Skocz do zawartości

Scania 164L Top Class580 CV


Marcus05

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam pytanie Co to jest to żółte na kołach ? Maskol czy taśma ? Wygląda to niesamowicie profesjonalnie

Wygląda na taśmę maskującą

W swoich modelach felgi chromowane maluję bez maskowania, jeżeli nawet wyjadę z farbą za daleko to bardzo ładnie usuwa sie ją zmywaczem Wamod'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj piasty w kołach pod kolor ramy będzie ładnie to wyglądało.

 

Cieszy mnie zainteresowanie moim modelem, postępuje zgodnie z sugestią Milosza, to co widać na zdjęciach to oczywiście jest taśma maskująca tamiya, na złożonych kołach wygląda śmiesznie, ale po zdjęciu opon i zewnętrznych kołnieży nie ma możliwości aby "zachlapać" farbą elementy chromowane.

 

Dziękuje Andrzeju za szybszą odp. (grzaniec) no i mamy zime.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cd relacji z postępu prac. Na pierwszy ogień poszły obręczę z ciągnika na czarno, z naczepy w chrom. Następnie przyszła pora na naczepę, domyślam się że będzie fala krytyki co do malowania ale jest to pierwsza warstwa podkładowa do znalezienia wszelkich niedokładności przy szlifowania miejsc klejenia burt i dach orac przednie i tylne części. Przepraszam za jakość zdjęć ale jak kończe prace przy modelu to jakoś zawsze jest po 23-ej.

 

Pozdr Marcus

dae4698da11f215a.jpg

Obręcz w kolorze pudełkowym, malowana chromem i czarnym matem

 

d1359bc04772fa2am.jpg 7185ba23dd5c76efm.jpg

 

 

69f282fcd73c27c8.jpg

f56dc5ba3d7bffb4.jpg

ps. jak zwykle wszelkie uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Tak wygląda dalszy postęp w pracach nad moim zestawem, informuję że większość elementów kabiny jest ze sobą złożona na "sucho" więc może być kilka nierówności, wnętrze kabiny nie jest jeszcze dobrze włożone w element zewnętrzny więc stąd różnice w wysokości. Ogólnie model się dobrze składa, nie ma większych problemów. Jednak znalazłem babola na fotkach a mianowicie, to brak podmalowania pod tylnymi lampami na jakiś kolorek aby bardziej uwypuklić je ( człowiek uczy się na błędach własnych).

 

Oto fotki ze stanu dzisiejszego

9b92391fe66e6613.jpg

eb63e5b75c777642.jpg

13cfaa1f60caf12a.jpg

bc549a86ecaabedf.jpg

35776f19affd8f2b.jpg

acb8f0cd5e48ad72.jpg

 

Pozdr Marcus

p.s. wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie

Pora na pokazanie obecnego postępu w pracach po długiej przerwie spowodowanej wyjazdem, pracą i Świętami. Troche może mało przybyło w całości ale najważniesze dla mnie się udało czyli spasowanie zderzaka z nadkolami, przy pierwszej przymiarce była szparka pomiędzy nimi ponad 1,5mm. Ale uparte dopasowywanie dało wg mnie efekt pożądany i jakoś wyszło. Obecnie trwają prace nad powłoką lakierniczą kabiny i osłon aerodynamicznych oraz naczepy.

Czas ujawnić prawdę

2b59d2bdb6c26bef.jpg

05116768449eb6a0.jpg

f1c0474ffda24a75.jpg

3acc4f99830b5012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopasowaniem zderzaka do nadkoli to jest zawsze trochę zabawy, ale widze że uporałeś się z tym problemem znakomicie. No i kokpit kolego mi się bardzo podoba Fajnie dobrałeś kolorystykę no i czysto wszystko sklejone i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale:

1. Klosz lewej lampy z przodu jest krzywo pomalowany, na górze zamiast prostej linii jest falowana.

2. W pewnych miejscach nie pousuwałeś nadlewek i szwów.

3. Albo zdjęcie przekłamuje albo kalkomania na desce rozdzielczej jest położona troszkę krzywo.

Proszę nie traktować mojej oceny jako złośliwość bądź krytykę.

Model naprawdę mi się podoba i z chęcią będę śledził dalszą relację z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szesnastak, nie czepiasz się od tego jest to Forum, każda uwaga jest mile widziana. Klosz nie jest krzywo pomalowany tylko klej pociągnął pod spód w trakcie wklejania. Naklejki w kabinie są poprawnie wklejone, przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Nynek, klosze i kierunkowskazy są pomalowane farbami Tamiya RED i ORANGE CLEAR. Dlatego taki wychodzi efekt jak w orginale "prawie".

 

Jakby kogoś zainteresowało kogoś jak wykonałem fotele to poniżej trzy fotki z prac

 

1. Najpiew dostałem bukiet kwiatów do którego była dołączona wstążka zwana we florystyce "organzą", więc wykonałem pare prób na kawałkach ramek i wyszło ok, więc wziąłem się za oklejanie foteli

e360bc99190fbea3.jpg

2. Po pozytywnym oklejeniu całości lekko przeszlifowałem całość i wyszedł taki efekt

8552c9adae655a31.jpg

3. Całość pomalowałem najpierw czarnym matem i znowu przeszlifowałem, następnie pomalowałem czarnym semi-gloss.

14db19c9c11459aa.jpg

 

Póżniej sprawdziłem że na tak wykonanych fotelach można wykonać ślady eksploatacji w postaci przetarć w miejscach usadowienia kierowcy, jednak troche nie pasowało mi to do ogólnej koncepcji więc malnołem jeszcze raz. Acha ta wstążka jest z pleciona z cienkich drucików, więc łatwo się kształtuje i kleji do plastiku.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak malowałes te klosze do lamp??czym albo jak??.<

 

Nynek! Za takie rzeczy dostaje się warn'a

 

Przeczytaj jeszcze raz poprzedni post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:glupek: Marcus napisz jeszcze Nynkowi jak, bo w poprzednim poście napisałeś tylko czym ...No nie wiem jak, wałkiem, poprzez zanurzenie, a może po prostu pędzlem???

 

Nynek, klosze i kierunkowskazy są pomalowane farbami Tamiya RED i ORANGE CLEAR. Po prostu pędzlem.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej.

1. Pierwsze przymiarki prawie gotowej kabiny

b45e80aab9560413.jpg

2. Prawie ukończona naczepa, ale lakier wyszedł troche nie tak jak bym oczekiwał, więc trafiła znow do lakierni

76c5cf39208c4401.jpg

3. Zacząłem pierwsze prace z kalkomanią od klimatyzatora naczepy, mnie się podoba

82a752683b1eea37.jpg

4. Następnie ruszyły prace przy kabinie, efekt jak widać

6a3045a3e95b58a1.jpg

8c5f42762f4e6efc.jpg

5. A na koniec ciekawostka, jak są fantasycznie spasowane elementy daszka przeciw słonecznego, przyznam że to chyba jedyny element w tym zestawie który nie pasuje do siebie na "sucho"

416fcb14e9a86ad1.jpg

 

Pozd Marcus.

p.s. niedługo ferie więc będzie czas na urlop, narty i czas na skończenie tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.