Skocz do zawartości

Spadochroniarze IDF - moje pierwsze figurki [w budowie]


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Żebyście sobie nie pomyśleli, że zupełnie nic nie modeluję, to postanowiłem zdać wreszcie raport z pracy nad moim pierwszym zestawem figurek.

 

IDF0.jpg

 

Jest to bardzo stary Dragon 3001 (w moim przypadku pochodzący z pudełka Italeri) i jego jakość jest nie najwyższych lotów. Ale skoro już te figurki zacząłem, to je skończę.

A napocząłem je baaaardzo dawno temu i co jakiś czas coś tam przy nich dłubałem. Na dłuższy czas stanąłem, bo nie umiałem pomalować twarzy ani rąk, aż wreszcie przy okazji prac nad kierowcą Hummera przemogłem się i zabrałem za to. W tym celu zakupiłem olejne farby artystyczne Astra - sienę paloną i biel tytanową. Kierując się różnymi poradnikami i opisami przystąpiłem do dzieła.

W tym miejscu mam do Was prośbę, o ocenę moich wypocin, ze szczególnym uwzględnieniem części cielistych.

 

Kadłubki ;-) :

IDF1.jpg

IDF2.jpg

 

Głowy (jak ktoś się nie chce przerazić, to lepiej niech tam nie klika ):

th_IDF3.jpg

 

Oczywiście muszę jeszcze skończyć oczy, pomalować usta i paski od hełmów.

 

Ręce:

IDF4.jpg

 

Wyposażenie:

IDF5.jpg

 

Czy jest bardzo źle jak na pierwszy raz, czy "ujdzie w tłoku"?

Dodam tylko, że kolor cielisty nie za bardzo mi wyszedł i trochę przypomina barwę świnek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy raz to jest bym powiedział Wery łel. fajny kolor skóry ci wyszedł taki dość charakterystyczny dla Żydów... serio. Aha no i fajnie że dokładnie opiłowałeś pozostałości po formach. Miło sięna to patrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Artku, za pierwszą opinię.

 

fajnie że dokładnie opiłowałeś pozostałości po formach

Jak zaczynałem robić te figurki (tak chyba około 10 lat temu to było ) to nawet mi to głowy nie przyszło. Dopiero jak powróciłem do modelarstwa i zdobyłem już trochę wiedzy, to gdy spojrzałem na te ślady, które kiedyś pozostawiłem, to aż się przeraziłem i szybko je oszlifowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że Ci się podobają Łukaszu.

 

Z tymi kolorami, to jest tak, że niestety część z nich jest niewłaściwa, ale gdy zaczynałem malować te figurki to byłem jeszcze na tyle głupi, że zaufałem instrukcji producenta i użyłem takich barw jakie on proponował. Teraz już to wiem bo znalazłem zdjęcia prawdziwych żołnierzy. Zostawię już jednak tak jak jest, bo chciałbym ich wreszcie skończyć.

 

Najbardziej ciekawi mnie ten z RKM i noszami - będę stanowczo nalegał na fotki gotowego

Jak tylko skończę (ale znając moje tempo może to może długo potrwać) , to oczywiście wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, że poprosiłem kuzyna, żeby zrobił mi fotki, to pokazuję co tam dalej wystrugałem.

 

Myślałem, że jak wreszcie udało mi się pomalować części cieliste, to teraz będę już miał z górki. O ja głupi, jakże się myliłem. Wziąłem się za przyklejanie rąk i załamałem się. Broń za nic nie chciała w nich leżeć tak jak powinna. A o palcach na spustach to już nawet nie wspomnę. Musiałem się zabawić w chirurga. Myślałem, że w końcu mnie coś trafi, ale mniej więcej udało mi się dopasować karabiny w 3 przypadkach. Czwarty trochę sztucznie leży.

 

IDF6.jpg

IDF7.jpg

IDF8.jpg

IDF9.jpg

 

Następnie zabrałem się za dokończenie oczu. Robiłem to wg przepisu podanego w tym artykule:

http://www.old.modelarstwo.org.pl/figurki/technika/malowanie_twarz/index.html

Jak mi wyszło oceńcie sami.

 

IDF10.jpg

IDF11.jpg

Głów nie przyklejałem jeszcze do tułowi, bo chcę najpierw pomalować usta. A nie udało mi się na razie uzyskać satysfakcjonującego odcienia farby do tej czynności.

 

No to zostało mi już tylko dokończyć malowanie broni i podorabiać paski do niej i wyposażenia (he, he tylko jak je wykonać?) oraz zrobić kabel i antenę do radiostacji.

No i oczywiście muszę wykonać podstawkę.

 

Na koniec bardzo chciałbym Was prosić o ocenę tego jak mi idzie, bo samemu trudno mi to obiektywnie zrobić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba jeden z Twoich wojaków w coś wdepnął???

 

Nie mam zielonego pojęcia o figurka, poza tym, że zrobienie naturalnie wyglądającej twarzy z oczami, to makabra. Z Twoich twarzy najbardziej podoba mi się trzecia, a najmniej czwarta (ma za duże lewe oko, prawie na nos mu wlazło). Pierwszą i drugą twarzyczkę trudno ocenić, bo prawie ich nie widać.

 

Skóra na dłoniach będzie tak połyskliwa, czy trochę ją zmatowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plastelinę wdepnął Gulusie, he, he. Bo inaczej to nie chciał stać.

 

Co do mych malarskich wyczynów, to o dziwo 2 pary oczu (które mi dobrze wyszły) udały mi się za pierwszym razem. Natomiast "wytrzeszcze" próbowałem poprawiać, ale było jeszcze gorzej, więc poprzestałem na tym co widać. Jak mnie coś najdzie, to może spróbuję jeszcze doprowadzić je do bardziej ludzkiego wyglądu.

 

Wiem, że zdjęcia twarzy są za małe, ale były zrobione w za niskiej rozdzielczości. Niestety zorientowałem się dopiero, gdy je obrabiałem. Wolałem więc dać takie, niż żadne.

 

Ręce błyszczą się tak, ponieważ zabezpieczyłem je Sidoluxem. Gdy już wszystko skończę, to całe figurki polakieruję matem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

mam kumpla co robi figurki jak jabym tak je umiał robic troszke sie swieca jak dlamnie te figurki ale to moze wina zdjec tylko, oczy sa genialne mogles je np igła zrobic ja tak robie i fajnie wychodza, ale sam bym lepiej niempomalowal reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

troszke sie swieca jak dlamnie te figurki

Jak już wyżej pisałem, gdy je ukończę, to wtedy na matowo je polakieruję.

A oczy malowałem właśnie igłą, no ale jak widać nie bardzo mi to jeszcze wychodzi.

 

Co do farb artystycznych, to był to mój pierwszy z nimi kontakt, ale stwierdzam, że przyjemnie się nimi maluje. Tyle tylko, że bardzo długo trzeba czekać aż całkowicie wyschną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyszły Ci figurki

Mam kilka figurek w zestawie akcesorii do trucków i boję się za nie zabrać aby ich nie spartolić, ale może kiedyś skuszę się.

7204be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam te figurki, musze ci powiedziec że są bardzo ciekawe, ale niestety wszystkie w mbardzo "nieżyciowych" i niefizjologicznych pozycjach i jak narazie ciezko mi jakąś ustawić koło modelu, bo ludziki wygladaja jakby sie przeciagały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwałę Tornado.

Musisz zabrać się za te figurki. To wcale nie jest takie trudne, na jakie wygląda.

A w Twojej skali, to nawet łatwiej twarz i oczy pomalować.

 

A o których figurkach piszesz Świstaku? O moich, czy Tornada, bo moje, to wcale "nieżyciowe" nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach przepraszam za nieścisłośc, oczywiście mowie o tych italieri 1:24 Tornada, twoje zato wyglądaja całkiem realistycznie, szkoda tylko że nie moja skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek...

te figurki to izraelscy żołnierze są, nie?

to czemu do choinki wyglądają jak dzieci norwegów i córki młynarza?

 

a nad twarzami rzeczywiście może posiedź jeszcze trochę... szczególnie oczy się o to proszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Napisano (edytowane)

Przy okazji fotografowania Bradleya pstryknąłem też figurki, a właściwie to podstawkę, którą zamierzam im zrobić. Scenka ma przedstawiać żołnierzy na patrolu. W tej płycie kartonowo-gipsowej wydrapię kamienny mur a na podłoże nasypię piasku i ewentualnie dodam jakieś kamyki i krzak no i może kilka kęp trawy pod murem. (Mam tylko nadzieję, że będę to potrafił zrobić. ) A po drugiej stronie muru ma stać zardzewiała beczka a obok niej kupa gruzu. Zdała by się jeszcze jakaś stara opona, ale niestety nie mam żadnych zbędnych.

Wracając zaś do figurek, to jak można zauważyć zacząłem dorabiać im paski do plecaków i broni. Robię je z taśmy maskującej Tamiyi pomalowanej na odpowiednie kolory.

Oto parę zdjęć:

IDF12.jpg

IDF13.jpg

IDF14.jpg

 

Oczywiście jak macie jakieś sugestie, to chętnie ich wysłucham.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw jednemu oko, a reszta jest OK przykuzysz ich troche i bedzie dobrze

wyedytowane

sorki nie zauwazylem ze druga strona jest ale troche zakurz im spodnie i wogole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Wasze opinie.

 

czy on nie ma trochę krzywo prawej ręki przyklejonej?
Ręce poprzyklejałem tak, by jak najlepiej do broni pasowały.

 

Spróbujesz cieniowania?
ale troche zakurz im spodnie i wogole

Tym razem nie będę już tego robił, bo chciałbym wreszcie te figurki skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po długim okresie przestoju zabrałem się wreszcie za zrobienie podstawki do moich figurek. Jak na razie udało mi się zmajstrować taki oto mur:

IDF15.jpg

 

Rzut z drugiej strony:

IDF16.jpg

 

Przy jego wykonaniu kierowałem się tym poradnikiem:

http://figurki.org/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=71

 

Jak zwykle liczę na Wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.