Skocz do zawartości

MH-60 G Pave Hawk Italeri 1:48


cparty95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam wam moją ostatnią pokrakę jest to MH- 60 G od Italeri

w skali 1:48.

Nie jest świetny ale widzę, że wychodzi mi już coraz lepiej, nie robię smug itp. Model jest dobry skleja się bez większych przeszkód, ogólnie polecam jak za tą cenę (50 zł) to kawał dobrego modelu. Przepraszam za jakość zdjęć niestety obecnie nie posiadam lepszego aparatu i zdjęci są trochę rozmazane oraz prawie w ogóle nie oddają kolorów. Ale koniec gadania czas na galerię

 

Pozdrawiam Patryk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem od robienia zdjęcie nie jestem. Ale mogę dać jedną rade. Jeśli posiadasz w aparacie samowyzwalacz, to ustaw aparat n.p. na krześle lub stercie książek, na czymkolwiek stabilnym dzięki czemu zdjęcia nie będą takie rozmazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość zdjęć niestety obecnie nie posiadam lepszego aparatu
Jako, że kwestia kiepskich jakościowo zdjęc została ostatnio przywołana do przedyskutowania i pewne ustalenia zostały poczynione, tak naprawdę te zdjęcia, przynajmniej część z nich kwalifikowałaby się do usunięcia. Póki co jednak nie będziemy nic usuwać, ale powinieneś nad tymi zdjęciami popracować trochę. Ja mam dla Ciebie jedna radę. Zanim je wrzucisz w sieć, dokładnie je obejrzyj. Przyjrzyj im się i zastanów się, czy Ty byś chciał takie fotki oglądać? Czy zatrzymałbyś się chociaż przez chwilkę, żeby przyjrzeć się modelowi i ewentualnie coś napisać? Zwracaj uwagę na to, co pokazujesz i gdzie. Na pierwszych zdjęciach oglądamy model, czy dywan? Bo akurat dywan jest bardziej wyeksponowany niż model. Po co takie zdjęcie pokazywać? Kilka zdjęć jest bardzo nieostrych/poruszonych. Nie widziałeś tego? Po co takie zdjęcia pokazywać? Przecież niewiele na nich widać. Lepiej pokazać dwie dobre foty, niż dwie dobre i 10 zrypanych. Zawsze możesz później uzupełnić posta o kolejne zdjęcia. I generalnie nie spiesz się. Nie wrzucaj wszystkiego po kolei, tylko wybierz te zdjęcia, które wyszły. A jak nie wyszły, to powtórz ujęcie. Przecież forum Ci nie ucieknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mówili, trochę dobrych chęci Dokup drugi brystol, bo model jest duży, połącz dwa brystole o tym samym kolorze i stwórz większe tło. Dzięki temu na zdjęciu będzie model + tło, a nie model+tło+dywan. Jeśli nie masz statywu, tu ustaw aparat na samowyzwalacz (np 2 sekundy) i połóż na stertę książek, chodzi o to, żeby w czasie robienia zdjęcia nie został poruszony. Zdjęcia z ręki nie wychodzą. Jeśli masz taką możliwość to włącz ten tryb makro, on pozwala robić zdjęcia z małej odległości. Wnioskuję też, że model nie był przy oknie, a warto. Aparat dobiera krótszy czas ekspozycji i zdjęcia są mniej poruszone. Jak pokazujesz coś internecie, na forum, to postaraj się, żeby było to przynajmniej ZNOŚNEJ jakości, bo tutaj prawie nic nie widzę. Czekamy na lepsze zdjęcia, bo modelik fajny chyba

 

Powodzenia w cykaniu ładnych fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec uwaga: do zrobienia zdjęć wcale nie potrzeba super aparatu, tylko kilku podstawowych umiejętności opisanych w internecie milion razy i do opanowania w jedno popołudnie. Akurat brak ostrości, poruszenia i źle dobrany balans bieli zależą bardziej od fotografa niż od aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw aparat na samowyzwalacz (np 2 sekundy) i połóż na stertę książek, chodzi o to, żeby w czasie robienia zdjęcia nie został poruszony.
Dobrym patentem jest np. worek z grochem. Nawet taki zwykły, foliowy, śniadaniowy. Wsypujesz tego grochu tak, żeby było tam lekko luźno, żeby dało się taki woreczek "formować" i na nim stawiasz aparat. Masz wtedy możliwość ustawić go pod różnymi kątami. Już nie wspomnę o tym, że taki mały, podręczny statywik biurkowy kosztuje raptem kilkanaście złotych. Na Allegro są takie po 10.99 + koszty przesyłki. Jak mniemam, nie masz jakiejś ciężkiej lustrzany, tylko mały kompakcik, więc taki statyw w zupełności się sprawdzi (z resztą, lustrzankę też utrzyma).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Cparty95 zrobiłes kilka zdjęć swojego modelu i wrzuciłeś od razu na forum, nie robiąc z nimi nic. Ostatnio była "wielka" dyskusja na temat zdjęć. Po pstryknięciu nawet ich nie rozjaśniłeś tylko wrzuciłeś takie ciemne. Pozwoliłem sobie rozjaśnić twoje zdjęcia co trwało ok 5 sek w progranie graficznym. Nie bądz zaskoczony, jak otrzymasz same uwagi nie na temat swojego modelu, tylko na temat jakości swoich zdjęć.

Twoje zdjęcie.

103_0567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Na temat fotek sobie daruje uwag natomiast powiem coś o samym modelu:

Pierwsze co rzuca się w oczy to to, że jesteś początkującym modelarzem i tu dla Ciebie spore brawa bo całkiem nieźle wybrnołeś z opresji jaką jest ten model

Moje uwagi to przede wszystkim zachlapane klejem przeszklenia i szpary. Italeri niezbyt postarało się o spasowanie elementów i wypadało by użyć szpachli lub kleju CA. Niestety na tych fotkach nie widać tego co chciał bym zobaczyć - spasowanie wnętrza z kadłubem. Kalki się świecą niestety natomiast malowanie sprawia wrażenie całkiem ok.

Porwałeś się na dosyć trudny i bardzo mało dokładny model w którym nie szczędzi się szpachli i papieru ściernego. Jeśli zdecydujesz się na zrobienie kiedyś SeaHawka czy BlackHawka z italerki to wiedz, że to dokładnie te same wypraski. Nie jest źle ale mogło by być o wiele lepiej

I rada na przyszłość - ja w tym i innych pochodnych modelach szczeliny zalewam CA bo znacznie łatwiej się odtwarza linie podziału blach.

Pozdrawiam

 

EDIT: Teraz zauważyłem że chyba Ci się kalki na wirniku głównym odkleiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.