Skocz do zawartości

Scania 164L Top Class580 CV


Marcus05

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy

Pare dni temu dostałem ten model w prezencie, co nie ukrywam bardzo mnie ucieszyło więc odstawiłem troche Opla w "kąt" i zaaferowałem się tym oto pojazdem.

Wstawiam zdjęcia z zawartości pudełka.

69b21f28e41ddccbm.jpg

 

Instrukcja czytelna, kalkomanie ładne, ramki bez większych błędów

f35b665aa384ef96m.jpg b3c6c366e749d402m.jpg 0496dc2a45ab585em.jpg ec759419568e96d3m.jpg 41b2e26f93ba2ca1m.jpg 156c8e60a8547431m.jpg 8498cdc739adcea0m.jpg 63c2b73956d7e12cm.jpg 0cfca8c0e5b0fbb3m.jpg

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taki efekt wyszedł mi po paru dniach wieczornych prac, jak na razie to rama jest machnięta jedną warstwą matową czarną i tak zostanie w mojej wizji jak go malować, kabina będzie też czarna. Na razie wybieram jaką do niego dołączyć naczępę.

 

Jest troche miejsc do poprawy i sam to widzę, ale każda uwaga mile widziana

 

d95e20db90700421.jpg

 

b268da7f25636555.jpg

 

03a8e11d904564ce.jpg

 

fd961263936a9883.jpg

 

Panowie zdjęcia robione wczoraj wieczorem więc i jakość niezbyt, postaram się lepiej jak się posunę trochę z robotą.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że w dziale "Cywilne" przybywa relacji z budowy trucków

Oczywiście zyczę powodzonka w budowie modelu Ale przejdźmy do rzeczy, mianowicie zauważyłem na fotkach, że jezcze nie przykleiłeś przednich nadkoli. No i dobrze zrobiłeś ( italerka w instrukcji pomyliła ich numerację) zanim je przytwierdzisz na stałe do ramy to najpierw sprawdź czy zewnętrzne płaszczyzny nie będą pod skosem w stosunu do ramy, inaczej przedni zderzak nie będzie pasował do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu widze że mam kolejną osobe która zabiera się za Scanie. Mimo że moja to troszku inna pułka ale też Scania. Powdz mi czemu rame pociągnołeś czarnym matem jesli ma być półpołysk albo połysk przycierany ?? Pomaluj piasty w kołach pod kolor ramy będzie ładnie to wyglądało. Pokusił bym się także o odcięcie piast od felgi. (jeśli niewiesz jak to zrobić To Ci zrobię małą relacjęfoto).

Cieszy mnie to że podhodzisz do modelu na jakość a nie na szybkość.

Które malowanie Kalkomani będziesz stosował ??

Jak któregoś niewykorzystasz bardzo chętnie odkupie od CIebie tą którą niewykorzystasz. No chyba że zostawiasz na jakiś kolejny model.

 

Życzę powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powdz mi czemu rame pociągnołeś czarnym matem jesli ma być półpołysk albo połysk przycierany ??

Miłosz ależ czarny na ramie to nie taki zupełny mat, wydaje mi sie, że jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super model ładnie Ci idzie oby tak do końca będę śledził ten temat bo też mam zamiar sobie taką kupić. ;)

 

P.S

Wybrałeś już jakieś malowanie ? Jeśli tak do dasz fotę na forum tego malowanka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po podejściiu kolegi do sprawy to chce robić wmiare z orginałem. Co bądz w 100% z orginałem.

Więc niech w jego modelu rama pozostanie czarna połmat abo czarny połysk.

 

Dla prawidłowości że firma Scania stosuje takie malowanie kilka fotek silnika i ramy.:

zwolle2004020nl7.jpg

zwolle2004019uh8.jpg

zwolle2004023ob5.jpg

zwolle2004016fx8.jpg

 

Póżniej bądz jutro zaprezentuje Ci jak się wycina piastę z felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla prawidłowości że firma Scania stosuje takie malowanie kilka fotek silnika i ramy.:

 

Póżniej bądz jutro zaprezentuje Ci jak się wycina piastę z felgi.

 

MikloszKr dziękuje, te zdjęcia stanowią bardzo pomocny załącznik do dalszej pracy.

 

Co do malowania to rama została pokryta narazie jedną warstwą acrylu 4700 SEMI-GLOSS BLACK 1/2 Model Mastera na kabinę przewiduje 4695 GLOSS BLACK 1/2 tego samego producenta. Nałożę kalki i na to bezbarwny z połyskiem, w moim wizerunku tego zestawu tak to widzę.

 

Miklosz myślę że zaprezentowana przez Ciebie technika przeróbki felg przyda się szerokiemu gronu naszy Forumowiczy jako materiał dydaktyczny. Dzięki.

 

Pozdr Macus

 

p.s jestem wolnym w montażu modeli więc z góry uprzedzam że relacja może troche potrwać. Zresztą kto nie ma szkoły,pracy, rodziny i wolnych weekendów z tymi ostatnimi. Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę bardzo ładnie dopieszczony każdy element czyli że zapowiada się niezły model Powodzenia w dalszym malowaniu i pracach nad kabiną

 

PS

Twoja relacja Miłosz też mi się podoba i myślę, że przyda się niejednemu z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W związku z pewnym postępem prac ma do Was pytanie, czy po złożeniu kabiny wewnętrznej i po złożeniu kabiny zewnętrznej można je na siebie złożyć po sklejeniu elementów zewnętrznych(bez elementów wewnętrznych drzwi). Chodzi mi o to czy malownie kabiny trzeba wykonać przed sklejeniem elementów czy można je pomalować po sklejeniu. Wg mojej analizy intstrukcji montażu to może być problem, bo po sklejeniu części kabiny nie da się jej złożyć Choc wydaje mi się że po zmontowaniu kabiny i wymaskowaniu oszklenia można będzie ją pomalować po usunięciu wszystkich niedoskonałości części czyli ewentualnym użyciu szpachli na kolor bazowy.

 

Pozdr Marcus

 

p.s. takie pytanie mi się nasuneło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większosci trucków gotowy kokpit można bez problemu włożyc do kabiny, a więc możesz osobno skleić wnętrze i osobno blachy kabiny. W ten sposób łatwiej jest poszpachlować i pomalować blachy. Górną półkę i podsufitkę nie przyklejaj do wewnętrznych scian tylko do sufitu, ułatwi to wkładanie całego kokpitu do wnętrza kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku się niezgodze z Toba Andrzeju. Sklejałem kiedyś Kabinę Milenium Scania i niestety po złorzeniu całej kabiny wnetrze niechciało wejść do wewnątrz. Jak kilka razy chłopaki opowiadali na PKMC to zawsze zostawiali tylnią ścianę nieprzyklejaną. Dopiero po wsadzeniu wnetrza przyklejali ją.

Choć mogę się mylić bo może nową 164L-ke albo R-ke sie inaczje składa i udaje się ten triczek jak naprzykład w Volvo czy Mercedesie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Scanię (164 L) sklejałem dosć dawno temu ale pamiętam, że miałem sklejoną całą kabinę. Kokpit wchodził dość ciężko ale wszedł. Oczywiście można zrobić tak jak mówisz tzn. zostawić tylną ścianę na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w relacji, troche przybyło w ciągniku, ale najwięcej za nim. Popatrzałem sobie na niego i wydawał mi się taki samonty więc postanowiłem mu coś dokupić

 

94dc2110ded2dc10m.jpg

 

286ea1d8f582b768m.jpg

 

cd9ea4c04cc24bb6m.jpg

 

c1be2ece484a1192m.jpg

 

I to na razie tyle, trwają prace na kabiną i doborze do niej koloru.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schmitz'ka z jaką zabudową będzie, czy to jest ta najnowsza burtowa plandekowa

 

Niestety Andrzeju jest to "Flora" naczepa chłodnia Italieri . Takie było życzenie mojej żony, podobały jej się kalkomanie a docelowo tam gdzie model stanie to będzie jej pasował. Będzie malowana takim samym kolorem jak ciągnik.

 

Pozd Marus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Marcus ale chyba wciaż będe się gniewał na Ciebie.

Widać że Twoje malenstwo nabrało kształtu. Ale wciaż piasty nie sa odcięte a jeśli niechce Ci się tego zrobić to postaraj się o pomalowanie piasty w przednim jak i tylnim kole pod kolor ramy. No i zastanawia mnie dlaczego filtr powietrza wraz z doprowadzeniem do turbosprezarki jest na srebrno a nie na czarno. ??

 

Tak to czysto składasz i nie mam się do czego więcej przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Kolegów

 

Powoli ale coś się robi przy modelu, jest przymiarka bez kleju dlatego tak to troche kiepsko wygląda, Panowie do tematu pozostałych mi kalkomani proponuje wrócić po zakończeniu prac.

 

Pozdrawiam Marcus

 

d7381be67043a163.jpg

014043bdba1ef7fa.jpg

03ed4b264a3ad991.jpg

38284d621ba4971f.jpg

deae52cb44a1f2cb.jpg

 

p.s. felgi oklejone i przygotowane do malowania piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.