Skocz do zawartości

Alfa+Kilo, Maquette 1/400


lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, małe sprostowanie - na openera pojechał inny autor alfy, i mam nadzieję że bawił się doskonale :)

Tymczasem załoga stoczni wróciwszy do Moskwy, zabrała się do pracy. Niespiesznie oczywiście, bo opalenizna jak wiadomo krępuje ruchy. Wzięli założyli podkute buty, chwycili skrzynki z narzędziami, odblokowali trapy, i zaczęli szurać tym wszystkim po kadłubie 705-ki.

 

112.jpg

113.jpg

114.jpg

115.jpg

116.jpg

117.jpg

 

Najpierw igłą i farbką w kolorze tytanowym rysowałem wzorek odrapań wzorując się mocno na fotkach z okładki specwypusku Tajfuna. Następnie wziąłem rozcieńczony kolor gumy zmieszany z jakimś wcześniej rozmieszanym brązem i tym kolorem tonowałem niektóre miejsca. Po jakimś czasie dodałem do mikstury kilka kropel zdechłego niebieskiego i kontynuuowałem chaos. Tego tonowania prawie nie widać, trzeba wsadzić nos w wykładzinę anechoiczną, żeby coś faktycznie zaczęło drażnić oko.

 

Załoga zajmująca się kilo na razie strajkuje, bo przywództwo nie ma jasnej koncepcji co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, małe sprostowanie - na openera pojechał inny autor alfy, i mam nadzieję że bawił się doskonale

Oj taaaak. Oprócz Otwieracz'a polecam Cafe Strych w Gdyni.

 

Ale do rzeczy. Fajnie wyglądają zadrapania na dziobie i rufie, te pod klapkami chyba bym podkreślił washem - ciut brakuje im głębi (ale to moja subiektywna opinia pogłębiona efektem makro). Myślę, że dodałbym jeszcze odrobinę odrapań wokół białych podwójnych prostokątów i "butelek". Na fotkach wyglądają one na punkty cumownicze - chyba też powinny być podmęczone. Podobają mi się namalowane żaluzje na kiosku. Czy będziesz dodatkowo matował porośniętą część kadłuba?

Tak sobie też myślę, że fajnie by było aby model spoczął na takiej "kolejowej" platformie widocznej na fotkach w specwypusku.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze pojadę drugą warstwę obić w kolorze po prostu szarym-szarym. To, w połączeniu z kolejną warstwą prawie niewidocznych filtrów powinno zamknąć sprawę obić kadłuba alfy.

Porośnięta część kadłuba jest już nieźle matowa, myślę czasem że brakuje jej faktury która by ten mat podkreśliła.

"Kolejowa" platforma? Przyznam, że w trakcie poszukiwania koncepcji na podstawkę dla modelu bardzo pożądliwym okiem patrzyłem na to rozwiązanie. Ale. Trzebaby się chyba zainteresować techniką odlewania, bo dłubać to wszystko z plastiku 0.5mm x ~20szt to nie na moją cierpliwość.

Na razie podstawka będzie (hmm...) jednak w wariancie "temp", a finalną wersję podstawki powstanę jak wrócę na stałe do Wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a nie budujesz tego gdzieś nad morzem Północnym albo Barentsa ? tak czy inaczej cieszy fakt, że prace wróciły. Tak się tylko zastanawiam, czy drugi Twój model nie jest samotny, cały czas dłubiesz przy jednym

...

ps - podstawka na platformie kolejowej - rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilo był nieobecny od jakiegoś czasu, bo stopień wybrudzenia kadłuba uznałem za wystarczający, i wszystkie wodorosty skierowałem na alfę.

 

Trzepaczka alfy w stadium larwy i poczwarki.

 

120.jpg

121.jpg

 

Po tym jak wynalazłem Markowi dodatkową trudność w postaci pierścieni na czubku tejże "czepaczki", sam też ten drobiazg dorobiłem - ale tylko jeden pierścień. Ten drugi, mniejszy byłby już po prostu niewidzialny.

 

Zabawa z peryskopami i wszelkimi radarami polegała głównie na cięciu igieł o różnych średnicach, krojeniu malutkich pasków folii aluminiowej i szlifowaniu do różnych kształtów pręcików polistyrenu o różnych grubościach. Peryskop 705-ki dostał jeszcze jako wisienke na czubek kawałek folii aluminiowej, będzie coś błyszczało imitując szkło.

 

Potem jeszcze dodałem boczne światła nawigacyjne alfie, wyciąłem z foli alu pokrywy peryskopów (sorry, żadnego żebrowania od wewnątrz, nie mój rozmiar), dolepiłem ponorkom po śrubie w dupkę i....

... no i koniec. Koniec, koniec, naprawde.

 

122.jpg

 

Galeria o tu:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=252179#252179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie, powiedz tylko, skąd wziąłeś tę śrubę w "Warszawiance"? W moim "trąbkowym" kilosie nie ma takowej, kształtem piór przypominają raczej tą z Liry.

Która jest poprawna? Może Marek będzie wiedział?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie też bardzo mi się podoba! O ile się nie mylę taka śruba jest w zestawie. Nie wgłębiałem się w temat Kilo - z tego co zaobserwowałem stosowano na nich różne śruby. Znana jest nawet fotka z zamontowanym pump-jetem...

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek pisze - jest fotka z pump-jetem:

pump-jet.jpg

 

jest fotka z "liryczną" śrubą:

Kilo21.jpg

 

jest w końcu i ten wentylatorek który Maquette wrzuciło do pudełka (w wariancie nie tak uświnionym jak w modelu):

1555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana jest nawet fotka z zamontowanym pump-jetem...
- to proj. 877W jedyny zbudowany przedstawiciel to Б-871 "Алроса" - nalezy do Floty Czarnomorskiej - obecnie to chyba tez jedyny o.p. tej floty.

 

Fotki pednika byly juz na forum

viewtopic.php?t=227&postdays=0&postorder=asc&start=45

 

Troche wiecej fotek jednostki:

http://flot.sevastopol.info/ship/podlodki/b871.htm

 

Jezeli jestesmy juz przy srubach, to pieciopiorowa miala tylko prototypowa ALFA pr.705 czyli K-64, wszystkie "seryjne" czyli pr.705K plywaly juz z siedmiopiorowymi srubami.

 

Modele miodzio, brudzing super, a malowanie pedzlami dodalo tej specyficznej "chropowatosci" radzieckich op.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post scriptum:

Trzy fotki z pakowania alfy w podróż do Polski.

Podstawka zupełnie przypadkiem elegancko pasuje do pudełka po chusteczkach do nosa, dodatkowe zabezpieczenie trzyma model w miejscu i nie pozwala mu zmasakrować delikatnych masztów:

200.jpg

201.jpg

202.jpg

 

Kilo czeka aż wysmarkam kolejne pudełko chusteczek.

 

O ile mi wiadomo, będzie to pierwszy przypadek transportu okrętów podwodnych drogą lotniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.