Jump to content

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007
 Share

Recommended Posts

Maciek007 chyba najlepiej kupić naczepę najlepiej zestaw man tga naczepą za 92 zł skrócić podwozie i zrobić od podstaw np z polistyrenu na podstawie planów jak chcesz to pisz na pw cośtam mam .

 

Jednak problemem będzie zbudowanie mechanizmu hydraulicznego do podnoszenia wanny. Sam mam w planach budowę takiej naczepy.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, jeżeli ma to być Actros, to będzie to zabudowa aluminiowa, a więc taka faktura http://galerie.maxus.pl/tgallery/514/images/104_151?w=280,h=300 stalowa miała boć w stylu "żeber" coś takiego szara621b8.jpg Tata ma naczepę "Polkon" inaczej to wygląda, ale technika ta sama. Co do mechanizmu podnoszenia, problemu nie ma wystarczy mieć Antenę teleskopową, od radia czy taniej zabawki RC. Tak samo wygląda ten wysięgnik. Co do boków, zastanawiam się nad drobnym uproszczeniem, wystarczy kupić, profil polistyrenowy o żądanej grubości i wszystko złożyć, według dokumentacji a przede wszystkim wymiarów. Sam gdzieś mam zdjęcia takowej naczepy stalowej Polkon, myślę ze ta zabudowa na manie lub mercedesie, nie różni się niczym innym tylko wymiarami. Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz mi na gg a ja wstawię fotki na forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, naszedł mnie pomysł aby zrobić Peterbilta takiego jak w filmie "Czarny Pies" tylko że tamten była to wersja 379, I z tego co zauważyłem miał on wyższy, sleeper taki jak italerowski 377 a przód jak 378. Czy dało by się z połączenia tych dwóch modeli zrobić 379?? Pytam dlatego ze tamten Peterbilt bardzo mi się podobał, i chciałem mieć takiego na swojej półce, A w ciężarówkach amerykańskich nie bardzo się znam. Pomożecie??

Link to comment
Share on other sites

Tomku to wiem, ale czy nie będzie to duża fikcja modelarska?

Już nie taka fikcja powstawała na tym forum. Wzorujesz się na prawdziwym aucie, więc Twoje obawy są niczym nieuzasadnione, bierz się za lepienie i nie kombinuj

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oczywiście wszytko dotyczy modelu 1:24

Koledzy macie jakieś zdjęcia,strony,schematy itp rzeczy jak np: zrobić ze zwykłej scanii r topline 3 osiową.

Chodzi mi dokładnie o to gdzie uciąć ramę jak i co! (bo mam dwie)

Jak z topline zrobić highline!

Z czego i jak zrobić klimę postojową na dach?

Gdzie umieścić baterię od diod żeby można było ją swobodnie wymieniać!

Link to comment
Share on other sites

Koledzy mam jeszcze kilka pytań!

 

Chce malować farbami Valleyo Air aerografem i chce uzyskać taki połysk jak na prawdziwym samochodzie! To co mam wybrać farby metaliczne,błyszczące czy metalizery? Tak żeby nie było tych ziarenek błyszczących coś jak brokat!

Czy pod te farby co wyżej muszę kłaść podkład?

Link to comment
Share on other sites

Podkład należy kłaść praktycznie pod wszystkie farby, choćby dlatego, że wówczas widać wszystkie niedokładności i można to zawczasu poprawić. Aby uzyskać połysk nalezy po nałożeniu bazy prysnąć clearem, a nastepnie wypolerować go.

Link to comment
Share on other sites

A ile farby wchodzi na kabinę scanii topline oczywiście malowanie aerografem. Jeden pojemniczek 14ml wystarczy czy trzeba więcej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.