Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zbiory kół:

img7166hw2.th.jpg img7169oa5.th.jpg img7171dt2.th.jpg img7172xy3.th.jpg

Widok od tyłu:

img7178ed4.th.jpg

Pierwsze od lewej - standardowy SuperSigle naczepy Italeri, nie wymaga komentarza. Pokazana dla porównania wielkości.

 

Drugi od lewej - bliźniak z zestawu rajdowego Italeri. Osobiście bardzo mi się podobają te koła, niebawem zresztą znajdą u mnie zastosowanie (wkrótce coś pokażę). Ale uwaga, w zestawie są 4 sztuki - komplet na 2 osie. I nie we wszystkich zestawach rajdowych one występują - na pewno są w zestawie Subaru (ze Scanią Streamline), w zestawie Citroen (z Magnumką). Ale już zestaw Yamacha (z Volvo), ma zwykłe SSy w naczepie.

img7182jx5.th.jpg

 

Trzecie od lewej - to koła z KFSu, TQ62 - 19,5". Koszt to 12,50 funta za parę (na oś). Są to typowe koła do Noteboom'ki - felga jest ładna, opona trochę nieciekawa (bez nadruków). Trzeba się sporo nakombinować, żeby się kręciły w modelu, bo są one przeznaczone do klejenia na stałe.

img7186rd3.th.jpg

 

I wreszcie 4-te od lewej, to też koła KFS, MM-13, 20,5", za 6,50 funtów na oś, dodatkowo z błotnikami. Są one zrobione, jak do zabawki - można je nałożyć na ośkę stalową i będą się obracać (ośka stalowa jak w zabawkach). Opona z wytłoczeniami. Ogólnie pozytywne wrażenie, cena przystępna.

img7190cz2.th.jpg img7180nu0.th.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego pytania wnosi ta fotka skoro pytasz o koła, a ta pokazuje kawałek naczepy?

 

proponuje przetrzec monitor. zauwazysz fragment kola.

 

Skoro spytał o koło, to właśnie ono powinno być na pierwszym planie zdjęcia. Bez problemu można znaleźć takowe w internecie.

 

A monitor mam czysty jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy temacie Polistyrenu ,to zapytam: Gdzie tanio taki kupujecie ? I jakiej grubości był by on najlepszy właśnie do wydłużenia ramy ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja wiem to ja to kupuje w firmie dla co mają wszystko dla reklam. Cena to jutro powiem bo jutro biorę. Grubość 1mm a mam w domu 0,75 i na przykład na klimę,bak to super jest do wycinania!

Na mojehobby takie mały arkusz kosztuje 21 zł ten sam kupiłem w sklepie modelarskim w Krakowie za 3zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy temacie Polistyrenu ,to zapytam: Gdzie tanio taki kupujecie ? I jakiej grubości był by on najlepszy właśnie do wydłużenia ramy ?

 

 

Pozdrawiam.

 

A trudno zmierzyć grubość ceownika ramy? kupuje na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trudno zmierzyć grubość ceownika ramy

 

A no nie Też chyba na allegro zakupie

 

Dzięki

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Ja zamówiłem na allegro, mają tam płyty 5000mm-1000mmm,

Po co ci aż tyle tej płyty - szykujesz coś wielkiego Ile kosztuje wysyłka i czym je wysyłają no bo 5 X 1 m. to jednak dość spore arkusze

 

Ps.

Pewnie chodziło ci o arkusz 50 X10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie buduje nic wielkiego poza solówką i przyczepą do niej, Chodzi mi o 50x100 cm i zamówiłem 3 takie płyty o gr. 0.25mm kosztowało mnie to 7,50zl , i wysyłają to pocztą polską, koszt wysyłki 20zł, jak powruci na allegro to pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio zastanów się, czy do ramy nie lepiej kupić gotowych profili (prostokątnych). Odpada konieczność cięcia i obróbki. Przy grubym polistyrenie, np 1mm, miejsce cięcia się lekko wybrzusza i trzeba potem zeszlifować papierem. Poza tym, równe obcięcie, wbrew pozorom, wymaga pewnego przyłożenia się...

Co do arkuszy, w MojeHobby są do wyboru różne grubości. Ja mam 0,25; 0,5; 0,75 i 1mm. Każda grubość się do czegoś przydaje, np. 0,25 sprawdza się jako "powierzchnia gotowa", tzn - masz jakąś powierzchnię, złożoną z kilku elementów, sklejonych razem, szpachlowanych. Szpachlowanie cięgle się wychodzi, bo coś tam... Naklejasz wtedy na całą powierzchnię polistyren 0,25mm, którego grubość często jest niezauważalna, a dostajesz idealnie równą powierzchnię.

misiek14pl 0,25 nie nadaje się jednak jako ścianka boczna, bo jest bardzo giętki. Do ścian bocznych paki musi być minimum 1mm, a to i tak nie zapewnia sztywności (trzeba usztywniać) - polistyren jest dużo bardziej miękki niż plastik, a oryginalne - plastikowe paki są robione z plastiku 2 mm.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio zastanów się, czy do ramy nie lepiej kupić gotowych profili (prostokątnych).

 

Przerabiałem temat, z czego zrobić ramę. Rozważałem profile, o których piszesz, ale zawsze cos było na nie, albo były za niskie albo za szerokie. Wyszło na to, że nie spełniają moich oczekiwań, jako podstawa do budowy ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS wiem, bude zbuduje z starej naczepy, a polistyren 0.25 użyje jedynie do ramy

Jeśli nie będziesz przerabiał budy, tylko ją zastosujesz, to ok. Ale jeśli chcesz coś w tej budzie wycinać, to lepiej od razu rób z polistyrenu 1mm.

Ja niebawem zaprezentuję moje polistyrenowe rzeźby.

Pozdrowienia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki typ zawieszenia ma środkowa oś skrętna ?

 

499b1665f4e2b7b2m.jpg

czy to takie zawieszenie jak na dolnej fotce ?

28dbb716fa346b95m.jpg

 

czy w takiej scani 143 można zrobić obie tylne osie na standardowych wahaczach z poduszkami jak na przykład w scanii r Jarka s ??

 

Według mnie to takie zawieszenie jak na poniższej fotce ale oceńcie sami

ef728f705bfb5ef9m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.