Skocz do zawartości

USS "Connecticut" (Bronco 1/350 *Seawolf* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

"Okręty podwodne typu "Seawolf" to ostatni zaprojektowany w czasach zimnej wojny typ amerykańskich myśliwskich okrętów podwodnych, stanowiący w swojej dziedzinie szczytowe osiągnięcie technologiczne tego okresu. W napędzanych siłownią z reaktorem wodnym-ciśnieniowym i pędnikiem zamiast śruby okrętach, zastosowano najnowocześniejsze technologie, których efekty zastosowania - zwłaszcza w zakresie poziomu wyciszenia - do dziś stanowią punkt odniesienia w budownictwie okrętowym. Koszt trzech okrętów typu Seawolf wraz z przedkonstrukcyjnym programem naukowo-badawczym i budową to niemal 16 mld dolarów. Jeśli pominąć lotniskowce z napędem jądrowym, okręty te są najprawdopodobniej najdroższymi okrętami kiedykolwiek skonstruowanymi. Pomijając jednak kwestię ceny, bez wątpienia parametry podwodnego stealth, zaawansowanie technologiczne, jakość i klasa wyposażenia okrętu - w tym systemu akustycznego, a także siła uzbrojenia okrętów typu Seawolf, czynią te jednostki zdecydowanie najsilniejszymi z obecnie używanych myśliwskich okrętów podwodnych świata."

...

...

Kolejny podwodniak z serii 1/350. Kolejny amerykaniec. Tym razem Broco'wski SeaWolf.

41e4b703d8380e69m.jpg

...

W niewielkim pudełku jedna wypraska, dwa dokładnie odlane kadłuby, oraz elementy podstawki.

36f59ba156c64c79m.jpg

...

Kadłuby są porządnie odlane, wypraska również. Luzem leżące elementy podstawki też sprawiają dobre wrażenie. Wszystko ładnie i cacy, tylko że... mało tego... Do tego jeden ładny zestaw kalek.

c5d6ce4ac18df1c5m.jpg 23657c1740254fbcm.jpg 0df51b7e5fd23398m.jpg 3048ef85a4961667m.jpg 74a63674e94bc72fm.jpg

...

Ponieważ elementów nie jest wiele, to i instrukcja nie będzie długa. Nie podoba mi się w niej pomieszanie malowania i klejenia jednocześnie - po prostu dla początkującego modelarza może być odrobinę nieczytelna. Plusem z kolei jest errata do kalkomanii.

4c52b4d314edf0d8m.jpg f54417c24e106451m.jpg 1262992682168be7m.jpg 1b57a2b6800d45f3m.jpg 70cfb826c10b89e9m.jpg

...

*Wstęp pochodzi z Wikipedii. no to zaczynamy kolejną relację

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć te SIŁÓLFY są najnowocześniejsze... To już nie są najcichsze. Wyprzedza go w tej dziedzinie szwedzki GOTLAND którego to zdziwieni amerykańce wypożyczyli na testy (za grube pieniądze) no i najnowszy niemiecki UBOOT taki jak U-214... Ale to taka mała dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć te SIŁÓLFY są najnowocześniejsze...
- SSN21 to juz starc. Klasa Virginia jest nowsza. Zbudowano dotychczas 6 okretow tej klasy - 4 szt. wersji Block I i 2 szt. Block II, budowa kolejnych 4 szt. Block II wlasnie trwa.

 

Pompy wymuszajace przeplyw chlodziwa reaktora jest znacznie trudniej wyciszyc niz naped elektryczny uzywany w konwencjonalnych op, ktory z natury rzeczy jest cichy...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego to zdziwieni amerykańce wypożyczyli na testy (za grube pieniądze)

dodaj do skopiowania hehehe

 

Amerykanie od wielu lat nie klepią już myśliwskich okrętów o napędzie konwencjonalnym, więc nie wiem co mieli by kopiować Co najwyżej chcą wypracować metody ochrony przed takimi typami OP.

 

Również z chęcią przyjrzę się budowie Seawolfa – model kusi mnie od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ledwo jeden skończyłeś budować, a już nastepny na warsztacie Przyłączam się do grupy obserwatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że takie maleństwo może wywołać tak ciekawą dyskusję

...

No proszę, ledwo jeden skończyłeś budować, a już nastepny na warsztacie Przyłączam się do grupy obserwatorów
Dzięki Jakoś tak postanowiłem iść za ciosem i skończyć moją kolekcję podwodniaków. No, prawie... Po SeaWolfie mam do zrobienia jeszcze jeden model, a potem czekam cierpliwie na modele Alanger'a, które pewnie kiedyś jakoś do mnie trafią.

...

...

Jak wspominałem, elementów nie jest wiele, i o ile model robi się przyjemnie, to dużo tego nie ma. Zaszpachlowałem kiosk i podstawkę, a następnie przygotowałem do malowania śrubę i jej osłonę. W dalszej kolejności przyszedł czas na kadłub - zaszpachlowane i zeszlifowane łączenia.

04c05ef10975035am.jpg 01e2547e7b92639fm.jpg fa8dd9e6fe1ed0b8m.jpg

df6c6f1d75bc922am.jpg 1c8ffa7d5042aa74m.jpg 3042b3c458c5e686m.jpg

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w sobotę mam szczęście i leniu:bip:ę w domu. Nie trzeba nikogo odwiedzać, nie trzeba latać po mieście, gości można nie zapraszać :P

...

Sobota to taki dzień, że można trochę więcej podłubać przy modelu. Poszedłem więc za ciosem i podkleiłem wszystkie stery oraz kiosk. następnie zaszpachlowałem łączenia - oprócz jednego - w końcu okręt jakoś musi sterować. Potem delikatnie papierem ściernym (400 i 1000). Na koniec okręt poddałem próbie wody, kąpiąc go w "Ludwiku".

3be24f9254323f75m.jpg d6f554fab80a115em.jpg c28abe2f67c033e4m.jpg

...

Zostało wyciąć anteny i malować. I tu mam małą zagwozdkę. Poszperałem chwilkę na necie, i jeśli wierzyć autorom poniższych zdjęć:

http://farm2.static.flickr.com/1101/1121164611_9c5ce64de5.jpg?v=1191985745

http://farm2.static.flickr.com/1024/1121176827_08feed40a1.jpg?v=1191985806

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/USS_Connecticut_(SSN-22)_ANNUALEX.jpg

(ostatni link trzeba cały skopiować do przeglądarki)

Okręt malujemy na jednolity kolor, będący przełamaniem czerni, szarego i granatowego. Nic trudnego, do tego złota śruba i okręt gotowy. Mam jednak małą zagwozdkę z antenami. Czy mam je pomalować, jak na zdjęciu, czy też przyodziać w kamuflaż ? Nie wiem też, czy skoro okręt maluję na jednolity, ciemny kolor, czy jest sens przyklejać czarne kalki w miejsce wypustek na spodzie kadłuba (nr 24 na kalkomanii) ?

...

co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ on brzydki, nie to co taka Alfa czy Akula

 

cóż, moja rada to kieruj się zdjęciami, będziesz miał satysfakcję, że model przypomina oryginał na zdjęciach

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ on brzydki, nie to co taka Alfa czy Akula

cóż, moja rada to kieruj się zdjęciami, będziesz miał satysfakcję, że model przypomina oryginał na zdjęciach

Faktycznie, nie to co majestatyczny Typhoon albo Akula wracając do anten :

http://navysite.de/ssn/ssn22_1.jpg

http://lh4.ggpht.com/_cTaLGgz4Ru8/R0vQ7GQcy9I/AAAAAAAADis/ACPjl2aSNUo/Connecticut.jpg

i bądź tu mądry... ehh, jakoś z tego wybrniemy

...

ps - w połowie tygodnia zabieram sie za "La Redoutable" Heller'a - też brzydki, próbowali zrobić na nim garba, jak na Delcie, ale nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to z rozpędu pomalowałem elementy . W oczekiwaniu na farbę na kadłub, na pierwszy strzał (a raczej prysk) poszedł pakiet anten. Miejscami są minimalne odbarwienia i ślady przetarcia papierem ściernym, ale nie jest to problemem - są to dolne części anten, które przykryją kalki. Pomalowałem również śrubę napędową oraz podstawki.

fc3df2d714dd825fm.jpg 526d6929019e343cm.jpg

...

Dziś przyszła farba, więc pomalowałem kadłub. Malowało się elegancko, farba bez problemów pokryła kadłub i łączenia - żadnych nawarstwień czy zacieków. Jedynie do czego można się doczepić, to lekko widoczne miejsca przy łączeniu kadłuba. Może jak rano farba będzie już sucha na mur-beton, to miejsca te zleją się z resztą sylwetki.

562961d436683d25m.jpg b4e6e0d1a62a09a3m.jpg bd118b8dce536557m.jpg 02849555db325f54m.jpg

...

Chciałem jednocześnie zaznaczyć, że model nie jest pomalowany na czarno. Jest to grafit/ciemno szaro-niebieski. Tu dla porównania z czarną podstawką:

35ba309368559f85m.jpg 15cfde71550a2983m.jpg

...

PS - przepraszam za jakość zdjęć. Ze względu na późną porę, zostałem "wywalony" z "moimi zabawkami" do kuchni - a tam światło kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brzydkie Kaczątko" ma się ku końcowi. Kalki położone, okręt właśnie "się matowi". Ogólnie nie było z nim większych problemów. Kalki trochę się rwały na płyn zmiękczający, ale daliśmy radę. Wieczorem zapraszam do Galerii

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.