Skocz do zawartości

StuG IV wczesny późny - Dragon 1/72 + Eduard + inne


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Post pod postem.

 

Psiknąłem szarą podkładówką z puszki. Cienko, tyle tylko, żeby baza dobrze łapała. Na tym kończę warsztat do czasu uzbierania kasy na aerka. Się zaciąłem w sobie patrząc na prace czaka i temira... Też tak chce

 

Wyraźnie w takim powiększeniu widać miejsca łączenia zimmeritu zapaćkane szpachlą dość nieudolnie. No niestety lepiej się nie udało. Mea culpa...

 

Post z dedykacją dla tych, którzy mają problem z czytaniem postów bez emotek i "mszczów w wykrywaniu trolli forumowych".

 

P1010058e.jpg

P1010056e.jpg

P1010055e.jpg

P1010052e.jpg

P1010051e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie co do gąsek. Jaki Ty masz sposób na to, aby DS-y od Dragona wyglądały realistycznie? Sam pierwszy raz w życiu mam z nimi styczność, a nie wiem jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać, aby wyglądały realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe... Akurat ten model to nie jest najlepszy przykład na "realistyczne DS-y", bo temat łączenia i ułożenia na górnych rolkach zlaqłem całkowicie - po prostu będą tam płyty pancerne i absolutnie nic nie będzie widać.

 

DS-y kleję na klej do plastiku (Faller lub Contacta). Tutaj łączenia są na górze z powodu jak wyżej, ale normalnie robię ja na dole. Tajemnica ułożenia jest prosta - w Pz IV najpierw ułożyłem gąski na kole napędowym i przykleiłem., później szedłem "do tyłu" o układałem wszystko na rolkach nośnych, żeby ładnie było. Potem połączyłem gąski i zacząłem układać na kołach jezdnych, a na końcu naciągnąłem na koło napinające. Wszystko robiłem BARDZO POWOLI, czekając aż gąsienice dobrze się przykleją do poszczególnych kół. I właściwie to cała tajemnica - powoli i cierpliwie układać.

 

Przykład na Hummelu z Dragona, gdzie już się starałem:

IMG_2581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się maszyna zapowiada. Miałem troszkę obaw jak ten blaszany zimmerit będzie wyglądałał a tu proszę, całkiem całkiem.

A co dalej z malowaniem przewidujesz?

Mocno spracowany będzie czy funkel nówka?

Nie ukrywam, że będę podglądał co podziałasz z eksploatacją na zimmericie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała sugestia bo widze ze sprezyny z tyłu przy blotnikach wyszly troche malo subtelnie, mozna uzyt struny gitarowej z owijką.

 

Clipboard02.jpg

 

tak to wyglada w 1/35, uzyłem chyba grubej E ale mysle ze do 1/72 by sie nadała powiedzmy struna D albo G ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada w 1/35, uzyłem chyba grubej E ale mysle ze do 1/72 by sie nadała powiedzmy struna D albo G ;)

Zależy też z kompletu jakiej grubości pochodzi dana struna. Jedna E6 może być półtora raza grubsza od innej E6.

 

A struny można kupić osobno prawie w każdym sklepie muzycznym, po 5zł będą najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniuchy

Czy nie lepiej po prostu nawinąć cieńki drucik na nieco grubszy?

Za zaoszczędzone fundusze można nabyć np materiał na blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze się dowiem, co to są tensocromy

 

Farbki "efekciarskie" ze stajni LifeColor. Rdza, paliwo, okopcenia, kurz, błoto itp. Mocno transparentne na medium ułatwiającym rozpływanie się po zakamarkach. Fajna sprawa, aczkolwiek próbowałem tylko rdzę i ropę

 

Radek, przejechałeś go po zimmie suchym pędzlem w bazowym kolorku, prawda? Tego mi chyba m.in zabrakło w KT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, tego na zdjęciach nie widać, ale... przejechałem go suchym pędzlem w trzech kolorkach w zależności od koloru plamy

 

No nie widać za cholerę

Widać tylko "żółty". A jakich kolorków użyłeś z ciekawości spytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie fotki przed urlopem. Nałożyłem wash, zrobiłem przetarcia metalizerami, obicia (co jak widać ciągle wychodzi mi słabo - jakieś za duże zawsze mi się robią). Oczywiście nie obyło się bez strat: pokrzywiłem kółka z jednej strony, które wcześniej z mozołem prostowałem, przy nakładaniu "kołpaków" i straciłem jedną rączkę zamykania włazu dowódcy...

 

IMG_6016.jpg

IMG_6012.jpg

IMG_6013.jpg

IMG_6014.jpg

 

Do zobaczenia w lipcu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.