Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie więc kieruje je tu. Więc chciałbym zrobić pierwszą w życiu przeróbkę i szukam pomocy u doświadczonego modelarza który umie takie coś zrobić. Chodzi tu o pytania co będzie potrzebne i inne takie. Chętnych do pomocy prosze o kontakt gg 279057.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie brzmi jak można zrobić zbiornik paliwa do modelu Italeri 1:24 Renault Magnum?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyciąć np. z pcv ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ci dokładnie zbiornik chodzi ???

 

Chodzi mi o zbiornik z prawej strony wzamian za rezerwę. A jeżeli bym wycioł z PCV to w czym to mogę wyprofilować? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kup sobie grube PCV, sklej 4 ściany, weź papier ścierny a później kanty zeszlifuj. Doklej denka i po sprawie . Najlepiej jakbyś poratował fotką, może źle pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak i z czego można zrobić siłowniki do wywracania paki?? W oryginale był ale był sztywny nie można było go regulować. Długość siłownika to ok. 17cm + to co się chowa w naczepie ok. 4cm. Grubość oryginału to przejście od 1cmm do 0,4. jak Toś majakiem pomysły to czekam.

 

cdf3f39cec0dd186.jpg

 

ec3fb65618e2fe9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o zbiornik do tej Magnumki 2001.

http://www.willies.nl/catalog/images/foto%20webshop/Auto/Vrachtitaleri/Ita3816.jpg

 

Pozdrawiam kolegę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o zbiornik do tej Magnumki 2001!

http://www.willies.nl/catalog/images/foto%20webshop/Auto/Vrachtitaleri/Ita3816.jpg

 

Pozdrawiam kolegę!

 

Na kuta te wykrzykniki ?

 

A poza tym to przecież chyba różne zbiorniki były przy tych magnumkach .

Nie musi chcieć oryginalnego , moze był montowany nie w fabryce tylko na "własną ręke" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry.

Kolega Magnum chodzi ze mną do klasy. Napisałem bo wiedziałem o co mu chodzi. Niestety nie jestem mu wstanie pomóc z bakiem bo sam nie wiem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DXi czy 2001
zasadniczo to one fabrycznie mają takie same zbiorniki, ten z italerki jest zły bo to jest jeszcze stary "prstokątny" zbiornik. Kolego ja bym nie przykładał aż takiej wagi do tego, zbiorniki magnumki mają różne różniaste. Począwszy od standardowych po jednej stronie kończywszy na zbiornikach po dwóch stronach eliminujące koo zapasowe. Są wersje magnumek które mają akmulatory za schodkami do kabiny od strony szofera (dxi jak i te z 2001) wtedy one mają większe zbiorniki (dłuższe). Z doświadczenia wiem że budowa zbornika zależy od zamówienia danej firmy na jakiś konkretny model magnumki, a także widzi misie robotników w fabryce któzy montują akmulatory na odpowiedniej "rampie" a także koło zapasowe lub chowają akmulatory jeden pod drugim za schodkami kierowcy i wywalają koło zapasowe i można nawet otrzymać zmiorniki o pojemności 1600 litrów.

 

Po 5 minutach googlowania:

http://www.zbiorniki.biz/RENAULT-MAGNUM-ciagnik-siodlowy-s-pol-_1204810825,1201698724,1201698704__.html

 

Jakie tylko chcesz z wymiarami masz, teraz nic tylko przeliczyć i sklejać z pcv

 

Co do tego jak go zrobić. Zasada taka sama jak przy małym modearzu. Musisz zaprojektować żeberka wewnętrzne potem je obklejać. Potem szpachlujesz szpary, na koniec poleka wodnym, potem podkład kilka warstw farby, polerka końcowa i bak się będzie świecił jak psu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby mi ktoś poradzić skąd wziąść takie koła do naczepy niskopodwoziowej w skali 1:24:

 

T1011885_2.jpg

 

Jakieś pomysły??

 

PS> Ile one dokładnie powinny mieć w skali 1:24? 35mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.