Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polska w Iraku - Polski HMMWV M998 Hummer (1:35)


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejny etap w moich zmaganiach z HMMWV M998 jest tył pojazdu z koszem na koło zapasowe. Wykorzystałem typowe blaszki EDUARD jak również ceownik ABER i kilka swoich wstawek.

Pozdrawiam,

 

003.jpg

 

DSC05816.jpg

 

DSC05818.jpg

 

DSC05820.jpg

 

DSC05826.jpg

 

DSC05832.jpg

 

DSC05842.jpg

 

DSC05844.jpg

 

DSC05850.jpg

 

DSC05852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Tym razem przedstawiam fotki powstawania kosza na koło zapasowe.

Użyłem ceowników ABER'a, nakrętki i śruby również ABER i własne dodatki.

 

DSC05858.jpg

 

DSC05859.jpg

 

DSC05862.jpg

 

DSC05863.jpg

 

DSC05869.jpg

 

DSC05871.jpg

 

DSC05872.jpg

 

DSC05873.jpg

 

DSC05874.jpg

 

DSC05875.jpg

 

DSC05876.jpg

 

DSC05877.jpg

 

DSC05878.jpg

 

DSC05879.jpg

 

DSC05880.jpg

 

DSC05881.jpg

 

C.D.N.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciąg dalszy prac nad Hummerem.

Tym razem ostro poszły w ruch piłka, skalpel i pilnik.

 

DSC05883.jpg

 

Z elementu zdjęcie powyżej, stworzyłem element poniżej.

 

DSC05893.jpg

 

Musiałem uzyskać odpowiedni profil i chyba się udało.

Podkład robię z aluminium Model Master (metalizer), aby potem Cracle Valejo uzyskać obicia farby.

 

DSC05895.jpg

 

DSC05900.jpg

 

DSC05903.jpg

 

Kolejny element i znów ostre piłowanie jako dodatek ceownik Aber.

 

DSC05899.jpg

 

DSC05901.jpg

 

DSC05905.jpg

 

DSC05907.jpg

 

DSC05909.jpg

 

DSC05923.jpg

 

DSC05924.jpg

 

DSC05927.jpg

 

A teraz drobne przymiarki, oczywiście do montażu tych elementów jeszcze daleka droga.

 

DSC05928.jpg

 

DSC05929.jpg

 

DSC05940.jpg

 

DSC05943.jpg

 

DSC05945.jpg

 

C.D.N.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tym razem "pod nóż" poszedł Panel Identyfikacyjny (CIP - Combat Identification Panel).

Wykonałem go z ceownika i kątownika firmy ABER, wprawdzie EDUARD ma w swojej ofercie CIP do Hummera, ale nie odpowiada wymiarami do panelu zastosowanego w tym pojeździe (prawdopodobnie zamontowano panel od czegoś większego).

 

DSC05946.jpg

 

DSC05950.jpg

 

DSC05953.jpg

 

DSC05961.jpg

 

DSC05962.jpg

 

DSC05963.jpg

 

Muszę jeszcze wyprodukować kalkomanie z napisami znajdującymi się na panelu.

Pozdrawiam.

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie mam pytań Wysoki Sądzie...

 

Jak dla mnie bomba, nie ukrywam, ze mam straszną ochote na taki model i będę dalej uważnym obserwatorem. Może mi też się uda zrobic choć w 50% klona Twojego modelu.

 

Czekam na dalesz relacje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie modelu - klasa, ale oprócz tego bardzo mi się podoba sposób prowadzenia relacji. Zdjęcia oryginału są mi bardzo dobrze znane, ale fajnie się ogląda taki wątek warsztatowy - fotka oryginalnego elementu, a potem szczegółowe zdjęcia jego pomniejszania. Gratulacje, jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tym razem zająłem się przegrodą pomiędzy skrzynią (paką), a kabiną Hummer'a. Wykonana została jak mniemam (tak to wygląda na oryginalnych zdjęciach) z jakiejś płyty pilśniowej, spięta do "kupy" kawałkiem blachy.

Do wykonania elementu użyłem cienkiej, gładkiej tekturki, kawałka blszki, śruby ABER.

 

064.jpg

 

074.jpg

 

DSC06011.jpg

 

DSC06013.jpg

 

DSC06014.jpg

 

DSC06016.jpg

 

DSC06017.jpg

 

DSC06018.jpg

 

DSC06019.jpg

 

DSC06020.jpg

 

DSC06021.jpg

 

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wygrasz jakichś zawodów to się więcej tutaj nie pokazuj ;).

 

 

Rewelacja, rewelacja i jeszcze raz rewelacja. Poziom zdetalowania i wierności z oryginałem powalająca. Trzymam kciuki za cały projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach nikt nie zwróci na to uwagi,mogę się założyć że żaden sędzia nie będzie znał modeli Humvee i nie domyśli się jakie przeróbki zrobiłeś. Musisz podejść do jury i wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach nikt nie zwróci na to uwagi,mogę się założyć że żaden sędzia nie będzie znał modeli Humvee i nie domyśli się jakie przeróbki zrobiłeś. Musisz podejść do jury i wytłumaczyć

 

Nie byłem nigdy na żadnym konkursie, ale z tego co napisałeś, oznacza, że członkowie jury to zupełni dyletanci w tej materii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, takie rzeczy to proponuję na PW załatwiać... Wracając do tematu, HMMWV kapitalny, wkład pracy ogromny i szczerze podziwiam, czeka mnie podobna, chociaż pewnie na mniejszą skalę, robota przy MAZie 537, więc Twoja relacja będzie jednym z motywatorów

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zafascynował mnie kiedyś "oryginał" modelu Bodka. Tak zafascynował że po ponad 20 latach postanowiłem sprawdzić czy jeszcze dam radę popełnić takie toczydełko. Przy minimalnych narzędziach (skalpel, igły modelarskie, pilniczek, itp) "coś" zrobiłem w 3 tygodnie wieczorami (1:72). Prawie się załamałem. Ale.... znalazłem ten temat!!!

Bodek - to jest to co tygryski lubią najbardziej - sposób przedstawienia, sposób wykonania - mogę teraz zrobić remoncik (patrz przebudowę) podglądając twoje DZIEŁO.

I jeśli pozwolisz skontaktuję się odnośnie "szczegółów"

Ps. dzięki że zrobiłeś mój model - ten w zielonej koszuli na 1-szym zdjeciu Twojego podpisu to ja

c54130ec87b70ea4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten HMMWV to mistrzostwo świata, wiele pracy w niego wkładasz i tak dalej

 

A peterowi chyba chodziło właśnie o to, że wśród jury nikt by nie dostrzegł Twoich wypocin nad Hummerkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma

A to już wiem na kim się wzorowałem robiąc tą figurkę

Z tego co można zauważyć (nieco małe zdjęcie) a wiek zrobił swoje (choroba tzw. krótkich rąk) modelik wyszedł Ci super. Może wrzucisz większe zdjęcie.

Co do "szczegółów" nie ma problemu z kontaktem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój model to jest po prostu mistrzostwo świata. Ilość detali po prostu przytłacza. Na relację budowy samej tylko klimy patrzyłem z rozdziawioną szczęką... W dodatku jeszcze wszystko na bieżąco malujesz...

 

To jest nieprawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.