko pasuje do siebie i nie ma zbędnych nadlewek, aż sie chce sklejać Przy Macku spędzam codziennie po około 10 godzin, wiec to też tłumaczy szybkość klejenia.

A oto co dzisiaj przybyło w modelu:

 

8520985f7b685e78.jpg

a1325c3f28a84940.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny Kangur był taki niski czy przerabiony został?

Dzięks

 

W zestawie Macka kangur i przedni zderzak były szare, ja natomiast wstawiłem chromowany zderzak od Western Stara (Italeri 719) i kangur z zstawu Kenworth Dumper & Tandem. Wymiary są praktycznie takie same, jedynie w wyglądzie są małe różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem rury doprowadzajace powietrze z filtrów powietrza do turbiny gdyż fabrycznie w modelu nie miało nic wspólnego z oryginałem.

 

Tak miało być według instrukcji:

 

5d3cb9f434ff4c90.jpg

 

a to moja przeróbka:

 

7cbebd936049b986.jpg

 

Dokleiłem również owiewkę nad przednią szybę, wycieraczki, osłony i reszte osprzętu. Pozostao zamontować wal napędowy i tylne światła, ale tojuż gdy dostanę paczuszkę z dodatkami z KFS'u.

 

15da5958e03864e0.jpg

34e1bf6ea604c1fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale jak zwyklę muszę ponarzekać:

Czy ta owiewka na masce naprawde była taka pancernie gruba? Mógłbyś się wysilić i zmajstrować nową z takich "koszulek" na dokumenty

Owiewka napewno nie należy do cienkich, spełnia ona bardziej funkcję osłony aniżeli dekorację trucka, ale masz rację można było ją zrobić cieńszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, mam jedną prośbę, popracuj nad ostrością zdjęć w zbliżeniach, bo aż oczy bolą. A pozatym fajne te Twoje trucki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, mam jedną prośbę, popracuj nad ostrością zdjęć w zbliżeniach, bo aż oczy bolą. A pozatym fajne te Twoje trucki.

 

Pozdrawiam.

Sorki za jakośc, fotka wyszła jak wyszła, robiłem na zbliżeniu bez lamy (wyczerpane akumulatorki) Następne fotki robiłem na zwykłych paluszkach bo aku ładowały się na imprezkę w Białymstoku, a chciałem zamieścic zdjęcia przed wyjazdem na festiwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie Owiewka przed szybą spełnia funkcje ochronną. Bo czesto Road Trainy na swoich drogach natrafiają na kangóry bodz inne duże zwierzyny. Spotkanie z mknacym kangórem w poprzeczk drogi rozwijający prędkosci do 56 KM/h niejest niczym przyjemnym

 

Jednym słowem klasa sama dla siebie Andrzeju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie Owiewka przed szybą spełnia funkcje ochronną. Bo czesto Road Trainy na swoich drogach natrafiają na kangóry bodz inne duże zwierzyny. Spotkanie z mknacym kangórem w poprzeczk drogi rozwijający prędkosci do 56 KM/h niejest niczym przyjemnym

 

Jednym słowem klasa sama dla siebie Andrzeju.

Owiewki może nie tyle chronią przed kangurami ( no chyba, że z tego co z nich zostało po zderzeniu z truckiem ) co przed piaskiem i kamieniami wyrzucanymi spod kół innych pojazdów mknących po bezdrożach Australi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.