Skocz do zawartości

Scania R143 Streamline


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się - skończyłem "skakankę"

 

Scania R 143 Streamilne, piękna ciężarówka, model niestety już nie...

Słabe spasowanie, wypychacze w widocznych miejscach i nadlewki sprawiły że chciałem rzucić ten model w kont. To dzięki waszemu wsparciu i opiniom udało mi się ją skończyć za co jestem bardzo wdzięczny

 

Jest to w sumie mój 2 skończony model, co niestety widać,...

Jestem świadom błędów, ale nie będę ich poprawiał - będzie to nauczka na przyszłość.

 

Model pomalowany czarnym matowym kolorkiem z firmy APP, na to namalowałem niezbyt wyszukane i trudne grafiki farbami Vallejo, a na całość poszedł bezbarwny lakier błyszczący firmy APP.

 

3fd50cd38e83d6a2med.jpg

3fd50cd38e83d6a2m.jpg

9222add59e5e7c0bmed.jpg

9222add59e5e7c0bm.jpg

429ab63d800efbb2med.jpg

429ab63d800efbb2m.jpg

3d016be96f896ce9med.jpg

3d016be96f896ce9m.jpg

654d735b32c6e121med.jpg

654d735b32c6e121m.jpg

a77923ed01580716med.jpg

a77923ed01580716m.jpg

5cc0060d548dc4e0med.jpg

5cc0060d548dc4e0m.jpg

0aaa7c059fdab430med.jpg

0aaa7c059fdab430m.jpg

ed8821508b4dfd49med.jpg

ed8821508b4dfd49m.jpg

b6e0100fd0874c8emed.jpg

b6e0100fd0874c8em.jpg

wiedziałem że o czymś zapomniałem...spolerować te małe zacieki

ad897730d648ef26med.jpg

ad897730d648ef26m.jpg

3efb620b4e5b9a4fmed.jpg

3efb620b4e5b9a4fm.jpg

4b3bc5211f2e2d45med.jpg

4b3bc5211f2e2d45m.jpg

cd301610b68631e8med.jpg

cd301610b68631e8m.jpg

e1de8d335fecb90emed.jpg

e1de8d335fecb90em.jpg

szybki....tragedia

 

To tyle, można jeździć do woli.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega powiedział, nie da się wyrazić słowami podziwu dla Twojego modelu!

Chciałbym aby maja Scania tak się prezentowała...

A i jeszcze mówisz że jest do bani i ma błędy bla bla bla... ja tam nic nie zauważyłem...

Podoba mi się!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs zapomniałem napisać... pyłki są luzem...czyściłem model ale cały czas osiadały...

Ogólnie bryczka jeszcze będzie polerowana, ale lakier musi stwardnieć, bo ma dopiero 2 dni...

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak na Twój drugi model trucka wyszedł ładnie, miło że słuchałeś pozytywnej krytyki jaką Cię zasypaliśmy oraz radami. Jak wiemy oboje tylne światła , no cóż czasem tak bywa, szyby też sprawa obgadana, nauczkę masz na przyszłość, średnio mi się widzi orurowanie z halogenami, jak napisał kolega Miqs warto by za 2 dni prze polerować całą karoserie z syfów.

Musisz jeszcze popracować nad kładzeniem lakierów bezbarwnego, bo widać nierówności oraz jest spora skórka pomarańczy [przed malowaniem włóż puszkę lakieru do ciepłej wody tylko nie przesadź, gdy słychać dziwny syk zmień wodę na chłodniejszą - ten zabieg pomoże w lepszym nakładaniu farby]. Ładnie wszystko poprzyklejane, brak śladów kleju, na plus oczywiście pomysł i samo wykonanie grafiki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania jest zajefajna!!!!!!!!!!

Jak na drugi model, to ja nie mam pytań!!!!

Widziałem już parę niezłych modeli 143, ale tej pod względem malowania, do piet nie dorastają!!!

Super!!!!!

Powodzenia i więcej takich modeli!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi sie grafika Model ładnie i czysto sklejony, a skoro to dopiero Twój drugi model to nie ma co więcej wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Za malunki masz chyba u wszystkich bardzo duże Jedynie co według mnie mógł byś ''dorzucić'' do tego modelu to kalkę SCANIA na grill ,lub ją namalować

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba Twój model a szczególnie malowanie. Śledziłem bacznie relację z budowy i muszę przyznać, że bardzo interesujący temat poczyniłeś, mam nadzieję że to nie ostatnia Twoja ciężarówka bo z tego co się orientuję wolisz militarkę

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elefantes dzięki

To na pewno nie będzie moja ostatnia ciężarówka ( właśnie męczę Dafa 105 XF) a co do pancerki to racja- wolę ją, ale w ciężarówkach tez jest to coś

 

Dziękuję wszystkim za komentarze

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku Twoja Scania bardzo mi się podobała, z niecierpliwością czekałem na postęp w budowie.

Gotowy model prezentuje się świetnie, nie będę mówił nic więcej, bo poprzednicy powiedzieli już wszystko, co miałbym do powiedzenia ja.

Teraz czekam na kolejnego trucka i mimo wszystko namawiam Cię na naczepę do tej Scanii.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak przedmówcy, twoja scania też mi się podoba. I to bardzo, Jak dobrze pójdzie to kupie ero nowe nie długo, może coś uzbieram, po dzisiejszym dniu, to już 16 urodziny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.