Skocz do zawartości

Scania 143m 500 Streamline - Italeri 1:24


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako (chyba) pierwszy cywil!

Zapraszam do oglądania i komentowania mojego najnowszego modelu Scania 143m!

 

O modelu:

Nie wzorowałem się na prawdziwych pojazdach, robiłem model z głowy tak jak mi się podobało więc niektóre elementy, rozwiązania mogą różnić się od oryginalnych i napewno to wykryjecie.

Modyfikacje zewnętrzne:

Na pierwszy rzut oka oczywiście widać kolor, patrząc od tyłu w oczy rzuca się zderzak od naczepy no i oczywiście komin (zrobiony ze standardowego tłumika od tego modelu) potem widać SSy na przedniej ośce i nowe tylne piasty (różnią się od orginalnych ale wyglądają lepiej od tych italerowskich) a i jeszcze chlapacze i tylny fartuch a na dachu kogut.

Wnętrze:

Czerwone z czarnymi wstawkami, jedna leżanka z tyłu, ciekawe obicie tylnej ścianki (nie wiem jak to nazwać), firanki za fotelami.

 

No to co? Fotki?

Proszzzz...

DSC00451-3.jpg

DSC00452-6.jpg

DSC00453-5.jpg

DSC00454-5.jpg

DSC00455-3.jpg

DSC00456-4.jpg

DSC00457-2.jpg

DSC00467-1.jpg

DSC00469.jpg

Z naczepką (kto wie może kiedyś jakaś będzie...)

DSC00458-1.jpg

DSC00459-1.jpg

Królowa z Księżniczką

DSC00464-1.jpg

DSC00460.jpg

DSC00461.jpg

DSC00465-2.jpg

DSC00466.jpg

Parę zbliżeń szczegułów:

DSC00471-1.jpg

DSC00470-1.jpg

DSC00475-1.jpg

DSC00476.jpg

DSC00478-1.jpg

DSC00479.jpg

DSC00485.jpg

DSC00454-6.jpg

DSC00451-4.jpg

DSC00452-7.jpg

DSC00455-4.jpg

DSC00456-5.jpg

DSC00457-3.jpg

DSC00486.jpg

DSC00488.jpg

 

Więc to by było na tyle chyba... możliwe że o czymś zapomniałem ale pewnie o to zapytacie i mi się przypomni...

 

Pozdrawiam no i komentujcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania ogólnie mi się podoba Boli jednak mnie przednia szyba Wiadomo o gustach nie będę tu dyskutował ,ale jest jeszcze sprawa pomazania klejem . Przyczepie się jeszcze do tylnego fartucha . Trochę krótki ,względem nowego zderzaka . Mogłeś też tylne piasty jednak trochę przykrócić No o antenkach już wspomnieli koledzy ,więc nie ma co pisać Komin trochę krzywo i odstaje od kabiny .

 

Ale i tak dla Ciebie za pomysł .Kolorek jest ładny,i kalki do niego pasują .Wnętrze też jest git. Tak więc może być

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że masz coś nie tak z aparatem - na każdym zdjęciu pojawia się skaza - na poniższym jest nad przerwą pomiędzy literą K i cyfrą 8 na tablicy rejestracyjnej DK 828 77:

DSC00453-5.jpg

Ale modelik bardzo mi się podoba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na cywilach, ale model jest jak już ktoś kiedyś powiedział "godny". Podoba mi sie.

Zastanawiam się właśnie nad brudzeniem. Już może nie błoto ale jakieś plamki z oleju i ropy by się przydały. Narzędzia też mogły być zużyte.

Podsumowując - świetny model.

 

PS. Rób zdjęcia na jednolitym tle - doda to uroku modelowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rObO87 Urok cywili polega na tym że się ich nie brudzi maja być glamour czyli lakier na błysk wszystko nowiutkie i czyściutkie ,dla mnie osobiście brudzenie cywila to profanacja tej dziedziny modelarstwa .

 

Krzychu126 Teraz tak twój model zacznę od dołu super single zrąbane tak nie wyglądają poza tym nie takie opony bo to nie na tym ich idea polega, rama powinna być w jednym kolorze bez żadnych akcentów , przednia szyba to już w ogóle porażka reszta dodatków to kwestia gustu a o tym sie nie dyskutuje ogólnie model czysto i dobrze zrobiony lakier te z dobry i na koniec + ode mnie za te prostokąciki pomarańczowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bez areo tak się nie da pomalować prawda?

 

2 pytanie ogólne:

 

1. po co umieszcza się różne tablice rejestracyjne w kabinie za szybą?

2. dlaczego cywilnych modeli się nie brudzi?

 

Malowałem sprayem, aero to dla mnie jeszcze droga zabawka.

Odp1: Widuje się na drogach ciężarówki w których dla ozdoby są tablice, naklejki, proporczyki, maskotki itp...

Odp2: Cywile również się brudzi, chociaż ja nie mam doświadczeń z tą dziedziną modelarstwa i podobają mi się takie nówki nieśmigane.

 

Pozwolę sobie dla przykładu zapodać ciekawe foty:

DSCF0330-vi.jpg

Jabbeke2008346-vi.jpg

181-vi.jpg

178-vi.jpg

 

A tu jeszcze taki... wojskowy cywil...

105-vi.jpg

 

Pozdrawiam!!!

 

PS: Nie mogłem się powstrzymać aby nie wstawić tych zdjęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (od razu zaznaczam że się nie znam) te single za bardzo wystają. Chyba powinny być troszkę bardziej schowane pod budą. Jak już w trakcie warsztatu zaznaczyłem że oznaczenie państwa "CH" jest krzywo naklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szakal85 tak ma być, nie każdy kierowca, patrzy czy jest równo, czy nie.

 

Dokładnie tak choć nie powiem że od razu chciałem żeby było krzywo.

A co do zdjęcia z Sycowa to nie wiem nigdy tam nie byłem (a chciałbym bardzo) fotę mam z neta.

 

Acha, jak zauważył Kermit na zdjęciach jest jakby paproch. Nie wiem co to, próbowałem czyścić obiektyw w telefonie i nic to nie dało, może jakiś zepsuty pikselek czy coś...

 

Jeśli chodzi o te nieszczęsne (wg niektórych) tablice to jeszcze raz powiem że ja widuję dużo ciężarówek z tablicami, proporczykami i maskotkami na ulicach i niektóre to mają tego tyle że pół szyby zasłania...

Ja się nie denerwuję, po prostu wyrażacie swoje zdanie a ja swoje.

Mam fotkę (Pan tornado się chyba nie pogniewa) modelu gdzie też jest troszkę ozdóbek za szybą i mi się podoba:

iveco0046uk.jpg

 

Fartuch przedni chciałem zrobić na bazie tego zdjęcia (czerwona Scania)

DSCF0285-vi-1.jpg

Jest papierowy więc możliwe że się troszkę wygiął jak brałem model w ręce.

 

...Chwale za to pomysłowośc i wkład twojej pracy w ten model

 

Dzięki wielkie, starałem się jak mogłem, ale jeszcze się uczę od lepszych

 

Myślę że wszystko sobie wyjaśniliśmy więc pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę swoje trzy grosze do tematu wyglądu szyby

Mogłeś te tablice chociaż ''ładniej'' rozmieścić.Według mnie na twojej szybie są chaotycznie jakoś poukładane. Ja bym rozmieścił to tak (tylko bardziej równo ) :

 

1415088.jpg

 

P.S. Nie śmiać się że taki nie jaki ten rysunek

 

Ale teraz głównie mówię to jako jako przestroga na przyszłość

Ale jak Ci się podoba to dobrze W końcu to Twój model nie mój

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotkę (Pan tornado się chyba nie pogniewa) modelu gdzie też jest troszkę ozdóbek za szybą i mi się podoba:

Nie ma sprawy

Faktycznie jeszcze nie tak dawno temu można było spotkac na drogach trucki z przednimi szybami tak ozdobionymi, że praktycznie mało co było widać prez nie. W moim liazie też tak miałem do czasu gdy policjant chciał mi za to dać mandat i zabrać dowód rejestracyjny. Na szczęście obyło się bez tego, ale za to na poczekaniu musiałem pościagać wszystkie proporce itp. ozdoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtaczając złom, cieknący olejami, z zardzewiałymi gąsienicami..powiem.

 

Musiałem poczekać co obeznani napiszą.

 

Jesli o mnie chodzi, bardzo lubię ten typ modelarstwa(cywilnego)..ale przeważnie oglądać.

Ja, biłbym szyby, dziurawił i "łysił" opony, z każdego możliwego miejsca puszczał oleje, zostawiał zacieki po wlewaniu benzyny, olei napędowych...itd.

 

 

Widać, że model pochłonął masę pracy i widząc zdjęcia, owocnej.

 

 

 

Gratuluję ukończenia modelu konkursowego !

 

 

 

.....odjechał, cieknąc smarem, olejami...z masa młotków ciagnących sie po ziemi...przywiązanych do stalowych łańcuchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O naklejkach było już wspominane, więc już nic nie mówię, SS jak dla mnie źle zrobione, pierścień za dużo wystaje, osobiście mi się nie podoba ten chlapak z przodu, rozumiem, że chciałeś zrobić tak jak w tej Scanii co pokazałeś, ale tam troszkę inaczej to wygląda, chodzi mi o te 2 mniejsze chlapaki, ta jedna antena mogła by być prosta, a nie jakiś zawijas.

 

Ogólne wrażenie ok.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie!

 

O kurcze... tornado i Rafał Jankowski wpisali się jeden pod drugim!!! Jam niegodzien...

 

Takie ozdóbki pasują do tych starszych samochodów jakim niewątpliwie jest ta Scania. Bodzio, masz trochę racji, w następnym modelu dokładnie to przemyślę.

 

Jeśli chodzi o wystające lekko za nadkola opony no to mogę powiedzieć jedynie tyle że to jest chyba zabronione przez prawo, ogumienie nie może wystawać poza obrys pojazdu i można dostać mandat lub stracić dowód (chyba) no ale widać dużo osobówek tuningowanych gdzie koła duuuużo za dużo wystają z nadkoli.

Rozumiem że zewnętrzny pierścień powinien być zeszlifowany, przyznaję się do winy.

Coś ostatnio pożyczam fotki więc w tym poście będzie nie inaczej...

Model szanownego kolegi Krystiana w skali 1:87 też ma wystające opony poza nadkola (nie jest to z mojej strony złośliwe...)

DSC01082.jpg

 

Antenki są z kłaków od miotły, wziąłem pierwsze lepsze dwa kłaczki i jeden był prosty a drugi zawinięty na końcu, no ale jeśli samochód stoi trochę pod jakimś niskim dachem to i antenka się wygnie...

Chlapacze, na zdjęciu na którym się wzorowałem są w jednej linii a u mnie nie bo tak mi się bardziej podobało aby koła miały chlapacze z przodu i z tyłu (zaraz za przednimi kołami też są chlapacze, jakby ktoś nie zauważył...) Jak to mówią, lepsze takie niż żadne!

No dobra, o gustach się nie dyskutuje, jeden jeździ Matizem a inny Hondą CRX

Modelu nie będę brał na wystawy i konkursy, będzie stał na półce u mnie w pokoju. Chyba że na konkursik u mnie w mieście, w zeszłym roku były dwa trucki (oba moje) ale tam jest nacisk na militaria, w szczególności te krajowe...

 

No cóż, pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie odbieram tego jak jakiś naskok czy coś w tym stylu, normalna wymiana zdania to Tobie ma się podobać ja tylko wymieniłem co według mnie jest źle zrobione lub co mi się nie podoba.Nie widzę tylko sensu porównywania modelu w skali 1:24 do skali 1:87, produkcja tego produktu/przedmiotu nie jest przecież zależna od nas (Odbiorców/Kupujących) taki model wyprodukowali taki kupiłem.A ja jestem kolekcjonerem i nie mam zamiaru ucinać tej belki na której trzymają się koła, aby było wszystko równiutko model wtedy traci na wartości itp.

 

Powiedzenie "lepsze takie niż żadne" akurat nic wspólnego nie ma z chlapakami, to nie jest silnik czy coś innego kiedy się denerwujemy, że go brak itp, a chlapaki to są już gusta zależne od nas.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.