Skocz do zawartości

Zatopiony okręt


yar75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów szkutników.Jako że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie zwracam się do fachowców z pytaniem.Chcę w swoim akwarium umieścić wrak okrętu.Myślałem nad okrętem podwodny zatopionym w skutek działania bomb głębinowych lub jakąś jednostką nawodną zatopioną przez torpedę.Jak powinny wyglądać zniszczenia takiego okrętu.Może macie takie fotki lub ktoś robił już coś takiego.

Proszę Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale wątpię aby twe rybki to przetrzymały;)

 

Zatrują się one od całej tej chemii zawartej w modelu.

 

No chyba, że masz same Głupiki- te dranie wszystko przetrzymią:D

 

Tutaj jest pewna bardzo swobodna interpretacja tematu...

viewtopic.php?p=116926&highlight=#116926

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem taki pomysł i popytałem się w sklepach zoologicznych co oni o tym sądzą. Odpowiedź była dość typowa

 

''Zaleca się aby wszystko co mamy zamiar wrzucić do akwarium, było uprzednio porządnie wygotowane (to się tyczy głównie muszelek) lub przynajmniej porządnie umyte i wypłukane z pozostałości płynu''

 

Rybki są delikatne... nie powiedziane, że zaczną zaraz padać jak muchy, ale jeżeli twoje akwarium jest egzotyczne i sporo warte- to nie ryzykował bym.

 

Jeżeli natomiast masz same Głupiki- to jak najbardziej zachęcam, bo efekt będzie świetny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatopienie jakiegokolwiek malowanego modelu w akwarium spowoduje stopniowe podnoszenie się związków toksycznych w wodzie co w krótkim czasie spowoduje osłabienie zwierząt. A to w krótkim czasie sprowadzi chorobę w postaci jakiejś infekcji bakteryjnej. Jakikolwiek klej inny niż silikon akwarystyczny będzie zabójstwem dla Twoich ryb. Z powodzeniem hoduje rybki w akwarium od wielu lat. Zaufaj mi i NIE rób tego błędu. No chyba że jesteś sadystą......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium wegetował sobie wrak malowany humbrolami a połączenie kadłuba dodatkowo uszczelnione było butaprenem. Co prawda nim zanurkował upłynęło sporo wody w sedesie, ale fakt pozostaje faktem że rybki to przeżyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. To że ryby przeżyły mogło być spowodowane wieloma czynnikami. Ale zależy także od pojemności zbiornika i wielkości modelu to jednak nie jest forum akwarystyczne. A temat naprawdę szeroki. Jednak podtrzymuje swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też jakie ryby... Ponieważ niektóre gatunki są bardziej wytrzymałe. Ale to nie zmienia faktu że model w akwarium nie jest najlepszym pomysłem. Do tego celu wymyślono przecież ceramiczne U-booty. Widziałem nawet pięknie zestrzelonego zero..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.