Skocz do zawartości

La Sirene heller 1:150


chudypiotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chusteczki są bardzo dobre . Na rynku dostaniesz je w kompletach po 12 szt. Tylko wybieraj te najcieńsze /damskie/ prawie przezroczyste. Ja też zwinęłem część żagli , a wyszłe to tak;

IMG_2154.JPG

 

Jeszcze jedno - żagle przed zwinięciem skróć o 1/3 .

IMG_2155.JPG

IMG_2159.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

O ile mogęradzić to najpierw włóż je do herbaty , złapią ładny kolor. Zrób próbę na ścinku aby nie były za ciemne. Potem można postąpić na dwa sposoby które jeż praktykowałem :

1. biorę plastikowe żagle z zestawu smaryje je kremem . Żagle możesz w miejscach brytów przerysować delikatnie ołówkiem lub ostrą brązową kredką ( ja to robię z dwóch stron|) lub po prostu przeszyj ( dobrze to robią sąsiadki). Płótno nasącz lakierem bezbarwnym i lekko podsusz. Musi się jeszcze lekko kleić, wtedy dają się dobrze układać i teraz połórz je na plastik i uformuj , nabiorą krztałtow jakie im zadasz.

2. mocuję rogi żagla nitkami i dmucham na nie suszarką do włosów aż wyschną.

Można zamiast lakieru użyć usztywniaczy do materiałów jak np. krochmal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryszardb radzić możesz a wręcz powinieneś.. Tylko z tymi sąsiadkami to bez przesady bo żonie to raczej by się nie podobało Żagle planuje po prostu przeszyć biała nicią. Bo zauważyłem iż wtedy materiał staje się sztywniejszy i utrzymuje uformowany kształt gdy się odpowiednio naciągnie poszczególne szwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Właśnie się obudziłem z poczuciem iż minęły ponad dwa lata. No cóż moja syrena oberwała po masztach jakąś zabawką i odechciało mi się dalszych prac. Dziś jednak nabieram rozpędu naprawiając Nine i stwierdzam że w najbliższej przyszłości wreszcie skończę i tą łajbę. Może nie bardzo jest to dobry model ale warto go skończyć nawet jeśli ma setki błędów. Popracuje też nad tym wątkiem bo coś blado to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drażnił mnie ten widok

uszk1.jpg

 

W końcu wypiłowałem z wykałaczki brakującą część masztu. Uciąłem kilka sznurków. I wziąłem się za szalupy. Zawiązałem ponownie zerwany wcześniej foksztag. Jutro kiedy klej zwiąże zacznę trochę piłowania szlup i może maznę je farbą. W między czasie planuje wykonanie kilku dodatkowych detali (Na razie zgrubnych). Ale wpierw muszę poszperać w poszukiwaniu materiałów. Tak czy inaczej La Sirene brnie dalej. Może w wolniejszym tempie bo pracuje głównie na drugą zmianę ale wkrótce to się zmieni. W końcu Majówka za chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na koniec relacji zdjęcie z XVIII Ogólnopolskie Wystawy, Gdynia "DAR POMORZA" 27.06 - 26.08 . 2011

W kategorii open zajął zaszczytne II miejsce

IMG_5648.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.