Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

ITALERITRUCK chodzi mi o tym zawieszenia środkowej osi scanii a 1 fotce z białą ramą i czerwoną kabina wiem że to 6x2

 

O to czy jest to resor czy poduszka czy poduszka na środku ze stabilizatorami czy tez poduszka na resorze tyle że mniejszym od tylnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam brać modelarską :

 

Mam takie wątpliwości tak, jak już wspomniałem w temacie nakładanie kalkomanii na model, a mianowicie tych większych kalkomanii na naczepę lub ciągnik, ale takie co się podwijają i są ciężko do położenia na model. Czy można stosować jakiś środek do przedłużenia czasu zanim wyschnie, ta kalka po nałożeniu na model ( na dużą powierzchnię ) Nie wiem czy się dobrze teraz wypowiem, czy do wody wsypujecie może jakąś sól, czy co, że działanie jest wolniejsze, przy schnięciu nałożenia kalki ( dużej kalki ) na model czy jak

 

P.s chodzi mi oto zanim nałożę dużą kalkę na model, żeby ładnie się nałożyła ( żeby ją delikatnie, równo rozprowadzić na modelu ) i nie rozwaliła mi się w wodzie, co mam robić ??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny typu: Decal Fix, Set i Sol pomagają nałożyć kalkomanie. Ogólnie kalki kładzie się bardzo łatwo jeżeli zachowuje się do zasady, żeby zciągać ją powoli z tego papierka transportowego sukcesywnie nakładając na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Decal Fix co to jest i gdzie mogę to dostać

Set i Sol i tu też co to i gdzie dostanę

A cena jaka i czy dostanę to w modelarskim sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decal Fix (prod. Humbrol) to dodatkowy klej do kalek. Moim zdaniem, w tym przypadku, jak pyta Wojtek, nie jest uzasadnione jego stosowanie. Ja bym raczej dał Mr Mark Softer, do zmiękczenia kalki. Odpowiednio długie moczenie samej kalki, namoczenie powierzchni, na którą kalka ma przyjść, dodanie softera, powinno wystarczyć do odpowiedniego położenia kalek. Niedawno była gdzieś dyskusja apropos płynów.

Wojtek, zajrzyj np. do MojeHobby do działu "Płyny do kalkomanii", powinien tam być i Decal Fix i Mr Mark Softer i Setter.

Pozdrowienia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź w sprawie Polistyrenu . Duże dla Was.

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITALERITRUCK chodzi mi o tym zawieszenia środkowej osi scanii a 1 fotce z białą ramą i czerwoną kabina wiem że to 6x2

 

O to czy jest to resor czy poduszka czy poduszka na środku ze stabilizatorami czy tez poduszka na resorze tyle że mniejszym od tylnego.

Zobacz in box konwersji KFS http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=8333. Wprawdzie jest to konwersja do 6x2 z osia pchną do scanii 4/R ale w 3 wygląda to bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja z kolei mam inne pytanko: planuję zbudować Scanie T ( na bazie scanii R ) trzyosiową z obiema tylnymi osiami napędzanymi i teraz pytanie - czy na obu osiach powinny być krótkie piasty ( te od osi napędzanych ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.