Skocz do zawartości

Scania R500 Atelier Black & White


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Budowa Scanii dobiegła końca Ale ważne że w końcu swój prawdziwy pierwszy model stoi już na półce Od razu mówię że nie jest to jej finalny wygląd . Brakuje jeszcze osłony przeciwsłonecznej(kolor-biały), w przyszłości może jeszcze zrobię czarno białe felgi , oraz możliwe że pojawią się antenki i trąbki Budowa trwała od 14 października(2008) do 17 stycznia (2009) (głownie dłubałem w modelu w weekendy) .

A wspominając budowę podaję linka do relacji z budowy :

Budowa

Może trochę o tym trucku Model Italeri [3850] ,skala 1:24 .

Ogólnie miło wspominam sklejanie . Raczej nie jest to jakiś trudny model . Jedynie jakie problemy miałem to z kabiną ,ale troszkę szpachli i od razu lepiej to wyglądało i wygląda.Problem też był z mocowaniem kabiny... Więc zrezygnowałem z bolców i kabina sobie swobodnie leży na zderzaku. Model w wykonaniu Italki nie jest 100 % odpowiednikiem oryginału ... Ale wiadomo ,wszystkiego mieć nie można Kastę ,ramę i środek wnętrza(czarny matt) malowałem sprayami marki MOTIP. Jak dobrze pójdzie to Scania będzie ciągła chłodnie Nie przynudzam prezentuje fotki :

P.S. Na fotkach widać jak bliźniaki wystają po za nadkola ... Przyczyna jest prosta ,są nie przymocowane ,a robiąc fotki nie zauważyłem tego

1332256.jpg 1332267.jpg

 

1332273.jpg 1332279.jpg 1332286.jpg 1332285.jpg 1332292.jpg 1332296.jpg 1332302.jpg 1332303.jpg 1332319.jpg 1332325.jpg 1332308.jpg 1332330.jpg 1332332.jpg 1332335.jpg 1332336.jpg 1332347.jpg 1332348.jpg 1332351.jpg 1332350.jpg

 

I takie tam ... Nudziło mi się :

1332362.jpg 1332363.jpg

 

1332366.jpg 1332367.jpg

 

1332382.jpg 1332384.jpg

 

1332386.jpg 1332387.jpg

 

To by było na tyle . Następnym modelem prawdopodobnie będzie Mercedes Actros MP II .Actros jest ze złomu i trochę części w nim brakuję Jak uzbieram kasy na jakieś części do Merca to ruszę z relacją.

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładna eRka, jednak czekam na te detale, model nabierze wtedy prawdziwego uroku ;) Lakier wygląda na bardzo ładny, wszystko równo i czysto sklejone. Jedyna rzecz która mi się nie podoba, to Super Single. Pierścienie są na nich delikatnie za szerokie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobiłeś ten smar na siodle??

 

Podwędziłem ojcu smar z warsztatu ...

 

Dzięki za komentarze

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byśmy tak zaczeli czytać nie tylko oglądać obrazki ?

 

w przyszłości może jeszcze zrobię czarno białe felgi , oraz możliwe że pojawią się antenki i trąbki

 

Co do modelu ciesze się Bodziu, że udało Ci się go skończyć i efekt końcowy jest naprawdę bardzo ładny.

 

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy chłodnicy mogłeś bardziej sie postarać

 

Teraz sam sobie zadaje pytanie ,czemu ja to tak zostawiłem ... ?

 

Ale cóż zrobić , zostawię tak jak jest

 

Piszcie jeszcze jak macie jakieś uwagi/pytania ,z chęcią wysłucham/odpowiem

 

P.S.Cieszę się że sie podoba

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko że fiu fiu, tak jak juz poprzednicy pisali te pierścienie coś... sam robiłeś?? Wnętrze łądne ładne kolorki tylko ekran z laptopa Ci odchodzi Lakier ładniutko się trzyma i wygląda:) Wielkie za modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.