Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polska w Iraku - Polski HMMWV M998 Hummer (1:35)


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To taki jeden z ciekawszych Gun Trucków z Iraku, dopancerzany naprędce latem 2004 roku, w tym przypadku najprawdopodobniej z płyt pancernych pochodzących z jakiegoś zdobycznego pojazdu. Później jeździło toto jako ochrona konwojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda wyczyniali z Hummerami.

Moim kolejnym projektem jest (zdjęcie poniżej) słynny w swoim czasie ze względu na na emblemat I Dywizji Pancernej SS. Ale kiedy się za niego zabiorę sam nie wiem, wprawdzie mam już zgromadzone materiały ale jak narazie obecny Hummer mnie wykańcza (czasowo)

polskilssah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz a miałeś tego guntrucka na forum pokazać. Czemu nie pokazujesz ?

 

Jeden Gun Truck skończony, drugi (ten ze zdjęcia z poprzedniej strony) już prawie też, niedługo wrzucę galerie obu. Szukam inspiracji do następnego Humvee i bodek robi mi wielkiego smaka na tego polskiego, ale żona urwie mi głowę, jak kupię jeszcze jeden ASK z Eduarda. No i wypadałoby w końcu skleić to, co już od dłuższego czasu zalega w pudełkach, a nie szukać nowych pomysłów

 

No ale nie róbmy offtopu bodkowi, czekajmy na następne zdjęcia, bo warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i am Pręty żebrowane zrobiłem nawijając na plastikowy element wąski pasek taśmy papierowej. Zresztą całe stanowisko strzeleckie robione jest od podstaw w/g zdjęć z różnego rodzaju "złomu" modelarskiego.

Pozdrawiam

Wkrótce kolekne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejne fotki z budowy Hummera.

Nadal "męczę" się ze stanowiskiem strzelca.

Wrzucam tradycyjnie fotki oryginalnego Hummera, jak również moje "wypociny".

Oczywiście jeszcze nie jest to efekt końcowy wieżyczki.

Odpowiem na wszelkie pytania dotyczące montażu.

Pozdrawiam.

 

054.jpg

 

056.jpg

 

057.jpg

 

112.jpg

 

117.jpg

 

A to już moja produkcja

 

DSC05662.jpg

 

DSC05663.jpg

 

DSC05668.jpg

 

DSC05664.jpg

 

Z tego powstanie "szperacz"

 

DSC05676.jpg

 

DSC05677.jpg

 

DSC05678.jpg

 

DSC05679.jpg

 

DSC05680.jpg

 

DSC05681.jpg

 

DSC05682.jpg

 

DSC05684.jpg

 

DSC05685.jpg

 

DSC05686.jpg

 

DSC05687.jpg

 

DSC05688.jpg

 

DSC05689.jpg

 

DSC05690.jpg

 

DSC05692.jpg

 

DSC05693.jpg

 

Kolejne ... wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę dodawał figurek, chcę zrobić "prawie" wierną kopię oryginału, a tam jedynie na jednym zdjęciu przemyka sylwetka w krótkich spodenkach w jakąś panterkę w wypłowiałym podkoszulku i klapkach na nogach. Jeżeli już się zdecyduję to będzie właśnie ten "ktoś".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i wreszcie ukończyłem stanowisko strzelca, prawie ponieważ pozostała jeszcze kamizelka widoczna na fotkach.

Wykonałem wszelkie połączenia śrubowe (nakrętki i śruby ABER), motylek mocujący "szperacz" ruchomą podpurkę strzelca (własna produkcja dodatkowo zrobiłem ją ruchomą), linie spawu wykonałem z masy dwuskładnikowej, napisy i flaga (czysta kalkomania TECHMOD), niestety drukarki nie posiadają białego koloru dlatego musiałem biały kolor nanosić sam. W Photoshopie wyciąłem napisy i flagę następnie drukarką laserową nadrukowałem na czystą kalkomanię.

Efekty widać pomiżej.

Pozdrawiam.

 

001.jpg

 

DSC05709.jpg

 

DSC05710.jpg

 

DSC05711.jpg

 

DSC05712.jpg

 

DSC05715.jpg

 

DSC05717.jpg

 

DSC05719.jpg

 

DSC05720.jpg

 

DSC05721.jpg

 

DSC05725.jpg

 

DSC05726.jpg

 

DSC05727.jpg

 

DSC05728.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się również zastanawiałem się czy jest to lusterko, ale i tak nie zmienia to końcowego wyglądu, jedynie po stronie niewidocznej musiałbym wstawić coś imitującego lusterko.

Co do skontaktowania się z osobą jeżdżącą tym pojazdem nie mam możliwości, chociaż chętnie bym to zrobil, mam jeszcze wiele problemów z rozszyfrowaniem pewnych detali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter Dzięki za rzucenie tematu, zmobilizowało mnie to do przeglądniecia kilku fotek i na 99% jest to lusterko od Honkera. Całe szczęście zrobiłem ściągany element z zawiasu, tak więc bez problemu dokonam drobnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki wprowadzone, czyli zrobiłem zamiast jak sugerowałem podpurki strzelca, lusterko. Po przeglądnięciu fotek Honkera jest to na 99.99% lusterko właśnie od tego pojazdu.

 

DSC05732.jpg

 

DSC05733.jpg

 

DSC05737.jpg

 

DSC05738.jpg

 

DSC05739.jpg

 

Oczywiście po poprawkach nadal jest ruchome.

Pozdrawiam

C.D.N.

 

 

DSC05749.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek66 to w jaki sposób robisz ten model i jak do niego podchodzisz... Jak będziesz kiedyś w moich stronach to zapraszam na wielkie piwo

 

Masz jeszcze w planach jakieś nasze Irackie Mad-Maxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwiec Dzięki za dobre słowo, na 100% gdy będę w twojej okolicy wypijemy piwko (:

Następnym będzie Hummer , o którym pisałem wcześniej, czyli pamiętny pojazd z symbolem niemieckiej 1.Dywizji Waffen SS Leibstandarte Adolf Hitler.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.